Лікарі констатували: загалом в Україні торік зафіксували 270 випадків цього захворювання, на Закарпатті — 14.
Лариса Ламбрух, лікар-епідеміолог:
- Захворювання у Закарпатській області в 1,8 разів перевищує захворюваність у цілому в Україні. Що у нас в області у 2017 році? За 2 місяці у нас зареєстровано 10 випадків менінгококової інфекції. 9 із них — це діти віком до 14 років. 1 випадок у дорослого, на жаль, закінчився летально.
Цього року найбільша зона ураження в нашій області — Ужгород, де було 4 випадки інфекції. В Ужгородському та Хустському районах — по 2, Мукачівському та Іршавському — по 1. Також відомо, що один хворий помер. Під час зустрічі фахівці нагадали про небезпеку менінгококової інфекції.
Маріан Мальчицький, завідувач дитячого відділення:
- Це гостра бактеріальна інфекційна хвороба, яка може мати дуже різний перебіг. Безпосередньо може уражатися мозок. Це, звичайно, вже форми, які в деяких випадках, є загрозливими для життя хворого. Найбільшою проблемою є те, що хвороба може розвиватися дуже швидко. Від появи перших симптомів хвороби до летального закінчення (смерті) може може минути в деяких випадках від 4 до 6 годин.
У світі є території, де активно поширюється це захворювання. Так званий менінгококовий пояс знаходиться в Африці, на південь від Сахари, і на північ від тропічних лісів.
На локальному рівні – на Закарпатті – торік пролікували 6 осіб в обласній клінічній лікарні.
Хвороба найчастіше уражає дітей, віком до 5 років. Цього року в дитячому відділенні обласної клінічної інфекційної лікарні лежали 2 пацієнти – з Ужгорода та району. Малечі вдалося зберегти життя. Медики переконують: наразі ситуація стабільна та контрольована. Але нагадують основні симптоми менінгококової інфекції: розпізнати її можна по нудоті, різкому підвищенню температури, висипці, яка починається з рук та ніг.