В Ужгороді говорили про безоплатну правову допомогу нацменшин Закарпаття

У середу, 22 березня, в Закарпатській ОДА за "круглим столом" обговорювали шляхи покращення поінформованості про безоплатну правову допомогу для нацменшин краю.

В Ужгороді говорили про безоплатну правову допомогу нацменшин Закарпаття

У заході, організованому Регіональним центром з надання БВПД та Головним територіальним управлінням юстиції в Закарпатській області, взяли участь директор Ужгородського місцевого центру Михайло Давиденко, заступник начальника відділу національностей та релігій Закарпатської ОДА Наталія Шутанич, виконавчий директор ПФ «Розвиток» Наталія Козир, представники громадських об’єднань національних меншин, правозахисники.

Відкриваючи захід, директор Регіонального центру Василь Попадинець наголосив, що «основним завданням системи безоплатної правової допомоги, яка вже чотири роки функціонує на Закарпатті, є забезпечення рівного доступу до правової інформації та правосуддя, посилення правових можливостей і правової спроможності представників соціально вразливих груп, територіальних громад, спільнот та для всіх мешканців краю. Попри активну правопросвітницьку роботу та інформаційну кампанію, значна частина населення все ще не достатньо поінформована про свої права та можливість отримати безоплатну правову допомогу. Зустріч за круглим столом із представниками громадських організацій національних меншин краю, безсумнівно, сприятиме розширенню доступу до правової допомоги за рахунок держави ще ширшому колу осіб та вирішенню їх життєвих проблем у правовий спосіб».

Про правову допомогу, яку надає Правозахисний фонд «Розвиток» ромам, розповіла  поінформувала Наталія Козир, зазначивши, що «ми надаємо ромам первинну і вторинну правову допомогу, захищаючи їхні інтереси. Працюємо безпосередньо в таборах, займаємося правопросвітництвом. Серед основних проблем ромів чи не найбільшою є відсутність правовстановлюючих документів. Але щоб вирішити проблеми ромського населення, недостатньо лише надавати їм правову допомогу – необхідно внести відповідні зміни до Законодавства». Н.Козир відзначила великий позитив співпраці ПФ із Регіональним центром щодо надання ромам безоплатної правової допомоги.

М.Давиденко поінформував присутніх про те, хто може скористатися безоплатною первинною та вторинною правовою допомогою. Директор МЦ також зазначив, що проблема відсутності документів у ромів є перешкодою у вирішенні багатьох їхніх правових питань.  

Представник ГО «Молодіжне товариство угорської культури» та адвокатського об’єднання «Алібі» Віктор Іляшович каже, що функціонування системи безоплатної правової допомоги є дуже важливим для багатьох краян, особливо соціально вразливих категорій. Що стосується безоплатної правової підтримки представників нацменшин, слід зважати на те, що деякі з них не знають української мови. Маріана Беркі, правник «Товариства угорської культури Закарпаття» зазначила, що «потреба в безоплатній правовій допомозі справді є, і вона дуже актуальна. А оскільки, чимало представників нацменшин не володіють державною мовою, важливо, надаючи безоплатну правову допомогу, залучати правозахисників, які розмовляють мовами національних меншин». Також М.Беркі наголосила, що члени Товариства намагаються донести до етнічних угорців інформацію про безоплатну правову допомогу, публікуючи інформацію, оголошення у друкованій пресі, на інтернет-сайті, та запропонувала не тільки розраховувати на державні кошти, але й спробувати залучати гроші на розвиток безоплатної правової підтримки краян через отримання грантів.

Представник ГП Української Гельсінської спілки з прав людини в Ужгороді Юрій Опаленик наголосив, що «результатом співпраці УГСПЛ з Регіональним центром у сфері надання правової підтримки краянам є чимало позитивних, успішно вирішених проблем громадян. Співпраця ведеться і в напрямку правопросвітництва, адже це дуже важливо, аби краяни, у тому числі, і представники нацменшин, знали, куди звернутися зі своїми проблемами, і де вони можуть отримати якісну безоплатну правову допомогу». Ю.Опаленик також зазначив, що чимало проблемних питань, як засвідчує практика, можна вирішити у досудовому порядку. 

Насамкінець учасники круглого столу вирішили опрацювати пропозиції, які прозвучали упродовж заходу, зокрема щодо ініціювання законодавчих змін з питань врегулювання сплати судового збору для соціально незахищених верств населення, пошуку грантів та покращення інформування про безоплатну правову допомогу мовами нацменшин.

23 березня 2017р.

Теги: нацменшини, національні меншини

НОВИНИ: Соціо

19:27
Жителі Павшина на громадському обговоренні проголосували за приєднання до Мукачівської ОТГ
14:40
/ 11
В Ужгороді Купала традиційно відзначили вогняним колесом, пусканням вінків по воді та ходінням босоніж по розпеченому вугіллю
13:08
За 4 місяці на Закарпатті померло 57 немовлят
04:20
/ 4
Попри "приплив" закарпатських угорців, населення Угорщини скоротилося на 6%
01:04
/ 3
На закарпатській Іршавщині розпочався фестиваль ковальства "Гамора"
16:41
/ 5
ФОТОФАКТ. Цигани з Виноградівщині мітингували під обласним управлінням поліції
13:56
Закарпатські школярі писатимуть п'єсу для провідних режисерів та акторів України
10:48
Юні хористи з Києва та Мукачева співали у древньому "Паланку"
10:32
Близько 20 видань представили науковці УжНУ в конкурсі "Краща монографія-2017"
09:30
Закарпаття увійшло до групи областей України з максимальним рівнем інвестиційної ефективності
03:26
/ 2
"Приниженим" учителям української мови у школах з навчанням мовою нацменшин встановили надбавку до 30% і відремонтують кабінети
18:04
Авторитет барона і зухвалість політиків. Як голосують українські цигани
16:57
/ 1
В Ужгороді проходить конференція "Україна – ЄС: коли зникають кордони"
14:18
/ 4
Школяр із Хустщини, що переміг в "Олімпіаді геніїв" у США, поки не має жодного запрошення від українських вишів
09:58
/ 2
Кожен сьомий пенсіонер на Закарпатті отримує мінімальну пенсію
09:56
Діти учасників АТО з Мукачева відпочиватимуть у Хорватії
09:53
У середньому по Закарпаттю на одну вакансію претендують троє безробітних
09:52
/ 1
На засіданні Вченої ради УжНУ вручали нагороди й вирішували конкурсні та атестаційні справи
09:39
Для розвитку гірських регіонів Закарпаття залучать досвід та інвестиції країн ЄС
08:18
/ 20
Під час переатестації голова Апеляційного суду Закарпатської області Г.Фазикош не змогла пояснити статки чоловіка, ВККС оголосила перерву
07:10
ДСА України призначено т. в. о. керівників апаратів новоутворюваних місцевих судів Закарпаття
05:44
/ 2
В Ужгороді на тротуарах вулиці Собранецької пропонують встановити боларди від паркування авто
17:23
/ 7
Сезон чорниці стартував на Закарпатті
16:19
На Закарпатті цьогоріч зареєстрували більше 15 тисяч земельних ділянок
11:10
/ 2
У Хусті День молоді відзначать біговим тренуванням, змаганнями з жиму лежачи та концертом
» Всі новини