Валентина ШЕВЧУК, завідувач Центру практичної психології, соціальної роботи та корекційної освіти
Дослідження проводилося за анкетою «Молодь і протиправна поведінка», у раках якої відстежувалося ставлення старшокласників до проблем насильства, вживання алкоголю і тютюнопаління. Відповідно до результатів щоденно курять 3% хлопців і 1% дівчат із опитаних респондентів і 1-2 рази в тиждень палять 4% хлопців і 1% дівчат.
Фахівці розповідають: вперше пробують палити у віці 10-11 років, а це — молодший підлітковий вік. Основні причини: емоційна нестійкість, потяг до експериментування, бажання ризику, прагнення відчувати себе дорослим. Напередодні Всесвітнього дня без тютюну психологи вкотре наголошують на цій проблемі, адже саме в шкільні роки паління може перерости у повноцінну звичку, якої буде важко позбавитися в дорослому віці.
Святослава ПОПОВИЧ. лікар-психолог Закарпатського обласного наркологічного диспансеру
Ми можемо приводити статистику лише по наших пацієнтам, які лікуються з приводу нарко- і алкозалежності. Серед них — до 70% курців. Більшість із них намагаються кинути пити і вживати наркотичні речовини а також курити. Статистика свідчить, що лише 7% здатні самі кинути палити.
Батькам та педагогам радять не тільки забороняти дітям палити (адже це нерідко викликає супротив), а проводити просвітницьку діяльність: передусім пояснити, що будь-які проблеми на шляху дорослішання можна вирішити завдяки аналізу та прийняттю правильних рішень. Також — показати переваги здорового способу життя.
*** 30.05.2017 / 16:32:41
Що прочитав за рік, із наукво-популярної літератури 9-10 класник?,або художньої?