На Закарпатті відзначили 90-річчя сучасної дипломатичної служби України та 15-річчя створення Представництва МЗС України в Ужгороді

19 грудня в Ужгороді відбувся урочистий прийом з нагоди відзначення 90-річчя сучасної дипломатичної служби України та 15-річчя створення Представництва МЗС України в Ужгороді.

На Закарпатті відзначили  90-річчя сучасної дипломатичної служби України та 15-річчя створення Представництва МЗС України в Ужгороді

На своє свято, що відбувалося у готельному комплексі «Дружба», зійшлися знані на Закарпатті люди: колишні й нинішні представники дипломатичного корпусу, працівники Генеральних Консульств Угорщини та Словаччини в Ужгороді, провідні науковці в галузі міжнародних відносин і права, керівники владних структур області, представники прикордонних військ та управління СБУ в Закарпатській області, творчої інтелігенції.

Вступним словом урочистий прийом відкрила нещодавно призначена Представник МЗС України в м. Ужгороді, депутат обласної ради Галина Гороховська, яка окреслила основні етапи діяльності цього дипломатичного відомства на Закарпатті за його 15-річну історію.

Вітаючи присутніх з пам’ятною датою української дипломатії заступник голови обласної ради Василь Брензович, зокрема, підкреслив:

«Неоцінимий внесок дипломатів у тому, що Україну, як самостійну державу знають і визнають у Європейському та світовому співтовариствах. Її імідж – як позитивного, надійного, ділового партнера, країни з високою культурою, вагомим інтелектуальним потенціалом - один із найважливіших показників діяльності дипломатичної служби України.

Для нас, закарпатців, приємно, що у цьому є вагома частка і дипломатів Срібної Землі. Адже нашому краю волею долі велено бути одним із найважливіших перехресть дипломатичних шляхів із України в Європу, із країн Європейського Союзу в нашу державу. Свою важливу місію на цій відповідальній ділянці вітчизняної дипломатичної служби успішно здійснює Представництво Міністерства закордонних справ України в м.Ужгороді.

У цей знаменний день, звертаюся до вас, шановні учасники зібрання, не лише зі словами вітання, але й зі словами глибокої вдячності за нашу спільну, результативну роботу, взаємність і взаєморозуміння у вирішенні багатьох питань, які в тій чи іншій мірі вимагають дипломатичного такту.

Завдяки багатогранній співпраці обласної ради, місцевого самоврядування і виконавчої влади із Представництвом МЗС України зроблено вагомі кроки в успішному розгортанні багатогранного співробітництва Закарпаття із прикордонними регіонами сусідніх країн - Угорщини, Польщі, Словаччини, Румунії. Реаліями життя закарпатців стали Дні Добросусідства, Дні культури і народної творчості національних меншин Закарпаття за участю наших прикордонних сусідів. З року в рік розширюються взаємозв’язки територіальних громад області із самоврядними територіями суміжних країн.

Переконаний, що і тепер, коли Україна впритул наблизилась до держав Європейського Союзу, а в сусідніх державах запроваджується Шенгенська угода, Представництво Міністерства закордонних справ в м. Ужгороді, по-діловому сприятиме, аби підтримана Міністерством закордонних справ України та Угорщини ініціатива голів прикордонних територіальних громад щодо запровадження «малого прикордонного руху» реалізовувалась якнайповніше на благо наших співгромадян. Це вкрай важливо для того, аби співпраця між державами і прикордонними областями сусідніх країн не тільки зміцнювалась, а й розвивалася, що переконливо підтвердив нещодавній візит до Ужгорода Міністра Закордонних справ Угорщини Кінги Гьонці і вручення нею перших дозволів на перетин кордону».

На завершення свого виступу Василь Брензович вручив Почесні грамоти обласної ради ветерану дипломатичної служби, першому керівнику Представництва МЗС України в м. Ужгороді Степану Туряниці, а також спеціалістам цього відомства Маріанні Зубар та Еріці Майорош.

До урочистої низки вітань також долучилися заступник голови-керівник апарату ОДА, депутат обласної ради Михайло Попович, заступник Ужгородського міського голови Володимир Симулик, ветеран дипломатичної служи Степан Туряниця, представники громадськості краю.

А заключним акордом свята українських дипломатів став виступ камерного оркестру Закарпатської обласної філармонії, який подарував іменинникам чудові класичні твори відомих зарубіжних та вітчизняних композиторів.

Владислав Бильов, Офіційний сайт Закарпатської обласної ради
21 грудня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

14:04
/ 2
На вечір суботи та у ніч проти неділі на Закарпатті прогнозують грози зі зливами, шквальним вітром, градом і мокрим снігом
13:56
На Закарпатті відкривають пункти пропуску на кордонах зі Словаччиною
10:47
/ 1
На Закарпатті через йододефіцит у 4 рази більше захворювань щитовидної залози, ніж в інших областях країни
10:27
/ 5
На Міжгірщині пройшла конференція щодо розвитку туризму
10:16
/ 2
"Велике будівництво" триває на Закарпатті
09:36
За безпекою дорожнього руху на Закарпатті слідкуватимуть додаткові патрулі
02:34
/ 4
В Ужгороді на погоджувальній комісії по "Кірпічці" громадськість відстояла додатковий шмат території майбутнього парку від забудови
02:18
На Тячівщині жителі Дубового вийшли на попереджувальну акцію через ями в центрі селища
01:55
На Закарпатті мобільні групи перевірятимуть на кордоні з Угорщиною посилки заробітчан (ДОКУМЕНТ)
01:25
На Закарпатті обговорили проєкт "Мале карпатське коло"
01:14
Угорщина повідомила, що відтерміновує відкриття пунктів пропуску на українсько-угорському кордоні зі свого боку
18:00
/ 3
Угорщина погодила відкриття 4 пунктів пропуску на Закарпатті
17:53
/ 1
Останній дзвоник відсвяткували дистанційно у школах Закарпаття
16:29
/ 1
В Ужгороді шукають кандидатів на звання почесного громадянина міста і претендентів на почесну відзнаку міськради
14:43
/ 2
Суд підтвердив обов'язок підрядника відшкодувати збитки за неякісний ремонт частини вулиці Капушанської в Ужгороді
14:26
На Закарпатті з 1 червня послаблюють карантин: дозволяють пасажирські перевезення, роботу готелів і спортзалів
13:03
/ 5
Ще 7 нових автобусів "Електронів" закуплять в Ужгороді
12:05
/ 2
На Закарпатті торік було зареєстровано 7 506 шлюбів і народилося 13 016 дітей
11:00
Закарпаття готове до переходу на другий етап послаблення карантину – МОЗ
10:54
КПП "Лужанка" й "Горонглаб" на Закарпатті відновлюють роботу
03:17
/ 1
У Сумах на Алеї Слави відкрили пам'ятник колишньому командиру 128-ї окремої Закарпатської гірсько-штурмової бригади Є.Коростельову
18:05
До 1 липня в Ужгороді можна пропонувати претендентів на премію імені Петра Скунця
17:35
/ 2
В Ужгороді триває капремонт площі Петефі
15:40
На складання ЗНО на Закарпатті зареєструвалися 12 тисяч 834 учасники
15:06
/ 4
29 травня на Закарпатті вирішуватимуть щодо пом'якшення карантину, а з 1 червня запустять потяг Київ-Ужгород
» Всі новини