Він зазначив, що у рамках чергової робочої зустрічі в Ужгороді представники ЄОТС ТИСА, Закарпатської обласної ради, Угорського центру розвитку та Центру охорони здоров’я міста Будаорш обговорили можливості створення на Закарпатті референтного проекту Центру компетенції охорони здоров’я і Установи одноденної хірургії.
Фахівцями угорської будівельної компанії розроблена програма дій та попередній план будівництва/реконструкції будівлі для подальшого розміщення в ній Центру компетенції, а також – доповнююча програма: «Система мобільної швидкої допомоги». Остання набуде актуальності тільки після початку діяльності Центру компетенції.
"І хоча на попередніх зустрічах йшлося про можливе створення на Закарпатті 6-8 Центрів компетенції, проте на сьогодні реальними вбачається лише 2-х таких Центрів та доповнення їх системами мобільної швидкої допомоги. Вона охоплюватиме 20-30 кілометрову зону, й її мета – надання мобільної швидкої допомоги хворим жителям краю", – підкреслив Михайло Рівіс.
Іноземні фахівці вважають, що даний комплекс, а саме Центр компетенції разом з мобільною швидкою допомогою буде більш ефективним в оздоровленні краян. Потрібна наша допомога у визначенні кількості мобільних швидких одиниць. Пропонується даний проект доповнити також ще одною програмою: створення при Центрі компетенції в Ужгороді Навчального центру професійної підготовки лікарів, в якому у майбутньому зможуть проходити перепідготовку лікарі з усієї України.
Як інформував президент Міжнародного Одноденного Хірургічного Конгресу, за результатами проведеної ним роботи, до порядку денного загальних зборів (конгресу), які відбулися у травні 2017 року у Токіо (Японія), включено питання щодо необхідності надання допомоги Закарпаттю (України) із започаткування установи одноденної хірургії – створення Центру компетенції охорони здоров’я. Загальними зборами (конгресом) Закарпатську громадську організацію «Мультипрофільна хірургія одного дня» одноголосно прийнято до Міжнародного Одноденного Хірургічного Конгресу, як першу і єдину організацію в Україні.
При розробці проекту особливу увагу приділено відповідності навколишній архітектурі та дотриманню норм будівництва: розміщенню та пересуванню хворих у закладі, лабораторій та складських і діагностичних приміщень, приміщень для ліків та лікарських інструментів. При будівництві вони чітко дотримуватимуться норм українського законодавства у забезпеченні електрикою, водою, газом, інтернет-зв’язком та ін.
Наголошувалось, що процес реалізації проекту створення Центру компетенції відбуватиметься через ЄОТС ТИСА, під керівництвом якої Центр компетенції буде в подальшому функціонувати та проводити свою діяльність. Питання оплати спеціалістів, які уже зараз займаються підготовкою проекту по створенню Центру компетенції, будуть вирішуватись також через ЄОТС ТИСА. Відповідні кошти для цього погодився забезпечити для ЄОТС ТИСА Міністр національного розвитку Угорщини Міклош Шестак.
Наступну зустріч заплановано провести в Угорщині до 15 липня 2017 року із залученням юристів, для остаточного вирішення всіх юридично-правових питань, пов’язаних з функціонуванням Центру компетенції.
Іноземні фахівці оглянули в Ужгороді два варіанти для розміщення Центру – будівлю по вул.Грибоєдова, що поблизу Ужгородської міськлікарні та територію обласної клінічної лікарні. Відтак, зійшлися на тому, аби збудувати нове приміщення на території обласної клінічної лікарні, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.
Вуйко 2017-06-20 / 08:42:17
Треба не лише хiрургiю, i також добре щоб i докторiв привезли!