Треба було тільки чути, з яким захопленням розповідали про шлях становлення кафедри очевидці, і не лише. Вони наголошували на тому, що без матеріальної бази, відповідних знань, літератури, опираючись на один лише ентузіазм і величезне бажання, люди працювали над тим, що могло зробити прорив у науці, дати поштовх розвитку тих цивілізованих благ, якими користуємося нині, мало переймаючись тим, хто був їхніми винахідниками й розробниками.
Тут добрими словами згадували ветеранів кафедри Д.В.Чепура, І.Ф.Копинця, М.І.Довгошея, І.Ф.Шеверю, І.Д.Туряницю, В.М.Бенцу, Ю.В.Попика, Д.М.Берчу, Д.Г.Семака та багатьох-багатьох інших.
Слайди, які супроводжували розповіді виступаючих, інформували, що на кафедрі фізики напівпровідників виплекано 30 докторів наук, трьох Лауреатів Державної премії України, понад сотню кандидатів наук. Вона підготовила 8 проректорів, 9 деканів факультетів, понад два десятки завідуючих кафедрами.
Тут ніколи не поривали зв’язків зі школами. Чимало випускників кафедри фізики напівпровідників працюють у них педагогами, ведуть велику роботу, як, до прикладу, брати Бігарі.
Незважаючи на те, що сьогодні на одного науковця в УжНУ, як і по всій Україні, виділяється в 4 рази менше грошей, як у сусідній Росії, і в 30 разів менше, ніж в Сполучених Штатах Америки, люди працюють, не покладаючи рук, добиваються вагомих здобутків на поприщі, на якому трудяться. І не тільки займаються наукою, а й виховують для себе гідну зміну.
Після студентської аудиторії, де проходила розширена рада кафедри фізики напівпровідників, її працівники, гості й запрошені продовжили спілкування за святковим столом. І воно було не менш цікавим, як в урочистій частині.
Треба сказати, що важливість моменту врахували й працівники кафе, і під завісу святкового вечора внесли в зал величезну тацю з тортом у вигляді різнобарвних молекул, серед яких красувалася фігура структури однієї з них, виготовлена кондитерами з цукру. Кожну молекулу оснастили піротехнічним засобом, і подарували присутнім чудовий феєрверк, який ті зустріли гучними оплесками та радісними вигуками. А коли вогняна злива над солодким шедевром вщухла, всі піднялися й дружно заспівали “Многая літ”.
Словом, святкування півстолітнього ювілею кафедри фізики напівпровідників УжНУ вдалося на славу. Був дуже смачним й оригінальний торт. Ті, котрі були учасниками святкового дійства, ще довго згадуватимуть усі його нюанси, ділитися враженнями з колегами, студентами, а також друзями та рідними. Адже то була подія, що гідна цього.