Ужгород може стати учасником українсько-німецького проекту (ФОТО)

Ужгород – серед 5 міст, разом із Миколаєвом, Одесою, Києвом та Львовом, які розглядаються на участь у спільному українсько-німецькому проекті «Національна політика міського розвитку».

Ужгород може стати учасником українсько-німецького проекту (ФОТО)

Про його особливості напередодні йшлося на зустрічі Ужгородського міського голови Богдана Андріїва, в.о. заступника міського голови Ігоря Фартушка, головного архітектора міста Олега Боршовського, радника міського голови на громадських засадах Маріанни Собран, заступника начальника управління економіки та стратегічного планування міськради Василя Цапа з німецькими та українськими партнерами – уповноваженим представником Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та ядерної безпеки Німеччини (ВМUВ) Томасом Хаберландом, консультантом проекту від Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ) Іріс Гляйхман, радником проекту Тетяною Коломієць, експертом із міського розвитку Владиславом Тимінським. На зустрічі був присутній також координатор співпраці з Ужгородом від нашого німецького міста-побратима Дармштадт Мартін Ройтер. 

Гості розповіли, що планується налагодження співпраці між трьома українськими та трьома німецькими містами, які відберуть для участі у розрахованому на 3 роки проекті «Національна політика міського розвитку» і будуть обмінюватися досвідом планування та реалізації ініціатив інтегрованого міського розвитку.

Представник німецького міністерства Томас Хаберланд наголошував, що всі проекти, досвідом яких будуть обмінюватися українські та німецькі міста, повинні бути спрямовані не на лінійне вирішення якогось напрямку, а виходити зі стратегічного розуміння розвитку міста. До участі, крім місцевої адміністрації, обов’язково залучаються громадські діячі, організації, науковці. Також напрацьовані на локальному рівні практики потім можуть бути адаптовані до застосування в національному масштабі, можливо, прийняття законодавчих чи нормативних нововведень.

При реалізації проектів спиратимуться на принципи Лейпцизької Хартії «Міста Європи на шляху сталого розвитку», прийнятої в 2007 році і підтриманої 32 країнами, зокрема і нашою державою.

Головний архітектор Ужгорода Олега Боршовський наголосив, що Ужгород – найменший і найзахідніший обласний центр, тут є чималий досвід реалізації проектів, насамперед із європейськими партнерами, є пропозиції розвивати туризм, а це і гастрономічний, і культурний, і спортивний обмін, створення технологічних, інвестиційних парків тощо. Наприклад, у Львові за сприяння GIZ реалізували напрацювання вимог до вивісок, реклами. Вирішення схожих проблем потребує й Ужгород, а також, скажімо, оновлення історико-архітектурного комплексу центру міста або ж концептуальне бачення використання малих архітектурних форм чи концепції зеленого простору міста – з урахуванням не лише парків, скверів, а всіх насаджень, включаючи міжквартальні, прибудинкові території.

В.о. заступника міського голови Ігор Фартушок підсумував зустріч: протягом тижня Ужгородська міська рада представить партнерам із ВМUВ та GIZ кілька проектів, які могли б бути цікавими для обміну досвідом із німецькими містами, а пропонуються Лейпциг, Франкфурт-на-Майні, Нюрнберг, а, зокрема, для співпраці з Ужгородом схожий за кількістю населення Оснабрюк.

13 травня 2017р.

Теги: учасник, проект

НОВИНИ: Соціо

18:00
/ 1
На війні з росією поліг Павло Полянчук з Богдана на Рахівщині Фото новина
21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
/ 1
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 12
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
» Всі новини