Названа Апецька так недаремно, адже на її схилах є чимало джерел, які дають початок потічкам — притокам таких річок, як Тересва, Великий Плаюць, Крайня Ріка та інших. До висоти приблизно 1400 м гора вкрита хвойними та старими буковими лісами, вище — полонини з чорничниками.
На Апецьку працівники Великобичківського лісомисливгоспу проклали у 2007 році лісову дорогу, якою можна дістатись на її вершини навіть легковим автомобілем чи мотоциклом. Саме цією дорогою в рамках прес-туру Рахівщиною прибули захисники зелених Карпат разом із журналістами, аби побачити ніжні весняні провісники - крокуси та первоцвіти, вершини, з яких відкриваються нескінченні горизонти Тячівщини та Рахівщини, включаючи красивий хребет Свидовець.
Окрім весняних лілових крокусів, які стеляться безкрайніми полями під час танення снігів, це невеликий едельвейс і первоцвіт. Зараз на полонині сотні тисяч крокусів буяють цвітом.
Для багатьох комашок перші квіти весни є джерелом живлення. Неважко здогадатися, що буде з метеликами, бджілками, іншими комашками, коли зникнуть первоцвіти. Чимало з них захищають ліс від шкідників, і якщо їх не стане, нікому буде «лікувати» дерева.
Більшість первоцвітів Закарпаття занесено до Червоної книги. Це означає, що їх в жодному разі не можна зривати, повідомляє прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.