У партнерстві з науковцями УжНУ зацікавлені угорці та іспанці

Ректор УжНУ Володимир Смоланка, проректор із наукової роботи Ігор Студеняк та проректор із науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел провели робочу зустріч із Міністерським комісаром та виконавчим директором Угорського центру розвитку Анталом Кішшом.

У партнерстві з науковцями УжНУ зацікавлені угорці та іспанці

Говорили про нові можливості партнерської участі у міжнародних наукових проектах, співпрацю Ужгородського національного університету з вишами Угорщини та ЄС у рамках програми «Горизонт 2020». Як відомо, ця європейська програма передбачає фінансування наукових досліджень, інноваційних розробок із наступним упровадженням їх на ринку, а її загальний бюджет становить біля 70 мільярдів євро.

До слова, пан Кішш приїхав до Ужгорода разом із колегами з Іспанії, які мають реноме одних із найуспішніших фахівців у сфері підготовки й написання наукових проектів, здатних залучати фінансування євроструктур. УжНУ відвідали представники компанії «Inspiralia», яка має сотні працівників і понад тисячу контактів у наукових колах Євросоюзу. Іспанські експерти, за словами пана Антала Кішша, розглядають науковців УжНУ як потенційних партнерів майбутніх спільних наукових проектів. Вони проявляють інтерес до того, який потенціал мають закарпатські вчені, якою є база університету, чи володіють наші науковці досвідом участі у міжнародних проектах.

Володимир Смоланка поінформував, що Ужгородський національний університет активно долучився до роботи в рамках європейської науково-дослідницької програми «HORIZON 2020». Нині в УжНУ реалізовуються дві потужні наукові програми, пов’язані з цим проектом. Одна з них стосується фізичних досліджень, інша – сфери біохімії та харчових технологій.

Антал Кішш зауважив, що, коли в грудні 2014-го року створювався Угорський центр розвитку, завданням якого є моніторинг проектних можливостей і залучення брюссельських коштів в Угорщину, мало хто в сусідній країні вірив в успішність проекту. Однак цифри красномовні: за трохи більш ніж 2 роки європейських коштів залучено у 60-80 разів більше, ніж виділено урядом Угорщини.    

–  Ми вже маємо великий досвід і готові ним поділитися з вами. Більше того, в суботу в Ужгороді буде презентоване Європейське об’єднання територіального співробітництва «ТИСА», яке зможе напряму залучати технічну та фінансову допомогу ЄС для реалізації в Закарпатській області низки реформ, у тому числі й у освітній сфері. Буде підписана угода між ЄОТС ТИСА і Угорським центром розвитку. Це відкриє нові можливості для міжнародної співпраці університету.

Після зустрічі в ректораті Ігор Студеняк супроводжував Антала  Кішша на стоматологічний факультет, де відбувався семінар для вищих навчальних закладів «Горизонт 2020: можливості фінансування». У семінарі, спрямованому на розвиток іноземних партнерських зв’язків та розширення можливостей УжНУ, взяли участь також згадані вище експерти з Іспанії Джорж Сонтело та Домінго Санчес.

– Ми хочемо ще більше інтернаціоналізувати наші наукові дослідження, – підсумувала проректор з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел. – Наш університет має добрі позиції в Україні, мало який вітчизняний виш зможе похизуватися такими ж успіхами в міжнародній роботі. Але ми прагнемо більшого. Водночас не секрет, що для участі у програмі «Горизонт 2020» треба підготувати дуже складну проектну заявку. Є організації, компанії, які беруть цю роботу на себе. І це правильно: науковець має займатися наукою, а спеціально підготовлені менеджери, які вміють заповнювати аплікаційні форми, повинні займатися написанням проектів. Їх завдання – шукати університети з подібними науковими інтересами і допомагати командам учених різних вишів реалізовувати конкурентні проекти. А для УжНУ головне завдання – знайти партнерів для спільної підготовки і подання проектів. Я сподіваюся, що після зустрічі з керівником Угорського центру розвитку та іспанськими експертами буде знайдено нові точки дотику і вже найближчим часом в УжНУ будуть реалізовані нові наукові програми у рамках «Горизонту 2020», повідомляє офіційний сайт УжНУ.

26 травня 2017р.

Теги: УжНУ, партнерство, іспанці

НОВИНИ: Соціо

11:06
У Мукачеві ще одну безпритульну собаку прилаштували в родину Фото новина
10:01
У Мукачеві патрульні затримали нетверезого водія Фото новина
09:05
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 25 грудня
18:03
/ 1
На війні з рф поліг захисник із Тячева Іван Онa Фото новина
14:27
Офіційно підтверджено загибель Захисника з Виноградова Юрія Будогазі Фото новина
11:20
На війні з рф поліг прикордонник із села Сойми на Міжгірщини Юрій Бунча Фото новина
08:55
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 24 грудня
21:33
"Зорі зійшлися – ми з Кайрою знову разом!": прикордонник з Чопського загону після полону повернувся по свою собаку-"пенсіонерку" Відео новина
17:55
/ 1
У Мукачеві попрощалися з Героєм Миколою Кіяном, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
16:02
Закарпатська митниця оприлюднила час очікування на пунктах пропуску до ЄС
15:34
Відділ прикордонної служби "Ужгород" Чопського загону запрошує на військову службу за контрактом
09:01
Підтвердили загибель Героя із села Кічерний на Мукачівщині Юрія Далекорея Фото новина
12:16
Ужгород запроваджує щоденну зупинку транспорту під час хвилини мовчання
18:02
В Ужгороді відслужили заупокійну Літургію на дев’ятий день після смерті Степана Гіги Фото новина
15:27
В Ужгороді патрульні зупинили водія, який повторно керував авто у стані сп’яніння Фото новина
13:11
Перед різдвяними святами на КПП Закарпаття фіксують затори
09:06
/ 2
У Карпатах посилили охорону хвойних дерев перед новорічно-різдвяними святами Фото новина
19:14
/ 15
"Новий Донбас" на Закарпатті: що громади подали у пропозиціях до нової Схеми планування області? Частина 3
16:18
На війні з рф поліг 25-річний військовий з Вишківської громади на Хустщині Богдан Піпа Фото новина
12:54
/ 4
Закарпатці віком від 40 років зможуть отримати 2000 грн на профілактичне обстеження
09:06
На трасі Н-13 на Ужгородщині встановили камери автоматичної фіксації порушень ПДР Фото новина
15:52
У селі Волосянка відкрили Центр безпеки громадян Фото новина
12:20
Триває робота над ековиставою "Чарівний світ Карпат: Уроки Діда-Всесвіда" Фото новина
11:39
/ 1
У селі Данилівка на Берегівщині попрощалися з полеглим прикордонником Мирославом Матьовкою Фото новина
09:53
На Закарпатті патрульні виявили водія у стані сп’яніння Фото новина
» Всі новини