У воді працівники зоопарку виявили 30-сантиметрове дитинча акули. Науковий співробітник Жужа Петро повідомила, що акула ось уже майже п'ять років живе без "супутника життя". В акваріумі, щоправда, плавали ще кілька самців іншого виду акул, які, на думку учених, ніяк не могли запліднити плямисту акулу.
Фахівці вважають, що йдеться про окремий випадок. Ще не повністю досліджені наслідки такого явища, коли у народжених дитинчат акул повністю відсутні чоловічі гени. При цьому учені намагаються відповісти на запитання, як буде таке потомство переносити хвороби і пристосовуватися до змін навколишнього середовища.
Раніше це явище вже спостерігали у самки риби-молота, що зазвичай розмножується шляхом яйцеживорождення або живородіння.
Докази отримані завдяки події в зоопарку Генрі Дурлі в американському штаті Небраска. 2001 року акула народила там дитинча попри те, що за все своє життя жодного разу не контактувала з самцем.
Проведені фахівцями Небраски, Флориди та північноірландського міста Белфаст генетичні дослідження однозначно підтверджують: у дитинчати відсутні сліди батьківської ДНК.
Такий тип розмноження - він відомий під назвою партеногенез (від грецького "непорочне зачаття") - фіксувався у деяких риб і раніше, але ніколи - у хрящових, до яких належать акули.