Реклама B3

В Ужгороді презентували 12-й фестиваль виноградарів-виноробів "Угочанська лоза"

В Ужгороді відбулася прес-конференція організаторів дванадцятого відкритого фестивалю виноградарів-виноробів «Угочанська лоза», який відбудеться 6-7 травня у Виноградові.

В Ужгороді презентували 12-й фестиваль виноградарів-виноробів "Угочанська лоза"

Голова організаційного комітету фестивалю «Угочанська лоза», перший заступник голови Виноградівської РДА Наталія Костелеба-Веремчук розповіла, що головне завдання фесту -- відродження традицій та обрядів нашого краю, особливо виноробних традицій. «Фестиваль буде яскравим та колоритним. 6 травня стартує винний маршрут Боржавською вузькоколійкою на Анці Кушницькій з Виноградова, кінцева зупинка у селі Шаланки. Там буде проводитися дегустація вина у підвалі Ф. Ракоці. 7 травня відбудеться дійство у Виноградові, з театралізованою колоно, святковим концертом. Головний гість концертної програми - Степан Гіга, - каже Наталія Костелеба-Веремчук. - Буде на що подивитися, що скуштувати. Обіцяємо гостям різноманітні враження. Відбудеться і конкурс на краще вино, змагання будуть відкритими та прозорими. Фінал конкурсу відбудеться на базі розважального комплексу «Чорна гора», де всі охочі зможуть скуштувати сир з буйволячої ферми». 

За словами Н.Костелеби-Веремчук, виробництво вина на Виноградівщини сьогодні здійснюють тільки приватні господарства, саме їх якісну продукцію представлятимуть на фестивалі. Для цього РДА навіть закупила партію однакових пляшок для вина. У рамках фестивалю відбудеться також виставка сільських дворів у парку Перені, господарі представлять традиційні звичаї та культуру, побут виноградівців. 

Начальник відділу у справах преси, інформаційних технологій та зв’язку Виноградівської РДА Вікторія Кормош зауважила, що фестиваль «Угочанська лоза» не відзначався 10 років поспіль, але минулого року його відродили. Зірками на концерті стали Іван Пилипець та гурт «Чаламада». «Гості були у захваті. Цього року запросили Степана Гігу, туристи цікавляться фестивалем, багато гостей планує приїхати, - розповіла Вікторія Гормош. - Фінальна частина дегустації буде проходити у відкритому режимі, для цього ми підготували нові сувенірні винні пляшки».

Завідувач сектору туризму та транскордонного співробітництва Виноградівської РДА Валентина Горнецкі зауважила, що минулого року оновили логотип фестивалю, додали інформаційну та фотозони. «Новинка цього року - екомістечко, де місцеві виробники представлять свою продукцію. Мета - об’єднати виробників і представити їх під маркою «Туристична Виноградівщина». Боржавську вузькоколійку залучили минулого року, тепер продовжуємо цю добру традицію, щоб всі бажаючі могли проїхатися. Буде зупинка на станції Олешник, супроводжуватимуть поїздку етноколективи. Запланована екскурсія по Виноградову».

Фестиваль «Угочанська лоза» був заснований у Винградові у 2003 році. Після десяти успішно проведених фестивалів, зважаючи на складну ситуацію в країні, протягом двох років свято вина у Виноградові не проводили. 

У 2017 році організатори вперше вирішили провести фінал конкурсу на кращі вина у форматі відкритої дегустації, яка пройде 4 травня 2017 року, на території готельно-розважального комплексу «Чорна гора». Однією із основних новинок фестивалю буде впровадження «Екомістечка» в якому будуть представлені товари місцевих виробників еко-продукції.

Вперше за всю історію існування фестивалю головним гостем концертної програми буде народний артист України Степан Гіга.

Традиційно організатором «Угочанської лози» є Виноградівська районна державна адміністрація та Виноградівська районна рада. Фестиваль покликаний сприяти популяризації туристичного потенціалу, відновленню традицій виноградарства та виноробства, розвитку народного мистецтва краю. 

21 квітня 2017р.

Теги: Угочанська лоза, винороб, вино

Реклама B4
Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

15:33
В Ужгороді патрульні зупинили водія, який перевищив допустиму норму алкоголю майже у 14 разів Фото новина
14:26
На Закарпатті за день травмувалися двоє підлітків на самокатах
11:36
/ 1
На Рахівщині рятувальники знайшли 63-річну туристку, яка заблукала в горах Фото новина
09:18
На Берегівщині 30-річна жінка самостійно народила сина вдома
18:12
/ 1
У Тячеві викрили нелегального пасажирського перевізника Фото новина
13:20
15-річний мотоцикліст потрапив у ДТП у Мукачеві Фото новина
10:38
В Ужгороді попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Михайлом Полянським Фото новина
18:13
/ 2
У румунських Карпатах за тиждень врятували вісьмох українців Фото новина
16:51
У парку Ужгорода дитина впала з гойдалки та отримала травму голови
15:23
/ 1
У горах Рахівщини рятувальники евакуювали туриста Фото новина
14:08
/ 1
На Міжгірщині 15-річний мотоцикліст зіткнувся з Land Rover Фото новина
13:01
/ 1
На Закарпатті виник дефіцит усіх груп крові
12:12
У Перечині попрощаються із загиблим на війні з рф захисником Михайлом Манзичем Фото новина
09:10
Рятувальники допомогли двом туристам, які заблукали в горах на Рахівщині Фото новина
16:31
На Закарпатті спекли найбільший в Україні медівник вагою 750 кг Фото новина
14:17
/ 2
На Тячівщині рятувальники знайшли туристку, яка через темряву заблукала біля карстової печери Фото новина
13:27
/ 1
На Закарпатті серед гуманітарної допомоги виявили 470 пар кросівок PUMA майже на мільйон грн Фото новина
12:24
Підтвердили загибель на війні захисника із Хуста Сергія Андьола, який майже рік був зниклим безвістиФото новина
09:03
/ 21
Лубінець заявив про переслідування свого представника на Закарпатті через викриття порушень у ТЦК
15:56
На Закарпатті прогнозують надзвичайну пожежну небезпеку
16:29
/ 1
Через обміління Ужа в Ужгороді можуть обмежувати подачу води вночі
16:28
/ 1
Через обміління Ужа в Ужгороді можуть обмежувати подачу води вночі
19:51
/ 1
На війні загинув 26-річний військовий із Чинадійова на Мукачівщині Іван Симчина Фото новина
15:38
УжНУ увійшов до топ-15 найзатребуваніших вишів України
13:34
В Ужгороді водій ВАЗ сів за кермо з 1,48 проміле алкоголю Фото новина
» Всі новини