Перший день сусідства з Шенґеном очевидних змін в роботу прикордонного пункту "Ужгород-Вишнє Нємецке" не приніс

Кілька автомобілів перед шлагбаумом на українсько-словацькому кордоні. І прикордонники і митники кажуть, що наразі змін не відчувають, працюють у звичному режимі.

Перший день сусідства з Шенґеном очевидних змін в роботу прикордонного пункту "Ужгород-Вишнє Нємецке" не приніс

Начальник Міжнародного автомобільного пункту пропуску "Ужгород" Георгій Імедашвілі зазначив: "На даний час жодної інформації зі Словаччини щодо змін чи доповнень до діючих угод не надходило. Громадян України, які виїжджають з України до Словаччини, їдуть без перешкод, проблемних питань не вникало".

Прикордонники й митники заявляють: від 70 до 90 відсотків громадян, які перетинають кордон в цьому пункті пропуску – жителі Словаччини. Для них візи непотрібні, бо Україна надала їм право безвізового режиму.

А ось самі українці, яких в пункті пропуску одиниці, вже переймаються питаннями Шенґенських віз та свого майбутнього.

33-річний ужгородець на ім’я Василь розповів, що їздить за кордон доволі часто, але зараз не знає, чи його пропустять, бо має лише польську візу: "Я боюся, що мене повернуть, не пустять. Я буду робити карточки малого прикордонного руху, вони дійсні в 50-кілометровій зоні, коштують всього 20 євро".

Для багатьох закарпатців потрапити за кордон стане легше після отримання дозволів на перетин кордону в режимі малого прикордонного руху. Угоду про це Україна підписала з Угорщиною, а вчора аналогічну парафувала зі Словаччиною.

До "шенґенської зони" від початку сьогоднішнього дня увійшли ще 9 країн.

Список, який тепер налічує 24 члени, поповнили Естонія, Латвія, Литва, Мальта, Польща, Словаччина, Словенія, Угорщина та Чехія.

Радіо Свобода
22 грудня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

16:09
В Ужгороді провели в останню путь загиблого захисника Ярослава Шляхту, який понад два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
16:01
/ 2
Закарпатські прикордонники затримали трьох чоловіків у горах неподалік Словаччини Фото новина
15:48
У Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Олексієм Фролкіним Фото новина
14:42
На Закарпатті медики терміново транспортували немовля з підозрою на ураження мозку Фото новина
13:35
/ 1
Біля місця падіння метеорита на Закарпатті планують нові вело- та піші маршрути Фото новина
11:01
На Рахівщині 11-місячний хлопчик отримав важкі опіки гарячим супом Фото новина
10:14
Закарпаття отримає нові та прискорені поїзди в літньому розкладі Укрзалізниці
17:59
/ 3
На дорогах Закарпаття проводять покіс трави та розчищення узбіч Фото новина
17:00
На Пагорбі Слави в Ужгороді поховали військового Івана Бабуку Фото новина
15:58
/ 1
На Закарпатті жінка наколола руку на кілок під час роботи на городі Фото новина
14:41
У Мукачеві сталася пожежа в покинутому будинку Фото новина
14:02
В Ужгороді три дні безкоштовно вакцинуватимуть домашніх тварин проти сказу
12:50
На Мукачівщині через суд конфіскували земельну ділянку у громадянина росії Фото новина
10:22
На війні загинув Герой із села Плоский Потік на Мукачівщині Павло Малярчик, який понад рік був безвісти зниклим Фото новина
09:15
В Ужгороді біля ринку «Краснодонців» тимчасово змінюють схему руху
17:24
/ 1
На Тячівщині сусіди врятували мікроавтобус від повного знищення вогнем Фото новина
14:23
/ 2
На Закарпатті провели інноваційну операцію з відновлення щелепи військовому Фото новина
13:08
/ 2
На КПП «Ужгород» утворилися черги на виїзд до Словаччини Фото новина
12:11
На Мукачівщині підліток поранив руку канцелярським ножем Фото новина
11:11
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Іваном Бабукою Фото новина
10:01
/ 2
Район Червениці в Ужгороді залишився без води через ремонт мережі
17:47
/ 2
На Закарпатті 74-річний водій потрапив у ДТП через втрату керування Фото новина
13:05
В Ужгороді патрульні зупинили водія з ознаками наркотичного сп’яніння та ймовірними наркотиками Фото новина
09:41
/ 3
«Лавандова гора» відкривається для відвідувачів 13 червня Фото новина
18:14
На війні з рф поліг захисник із Королева на Берегівщині Сергій Бутко Фото новина
» Всі новини