Фестиваль "Проводи отар на полонину" на Міжгірщині зібрав рекордну кількість гостей (ФОТО)

Святкова хода, яка дала старт фестивалю, розтягнулася райцентром більше, ніж на кілометр.

Фестиваль "Проводи отар на полонину" на Міжгірщині зібрав рекордну кількість гостей (ФОТО)

У неділю, 28 травня, у с. Синевир, а відтак на Синевирському перевалі відбувся традиційний фестиваль "Проводи отар на полонину".

Для місцевих мешканців проводи овець і вівчарів є хорошою традицією, вшанувати яку приходять цілими сім’ями, а для численних туристів, котрі автобусами з’їхалися на Синевирський перевал із різних санаторіїв, баз відпочинку, а також інших областей України, фестиваль став справжнім етнографічним і гастрономічним святом.

«Проводи отар на полонину» відзначають на Міжгірщині вже сорок років, однак стільки людей, як зараз, тут ще не було, стверджують у прес-службі Закарпатської ОДА. Величезному напливу туристів посприяла хороша історія фестивалю, про який знають багато людей, та гарна погода, яка трималася на Міжгірщині цілий день.

Після офіційної частини, яка включала нагородження кращих вівчарів, почалися народні гуляння з музичним супроводом фольклорних колективів, виставками творів народних умільців, дегустацією страв та напоїв.

Основні заходи фесту тривали на Синевирському перевалі, де гості свята мали нагоду взяти участь у запаленні вівчарської полонинської ватри, побачити процес приготування сиру, вурди; відвідати численні виставки продукції вівчарства, народних мистецьких виробів. У рамках свята відбудися також виступи фольклорних колективів, конкурси та розваги.

29 травня 2017р.

Теги: проводи, отари, полонини

Коментарі

Mykola 29.05.2017 / 21:32:50
ноо, вижу на фотках вучаря Щуря

НОВИНИ: Соціо

23:14
/ 13
Звільненого з тюрми очільника ГО "Доста" Павла Павлова мобілізували до ЗСУ
20:30
/ 6
Ціна занедбаної дерев'яної хати в курортному Пилипці на аукціоні зросла у 2000 разів - з 895 грн до 1,75 млн
19:49
/ 1
Підтверджено загибель Віктора Чейпеша з Олешника на Берегівщині, що майже 2 роки вважався зниклим безвісти Фото новина
19:37
/ 6
Від ран, отриманих на війні з росією, помер захисник з Верхніх Воріт на Мукачівщині Фото новина
18:14
В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Олегом Матвієнком Фото новина
17:14
На Закарпатті через сильні дощі можливий підйом рівня води в річках та сходження селів
12:57
/ 1
«Депеш-парк» у Мукачеві планують масштабно оновити після війни Фото новина
11:48
У Карпатах рятувальники евакуювали туристку зі Львова, якій стало зле Фото новина
10:41
Помер захисник із Лози на Хустщині Іван Рибачук Фото новина
09:36
На Закарпатті готують до відкриття новий міжнародний пункт пропуску «Біла Церква — Сігету-Мармацієй» Фото новина
09:10
На Тячівщині хочуть увіковічнити пам'ять Героя України Олега Куцина у краєзнавчому музеї
17:12
/ 2
В Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олегом Матвієнком Фото новина
12:59
/ 1
У горах Закарпаття затримали киянина, який пішки повертався з Румунії Фото новина
11:53
На Закарпатті митники вилучили незадекларовані парфуми світових брендів на понад пів мільйона гривень Фото новина
10:36
/ 2
Підтвердили загибель 32-річного Героя із Буштина на Тячівщині Юрія Чобея Фото новина
09:41
В Ужгороді встановили сучасний туристичний інфобокс Фото новина
09:07
Закарпатець Роман Козак представляє Україну на Міжнародній хімічній олімпіаді Фото новина
21:32
У четвер у Рахові представлять книжку і фільм про Героя України Олега Куцина
18:22
/ 3
На Рахівщині третю добу шукають 34-річного чоловіка, який зник поблизу Ясіні
17:18
/ 3
Турист із Києва травмувався біля озера Ворожеска на Рахівщині Фото новина
17:12
В Ужгороді у четвер прощатимуться з полеглим Володимиром Жупіком Фото новина
13:18
На Говерлі рятувальники допомогли туристу, який травмував руку та ногу Фото новина
10:24
/ 1
У Перечині попрощаються із військовослужбовцем Іваном Куштаном Фото новина
09:12
У Малій Розтоці на Хустщині попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Іваном Бричем Фото новина
17:01
На Закарпатті масштабна пожежа сонячних панелей ледь не знищила господарство з худобою Фото новина
» Всі новини