Ужгородці могли пройти комплексне медичне обстеження щодо профілактики церебро-васкулярних та серцево-судинних захворювань (ВІДЕО)

У суботу в Ужгороді гості і мешканці міста мали можливість пройти комплексне медичне обстеження щодо профілактики церебро-васкулярних та серцево-судинних захворювань.

Ужгородці могли пройти комплексне медичне обстеження щодо профілактики церебро-васкулярних та серцево-судинних захворювань (ВІДЕО)

Студенти-медики вимірювали  артеріальний тиск, визначали рівень глюкози в крові, а лікар-невролог Обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології Олександр Бобровник здійснював скринінгове ультразвукове обстеження сонних артерій шиї. Також під час акції проводились консультації щодо здорового способу життя та реалізації урядової програми «Доступні ліки».  

Загалом, в рамках акції рівень цукру в крові визначено у 242 чоловік та  виміряно тиск у 280 (причому у майже у 60-65 відсотках обстежених тиск виявився підвищеним). Ультразвукове обстеження судин шиї пройшло 90 чоловік (у 23  з них, виявлені в судинах холестеринові бляшки).   

За словами Олександра ГОолубенка - студента 5-го курсу медичного факультету УжНУ, локального координатора «Всеукраїнської молодіжної асоціація студентів-медиків» UMSA-Uzhhorod, ідея провести таку акцію виникла вже давно. Адже обізнаність населення щодо головних ризиків серцево-судинних хвороб, залишає бажати кращого. І це при тому, що Україна має сумне лідерство  серед країн Європи за кількістюінфаркті в та інсультів.  Дві третини всіх смертей обумовлені саме серцево-судинною патологією.

Заохотити населення більш відповідально ставитися до власного здоров’ я, звернути увагу на спосіб життя –  саме таку мету поставили перед собою організатори акції. 

Як зауважив Олександр Бобровник, лікар-невропатолог  Обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології, у своїй роботі він чи не щоденно стикається з випадками, коли уникнути руйнівних незворотніх наслідків хвороби було б можливо, якби пацієнт своєчасно звернувся до лікаря та знав перші ознаки гострих серцево-судинних станів. Адже т.зв. «терапевтичне вікно», коли медики  можуть ефективно надати допомогу хворому з інсультом або інфарктом, має зовсім невеликий відрізок часу – кілька годин… Якщо пацієнта своєчасно доставляють у медзаклад, то можна звести до «нуля» всі можливі ускладнення. 

Організатори акції планують проводити такі скринінгові обстеження та консультативні прийоми декілька разів на рік. 

Захід проходив за участі  студентів-медиків, членів «Всеукраїнської молодіжної асоціація студентів-медиків» UMSA-Uzhhorod, лікарів обласного центру нейрохірургії та неврології та за підтримки Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру та обласного Центру здоров’я  .

30 квітня 2017р.

Теги: обстеження, судини, інсульт, інфаркт

НОВИНИ: Соціо

11:25
У Нижній Воротах на Мукачівщині попрощалися з Героєм Олександром Власовим Фото новина
10:33
У Мукачеві пройде щорічний племінний огляд собак Фото новина
10:02
/ 1
На Тячівщині рятувальники спіймали порушницю, яка палила сухостій біля будинків Фото новина
08:59
/ 1
В Ужгороді неповнолітній катався містом із арсеналом зброї в авто Фото новина
17:08
/ 5
В Ужгороді патрульні допомогли літньому чоловікові, який загубився в місті Фото новина
16:16
У Мукачеві розквітла знаменита «шалена» сакура Фото новина
14:51
/ 1
На Закарпатті від початку року «швидка» 500 разів виїжджала до пацієнтів із проблемами нирок Фото новина
13:16
У Мукачеві 14 березня проведуть еко-пікнік на набережній
12:26
У селі Олешник на Берегівщині попрощаються із військовим Володимиром Мащенком Фото новина
10:05
У Довгому на Хустщині попрощалися з 25-річним захисником Василем Бабинцем Фото новина
17:49
В Ужгороді попрощалися із 56-річним офіцером Олександром Сахнюком Фото новина
17:12
Підтвердили загибель на війні захисника із Біласовиці на Мукачівщині Олександра Власова Фото новина
12:42
/ 1
У поїзді з Будапешта до Чопа виявили психотропні препарати Фото новина
09:12
В Ужгороді попрощалися з полеглим солдатом Михайлом Швандою Фото новина
20:49
В обласній бібліотеці імені Федора Потушняка презентують книжки про Карпатську Україну
17:42
/ 1
У Довгому прощатимуться з 25-річним Героєм Василем Бабинцем, який півтора року був зниклим безвісти Фото новина
15:54
Підтвердили загибель 30-річного захисника із Оленьова на Мукачівщині Едуарда Фейси Фото новина
13:15
У Мукачеві медики пішки через ліс діставалися до травмованого підлітка Фото новина
12:21
/ 10
Уряд погодив створення нового університету на Закарпатті
18:31
/ 1
На кордоні Закарпаття викрили двох чоловіків із підробленими документами
10:59
/ 2
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Андрієм Жабським Фото новина
10:13
В Ужгороді нетверезий водій скоїв ДТП з припаркованим авто Фото новина
19:24
/ 9
В Оноківцях, на Ужгородщині, руками "чорної землевпорядниці" віджимають ділянку в родини ветерана ЗСУ – блогер
18:42
/ 1
Львівські лікарі врятували 8-місячну дитину із Закарпаття Фото новина
16:20
У Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Віталієм Шелембою Фото новина
» Всі новини