Каштанова мінуюча міль сильно шкодить міським посадкам. Вперше її виявили в Македонії, але потім область її поширення стала стрімко розширюватися, і захопила майже всю європейську частину континенту. Деякі вчені – ентомологи стверджують, що батьківщина цієї комахи в Північній Америці, інші кажуть, що міль прибула з Китаю. Фактично походження її невідоме досі.
Справа втому, що міль відкладає яйця на листках дерев, потім з них вилуплюються гусениці і починають харчуватися соком рослин. Потім вони прогризають ходи в листках і пожирають вже тканини дерева.
На листках дерев, які вражені каштановими шкідниками, з’являються бурі плями, а доросла особина, виходячи з кокона (міни), прориває шкірку листа. З весни і до осені можуть з’явитися кілька виводків, які істотно послаблюють дерево. У гіршому випадку, воно втрачає листя, так як рослина виявляється ураженим сотнями личинок.
На жаль, хімічними методами з каштановою мінуючою міллю боротися важко, в першу чергу тому, що посадки каштана зазвичай знаходяться там, де буває багато народу. Обприскувати величезні дерева токсичними речовинами незручно і небезпечно для оточуючих.
Однак є більш дієвий спосіб: у стовбурах роблять отвори і поміщають там інсектициди, які роблять рослини отруйними для молі на кілька років. Існує, однак, небезпека, що отрута потрапить у нектар і зможе отруїти бджіл та інших корисних комах, пише Медіахуст.