Реклама B3

Бібліотека Закарпатського державного університету поповнилася новими книгами

Майже половину власної бібліотеки (близько 1000 книг) подарував відомий словацький учений і письменник Юрій Бача Закарпатському державному університету. Ідею такого благородного вчинку професор виношував давно, шукаючи того, хто був би гідним подарунка. Пан Юрій вирішив, що це однозначно буде один із вишів України, адже тривалий час він жив і займався наукою у нашій державі.

Бібліотека Закарпатського державного університету поповнилася новими книгами

Хоча свого часу Україна неприязно сприйняла діяльність Юрія Бачі. Будучи фахівцем у галузі україністики, він не за радянськими канонами аналізував творчість Духновича і Добрянсь-кого. За це був розкритикований у пресі, а на батьківщині його навіть звільнили від викладаньу Пряшівському філософському університеті. У 90 х роках ім'я ученого реабілітували, і він знову налагодив тісні зв'язки з Україною.

За словами Юрія Бачі, вибір ліг на ЗакДУ через те, що цей молодий виш гідно зарекомендував с бе в науковому і освітянському середовищі. Відтак вагому частину своєї бібліотеки, яку збирав протягам життя, він вирішив подарувати саме цьому університету. Відтепер у розпорядженні студентів і викладачів ЗакДУ - численні підручники, словники, наукові видання, мовознавча і художня література. Ними словацький учений користувався, займаючись наукою, автором окремих праць є він сам.

Виступаючи перед студентами, Юрій Бача побажав молоді керуватися настановою Сократа пізнавати себе щодня та мати власний погляд на суспільні процеси.

Прес-служба ЗакДУ
20 грудня 2007р.

Теги:

Реклама B4

Коментарі

Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

09:00
14-річну ужгородку, яка зникла з дому, знайшли на Тячівщині Фото новина
18:12
У Липчі на Хустщині попрощаються із захисником Андрієм Одинцем, серце якого зупинилося в лікарні Фото новина
14:37
/ 1
Троє підлітків постраждали внаслідок зіткнення мотоциклів на Рахівщині
13:49
В Ужгороді проведуть благодійну фотосесію «Фото патріота»
13:04
/ 1
На Берегівщині затримали чоловіка, який їздив селом із бойовим автоматом Фото новина
11:40
В Ужгороді на вулиці Другетів ускладнений рух через аварійні роботи
11:51
/ 1
У боях за Україну загинув 19-річний захисник із Дротинців на Берегівщині Максим Гичко Фото новина
18:38
На Закарпатті облаштували безпечніший спуск до льодовикового озера Ворожеска Фото новина
12:01
У Тернові на Тячівщині попрощаються з полеглим Героєм Іваном Костевичем, який тривалий час вважався зниклим безвісти Фото новина
10:11
/ 1
Ужгород провів в останню путь полеглого на війні з рф захисника Михайла Полянського Фото новина
15:33
/ 1
В Ужгороді патрульні зупинили водія, який перевищив допустиму норму алкоголю майже у 14 разів Фото новина
14:26
/ 2
На Закарпатті за день травмувалися двоє підлітків на самокатах
11:36
/ 2
На Рахівщині рятувальники знайшли 63-річну туристку, яка заблукала в горах Фото новина
09:18
На Берегівщині 30-річна жінка самостійно народила сина вдома
18:12
/ 1
У Тячеві викрили нелегального пасажирського перевізника Фото новина
13:20
15-річний мотоцикліст потрапив у ДТП у Мукачеві Фото новина
10:38
В Ужгороді попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Михайлом Полянським Фото новина
18:13
/ 3
У румунських Карпатах за тиждень врятували вісьмох українців Фото новина
16:51
У парку Ужгорода дитина впала з гойдалки та отримала травму голови
15:23
/ 1
У горах Рахівщини рятувальники евакуювали туриста Фото новина
14:08
/ 1
На Міжгірщині 15-річний мотоцикліст зіткнувся з Land Rover Фото новина
13:01
/ 1
На Закарпатті виник дефіцит усіх груп крові
12:12
У Перечині попрощаються із загиблим на війні з рф захисником Михайлом Манзичем Фото новина
09:10
Рятувальники допомогли двом туристам, які заблукали в горах на Рахівщині Фото новина
16:31
На Закарпатті спекли найбільший в Україні медівник вагою 750 кг Фото новина
» Всі новини