На Харківщині підірвали склади боєприпасів (ФОТО, ВІДЕО)

У ніч на четвер, 23 березня, почалися вибухи на складах зберігання боєприпасів, розташованих неподалік від міста Балаклія Харківської області.

Глава Балаклійської райдержадміністрації Степан Масельський підтвердив інформацію про вибухи.

"Так, вибухають. Йде евакуація (жителів - ред) з 5-кілометрової зони. Вже закінчуємо", - сказав він.

При цьому Масельський не зміг сказати, чи є загиблі або постраждалі.

"Поки ми не розуміємо цього", - зазначив він.

У Міноборони повідомили, що о 2:45 на окремих майданчиках бази озброєння в Балаклії почалася пожежа.

"Вживаються усі заходи щодо локалізації та гасіння пожежі на місці. Наразі причини події уточнюються. Розгорнуто штаб гасшіння пожежі. На місце події для надання допомоги та виявлення причин того, що відбулося, вилетіла комісія на чолі із заступником Міністра оборони України генералом-лейтенантом Ігорем Павловським, офіцерами Міністерства оборони України та Генерального штабу ЗС України", - наголошується в заяві.

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що причиною вибуху на складах боєприпасів в Балаклії стала диверсія.

Про це він повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

"За попередніми даними (тепер вже за результатами слідчих дій) військового прокурора Харківського гарнізону (який перебуває на місці подіі), внаслідок диверсії сьогодні вночі о 2 год. 56хв. на декількох майданчиках зберігання ракетно-артилерійського озброєння ( танкові та артилерійські снаряди 125 та 152мм) поблизу міста Балаклія у Харківській області відбувся вибух (виникла пожежа), що спричинила детонацію боєприпасів", - написав він.

Матіос повідомив, що від місця детонації шляхом встановлення блокування була організована умовна семикілометрова межа зони небезпеки розльоту боєприпасів.

Даних про жертви немає.

Державна прикордонна служба України посилила охорону східної ділянки кордону у зв’язку з пожежею, що виникла вночі на території бази озброєння у Балаклеї Харківської області.

Зокрема, підрозділи регіонального управління та резервів відомства збільшили щільність прикордонних нарядів поза пунктами пропуску і посилили заходи безпеки у пунктах пропуску, повідомляється у Фейсбуку.

Крім того, уточнено взаємодію прикордонників зі Збройними силами, Службою безпеки України, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Національною поліцією та Національною гвардією.

"Наразі обстановка на ділянках кордону в межах Чернігівської, Харківської, Сумської та Луганської областей контрольовані", – повідомили по 8 ранку правоохоронці.

Усі пункти пропуску працюють в штатному режимі.

Прикордонна служба просить громадян, у разі виявлення ознак провокацій чи інших підозрілих дій поблизу кордону телефонувати на телефон "Довіра" (044) 527 6363.

Рух пасажирського транспорту на залізничній станції Балаклія призупинено та організовано за резервною схемою.

На залізничній станції с. Шебелинка чергують два пожежних потяги.

"Украерорух" тимчасово закрив небо в радіусі 40 км від місця пожежі, повідомило Міністерство інфраструктури.

Із зони, де продовжуються вибухи на складах зберігання боєприпасів неподалік від міста Балаклія Харківської області евакуйовано 20 тисяч мирного населення.

Про це повідомив міністр оборони Степан Полторак на брифінгу у четвер.

За його словами, жертв серед військовослужбовців і цивільного населення наразі немає.

Міністр зазначив, що наразі пожежа не ліквідована і продовжується на третині всього арсеналу.

Розліт снарядів сягає від 1 до 2 кілометрів.

Спрогнозувати, коли вдасться ліквідувати цю пожежу, глава Міноборони не зміг, оскільки на це впливатимуть багато факторів.

Полторак підтвердив, що за попередніми висновками причиною пожежі та вибухів на складах зброї була диверсія – вибух, який здійснила ДРГ близько 3-ї ранку.

Водночас міністр запевнив, що значної шкоди обороноздатності країни ці вибухи не завдали.

"Більша частина боєприпасів з початку АТО була розосереджена по інших базах і складах, а також переміщена в зону проведення операції", – повідомив Полторак.

Він також зазначив, що після диверсії на артилерійських складах під Балаклією на всіх військових складах України посилено охорону.

23 березня 2017р.

Теги: Балаклія, диверсія, боєприпаси

Коментарі

Домогасподарька 25.03.2017 / 17:17:58
Вееликі склади, що знаходяться 20 км від фронта розумними міністром та Генштабом , перевозяться подалі від війни.А ще як у радянські часи, величезні арсенали боєприпасів розвозяться на десятки менших складів. Шоб 1однією нещасною бонбою не знищити весь боєзапас армії . Це як 2 х на 2 , то навіть глупаку відомо,а не цілому міністру

Дід Микола 23.03.2017 / 15:02:52
http://censor.net.ua/blogs/5565/spvrobtnika_antiteroristichnogo_
такі кадри звичайно не здатні боротися з диверсантами і терористами, тьфу.

НОВИНИ: Різне

11:45
У Румунії підрахували 100% голосів: наступним президентом стане проєвропейський Дан
17:24
Bloomberg оприлюднив ультимативні вимоги росії на переговорах у Стамбулі
14:29
Вибір пластикових вікон: на що звернути увагу
17:56
Як підготувати авто до фарбування
22:03
Якщо професійні корейські кушони, то тільки в Ramosu, і ось чому
19:34
/ 2
Партія орбана ініціює заходи проти громадянського суспільства за російським зразком
11:04
/ 1
орбан звинуватив спецслужби України в намаганні "очорнити" угорщину
22:36
/ 1
ЄС очікує на зустріч путіна й Зеленського 15 травня та попереджає рф про нові санкції
11:22
Клініка пластичної хірургії «Lita Plus» - чому це найкращий вибір
10:55
Дитячі машини на акумуляторі: сучасні електромобілі для малих водіїв
05:49
/ 6
ЗЕЛЕНСЬКИЙ: ОЧІКУЄМО ПРИПИНЕННЯ ВОГНЮ І ОСОБИСТО ЧЕКАТИМУ НА ПУТІНА В ТУРЕЧЧИНІ
05:42
США оголосили про торговельну угоду з Китаєм
05:16
Папа Римський Лев XIV у першому недільному зверненні закликав до справедливого миру в Україні
20:04
Пиломатеріали від Foreest - переваги вибору
15:00
/ 3
У центрі будапешта затримали колишнього українського дипломата, його депортували Відео новина
05:16
Трамп після розмови з Зеленським закликав до 30-денного припинення вогню
05:08
ЄС виділить 1 млрд євро на закупівлю української зброї
04:59
/ 1
Лідер Китаю підтримав позицію путіна щодо війни проти України
20:49
Новим Папою Римським став американський кардинал
18:28
Сонцезахисні окуляри для дітей: тонкощі вибору онлайн
16:07
Чим VPS хостинг відрізняється від віртуального хостингу сайтів?
15:27
Тепловізори Pulsar та їх переваги
15:23
Особиста охорона: захист життя і свободи кожної хвилини
15:16
Правила вибору олівця для брів по відтінку
14:14
За якими ознаками правильно вибрати щоденний крем для обличчя?
» Всі новини