Глядачі переглянуть три стрічки В’ячеслава Бігуна. Фільм «Мати. В ім’я мільйонів», знятий за мотивами оповідання О. Довженка, про величну та трагічну любов матері під час війни. Ця стрічка, яка вважається найбільш міжнародною українською стрічкою (зайнято представників більше 15 країн, з Лесею Липчук у ролі матері), здобула п’ять відзнак і демонструвалася більше 30 разів в Україні та за кордоном.
Документальна стрічка «Маруся» показує долю закарпатської жінки. Найбагатша дівчина на селі, 15-річна закарпатка змушена вийти заміж, аби уникнути переслідування родини новим режимом. Оповідаючи про це онукові, вона проливає світло не лише на персональну історію родини, але й на сторінки турбулентної історії Закарпаття. За останні сто років тут змінилося 11 режимів, що на своїй долі відчули жителі краю. Фільм відображає й наслідки землетрусу на Тячівщині влітку 2015 року. Це вже третій завершений фільм режисера на закарпатську тематику.
Сучасну долю української матері відтворює серія епічного фільму режисера «Серце мами Гонгадзе» про легендарну Лесю Гонгадзе. Кінематографічний пам'ятник цій величній матері подано як її сповідь, найбільш трагічне та надихаюче в її житті, зокрема її двох синів. Вразивши глядачів і в Парижі, стрічка ще торує шлях до глядача (демонструється як передпрем’єра).
Зустріч, яка пройде в рідному місті В’ячеслава Бігуна за підтримки Тячівської громади, розпочнеться в 15:00 в місцевому кінотеатрі. Вхід вільний.
В’ячеслав Бігун — кінематографіст і вчений-юрист, родом із Закарпаття. Навчався й працював у провідних університетах і наукових установах (Львівський університет, Інститут держави і права НАН України, Гейдельберг, Сорбонна та ін.), юристом — в Європейському суді з прав людини. Кандидат юридичних наук, магістр кіномистецтва. Автор більше 500 публікацій і близько 15 фільмів, частково представлених у вільному доступі, які за останні роки мали більше ста показів у 29 країнах і удостоєні близько 30 нагород. Найбільш продуктивний кінорежисер за даними каталогів «Українські фільми», виданих Держкіно у 2015 та 2016 роках, та Міжнародної кінобази (IMDb), В’ячеслав Бігун неодноразово відзначався і за активну популяризацію українського кіно.