На Тячівщині відсвяткували День добросусідства між Україною та Румунією (ФОТО)

У суботу, 22 квітня, на Тячівщині у мальовничому селі Нижня Апша відбувся українсько-румунський День добросусідства.

На Тячівщині відсвяткували День добросусідства між Україною та Румунією (ФОТО)

На початку голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль та голова обасної ради Михайло Рівіс з хлібом-сіллю зустріли офіційну делегацію на чолі румунських повітів Марамуреш та Сату Маре у пункті пропуску «Солотвино-Сігет Мармацієй».

Потім, у школі села Нижня Апша, учасників свята вітали тамтешні мешканці, художні колективи краю та з сусідніх повітів Румунії. Зі сцени з вітальних словом до присутніх звернулися очільники Закарпаття, префект повіту Марамуреш Себастіан-Міхай Лупуц, префект повіту Сату-Маре Філіп Дарус, голова повітової ради Марамуреш Габріел Зетя та голова повітової ради Сату-Маре Чобо Потакі, голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук та інші. 

Румунські гості відзначали, що в Україні шанують працелюбних братів-румунів, їхню мову, самобутні традиції і звичаї. Потрібно й надалі сприяти, аби румуни й українці їздили одні до одних в гості, вільно і щасливо спілкувалися, розвивали народне мистецтво, збагачували багатовікові звичаї і традиції.

Після офіційних виступів Геннадій Москаль разом з румунськими префектами в урочистій обстановці підписали «Програму спільних дій Закарпатської ОДА, префектури повіту Марамуреш та префектури повіту Сату-Маре на 2018 рік». Також угоду про співробітництво підписали сільські голови Ваду Ізей Петру Влашин та Хижі – Іван Гайдук.

Далі відбулися масові гуляння, перед гостями виступили фольклорні колективи обох країн, також кожен присутній мав нагоду оцінити твори народних умільців, продегустувати національні страви та напої, представлені з різних районів Закарпаття, повідомили Закарпаття онлайн в прес-службі Закарпатської облради.

23 квітня 2017р.

Теги: Румунія, добросусідство, Апша

Коментарі

СОйма 23.04.2017 / 15:26:28
Не говоріт дурниць, мурга постив аби рахівчани відказалися від лісу на користь його кошельків та мало заслаб. Айбо пару днів одпочине та опять до роботи узьмеся, таке може хоть і з ким статися

Лісник 23.04.2017 / 11:59:07
А що то головний лісник Закарпатської області Валрій Мурга зневажав самого Гену Москаля і гостей що не прийшов на св"ято, чи певно в "космосі" вже декілька днів???

НОВИНИ: Соціо

21:33
"Зорі зійшлися – ми з Кайрою знову разом!": прикордонник з Чопського загону після полону повернувся по свою собаку-"пенсіонерку" Відео новина
17:55
У Мукачеві попрощалися з Героєм Миколою Кіяном, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
16:02
Закарпатська митниця оприлюднила час очікування на пунктах пропуску до ЄС
15:34
Відділ прикордонної служби "Ужгород" Чопського загону запрошує на військову службу за контрактом
09:01
Підтвердили загибель Героя із села Кічерний на Мукачівщині Юрія Далекорея Фото новина
12:16
Ужгород запроваджує щоденну зупинку транспорту під час хвилини мовчання
18:02
В Ужгороді відслужили заупокійну Літургію на дев’ятий день після смерті Степана Гіги Фото новина
15:27
В Ужгороді патрульні зупинили водія, який повторно керував авто у стані сп’яніння Фото новина
13:11
Перед різдвяними святами на КПП Закарпаття фіксують затори
09:06
/ 2
У Карпатах посилили охорону хвойних дерев перед новорічно-різдвяними святами Фото новина
19:14
/ 11
"Новий Донбас" на Закарпатті: що громади подали у пропозиціях до нової Схеми планування області? Частина 3
16:18
На війні з рф поліг 25-річний військовий з Вишківської громади на Хустщині Богдан Піпа Фото новина
12:54
/ 4
Закарпатці віком від 40 років зможуть отримати 2000 грн на профілактичне обстеження
09:06
На трасі Н-13 на Ужгородщині встановили камери автоматичної фіксації порушень ПДР Фото новина
15:52
У селі Волосянка відкрили Центр безпеки громадян Фото новина
12:20
Триває робота над ековиставою "Чарівний світ Карпат: Уроки Діда-Всесвіда" Фото новина
11:39
/ 1
У селі Данилівка на Берегівщині попрощалися з полеглим прикордонником Мирославом Матьовкою Фото новина
09:53
На Закарпатті патрульні виявили водія у стані сп’яніння Фото новина
09:03
/ 1
Свій столітній ювілей 18 грудня відзначила Олена Бонка з Руського Поля Фото новина
18:03
Закарпатська обласна рада затвердила бюджет області на 2026 рік Фото новина
17:02
В Ужгороді відслужать заупокійну Літургію за Народним артистом України Степаном Гігою
13:46
Поліцейського із Закарпаття нагородили орденом «За мужність» Фото новина
12:47
/ 1
Поліцейські Ужгорода встановили підлітків, які розважалися на даху багатоповерхівки
11:42
На Петросі підготували тимчасовий прихисток для безпечного перебування туристів Фото новина
10:07
/ 1
Двоє перевізників на Закарпатті оштрафовані на 17 000 грн Фото новина
» Всі новини