Влада Закарпаття взялася за створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями

20 грудня голова облдержадміністрації Олег Гаваші провів нараду з питань, що стосуються виконання Указів Президента України щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Влада Закарпаття взялася за створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями

На нараді, крім заступників голови, начальників профільних управлінь облдержадміністрації, також були присутні депутат обласної ради, голова обласного благодійного фонду допомоги та реабілітації інвалідів “Суспільство для всіх” Олександр Сухан, голова обласного Товариства інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів України Петро Куцеконь, директор Ужгородського центру „Вибір” Василина Марко.

„Ми такі ж люди, як і всі”, — ці слова Василина Марко якнайповніше передають зміст наради. Сьогодні люди, які потрапили у біду, пораз стають заручниками своєї домівки, бо наші міста не пристосовані до потреб людей з обмеженими фізичними можливостями. Зробити все можливе для адаптації інвалідів – таке завдання поставив Президент України. Почати ж потрібно хоча б з елементарного: облаштування до всіх державних установ пандусів для людей на інвалідних візках, спеціальних світлофорів – для незрячих, трансляції хоча б випусків новин із сурдоперекладом – для глухих і т. ін.

Щоб почати конкретну роботу, необхідно провести глибокий аналіз по кількості і категоріях інвалідів, по їхніх потребах, а відтак все прорахувати і врахувати у бюджетах всіх рівнів. „Це ті питання, які, вважаю, ми повинні раз і назавжди спланувати і повністю їх виконати. Але виконати якісно”, — підкреслив голова облдержадміністрації. А працювати є над чим. Передусім йшлося про доступ людей з фізичними вадами до установ соціального захисту та інших державних закладів, міліції, судів, прокуратури, навчальних закладів, у тому числі вищих. Не пристосовані до потреб інвалідів заклади охорони здоров’я, нерідко – навіть санаторії, аптеки. Для таких людей проблемою стає зателефонувати з вуличного автомата, зняти гроші у банкоматі...

Всі ці питання потрібно суворо контролювати. Передусім це стосується здачі в експлуатацію нових об’єктів – всі вони повинні бути обладнані пандусами. Проте нерідко будівельники здешевляють проект. Здали, до слова, супермаркет, а місць для паркування транспорту інвалідів не передбачили.

Депутат облради Олександр Сухан задав дуже слушне запитання: „Чому для нас роблять без нас?” Як не дивно, досі не у всіх районах створені комітети забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення, в які мають входити як представники державних структур, так і люди з обмеженими фізичними можливостями. Взагалі, керівник області поставив питання про ефективність роботи цих комітетів – вони дійсно мають працювати так, аби інваліди відчували турботу про себе. Щоб, як-то кажуть, з перших вуст знати проблеми людей з обмеженими можливостями, Олег Гаваші запропонував Олександру Сухану стати його радником. Адже так він безпосередньо зможе контролювати і впливати на ситуацію. Василина Марко порушила питання забезпечення інвалідів області так званими активними інвалідними візками, слуховими апаратами, а також спеціального облаштування туалетів на вокзалах тощо.

24 січня наступного року буде проведена розширена колегія ОДА, на якій вже представлять повну інформацію з цього питання і конкретні заходи. „Мене цікавить робота, яку можна виконувати уже. Є ще час. Треба подумати, що можна зробити у першу чергу. І працювати поетапно. Визначити конкретні джерела фінансування. Я не допущу, щоб жодне питання, яке сьогодні порушили учасники наради, було не виконано”, — підкреслив голова облдержадміністрації.

За підсумками наради буде видано окреме розпорядження голови облдержадміністрації щодо внесення змін та доповнень в обласну Програму забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення, яку буде подано на розгляд сесії обласної ради.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
21 грудня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

14:04
/ 2
На вечір суботи та у ніч проти неділі на Закарпатті прогнозують грози зі зливами, шквальним вітром, градом і мокрим снігом
13:56
На Закарпатті відкривають пункти пропуску на кордонах зі Словаччиною
10:47
/ 1
На Закарпатті через йододефіцит у 4 рази більше захворювань щитовидної залози, ніж в інших областях країни
10:27
/ 5
На Міжгірщині пройшла конференція щодо розвитку туризму
10:16
/ 2
"Велике будівництво" триває на Закарпатті
09:36
За безпекою дорожнього руху на Закарпатті слідкуватимуть додаткові патрулі
02:34
/ 4
В Ужгороді на погоджувальній комісії по "Кірпічці" громадськість відстояла додатковий шмат території майбутнього парку від забудови
02:18
На Тячівщині жителі Дубового вийшли на попереджувальну акцію через ями в центрі селища
01:55
На Закарпатті мобільні групи перевірятимуть на кордоні з Угорщиною посилки заробітчан (ДОКУМЕНТ)
01:25
На Закарпатті обговорили проєкт "Мале карпатське коло"
01:14
Угорщина повідомила, що відтерміновує відкриття пунктів пропуску на українсько-угорському кордоні зі свого боку
18:00
/ 3
Угорщина погодила відкриття 4 пунктів пропуску на Закарпатті
17:53
/ 1
Останній дзвоник відсвяткували дистанційно у школах Закарпаття
16:29
/ 1
В Ужгороді шукають кандидатів на звання почесного громадянина міста і претендентів на почесну відзнаку міськради
14:43
/ 2
Суд підтвердив обов'язок підрядника відшкодувати збитки за неякісний ремонт частини вулиці Капушанської в Ужгороді
14:26
На Закарпатті з 1 червня послаблюють карантин: дозволяють пасажирські перевезення, роботу готелів і спортзалів
13:03
/ 5
Ще 7 нових автобусів "Електронів" закуплять в Ужгороді
12:05
/ 2
На Закарпатті торік було зареєстровано 7 506 шлюбів і народилося 13 016 дітей
11:00
Закарпаття готове до переходу на другий етап послаблення карантину – МОЗ
10:54
КПП "Лужанка" й "Горонглаб" на Закарпатті відновлюють роботу
03:17
/ 1
У Сумах на Алеї Слави відкрили пам'ятник колишньому командиру 128-ї окремої Закарпатської гірсько-штурмової бригади Є.Коростельову
18:05
До 1 липня в Ужгороді можна пропонувати претендентів на премію імені Петра Скунця
17:35
/ 2
В Ужгороді триває капремонт площі Петефі
15:40
На складання ЗНО на Закарпатті зареєструвалися 12 тисяч 834 учасники
15:06
/ 4
29 травня на Закарпатті вирішуватимуть щодо пом'якшення карантину, а з 1 червня запустять потяг Київ-Ужгород
» Всі новини