Про це заявив народний депутат України Мустафа Джемілєв, інформує replyua.net.
Він зауважив, що останнім часом угорські політики стали все частіше говорити про захист інтересів та свобод власних громадян, які на сьогоднішній день мешкають у Закарпатській області. За словами Джемілєва, це дуже нагадує колишні намагання Російської Федерації захистити «русскій мір» на території Донбасу.
При цьому, за словами народного депутата, в Угорщині важливу роль відіграє націоналістична партія «Jobbik». «Дана політична сила, як і інші їй подібні по всій території Європи, виступають з заявами, які мають проросійський зміст. Україна та Угорщина не мали тісних зв’язків ще до початку війни на Донбасі. Тому вважаю, що заявив угорських політиків несуть потенційну загрозу територіальній цілісності та незалежності України. Раніше подібні висловлювання ми вже чули – від російських політиків, які «намагалися захистити свої людей, які опинилися в рабстві у київської влади», – зазначив Джемілєв.
Byby 2017-03-19 / 14:32:28
Обовязково станеться ...можна не сумніватись.інша справа коли.?
Це я 2017-03-19 / 14:32:26
Августин Волошин до обіду проголосив Карпатську Україну, а по обіді сів у машину та попрямував до Румунії.
Та дав доручення уряду передати справи угорцям. Про збройний опір він не розпоряджався.
Це я 2017-03-19 / 14:24:01
до форестер
Щодо того що угорці воювали на боці Гітлера, тоді подивися, під чий протекторат намагався потрапити Волошин у березні '39-го.
На боці Гітлера воювали також Словаччина, Румунія, Болгарія, Горватія, Сербія, Італія. Мільони українців та росіян також.
А те що "Українці зараз живуть в нехай ще не цивілізованій державі, але в своїй", можливо вас задовольняє, а нас ні. І починають з'являтися сумніви, чи таке коли-небудь станеться. Особливо на фоні останніх подій у владі.
Byby 2017-03-19 / 14:16:05
Взагалі то...спершу було проголошено Карпатську Украйіну і Августин Волошин неодноразово говорив і заявляв про прагнення закарпатців до возєднання з матірю Украйінойу .Тому всякі сумніви щодо прєднання є безпідставні ...хоча історики і до цйого часу вивчають історичні документи.
Олег, Берегово 2017-03-19 / 13:41:46
Дивно це чути від Мустафи Джемільова. Угорщина захищає своїх одноплемінників за кордонами власної держави. Україна не захищає своїх на власній території. Залишила українців наодинці з кацапами в Криму, на одинці з кацапами та урками на Донбасі. Не організувала евакуації, не побудувала жодного будинку для переселенців. Сунула в зуби 400 гривень працюючому переселенцю та 800- непрацюючому, і живи як хочеш.
То яке право має Україна засуджувати держави, які дбають про своїх?
форестер 2017-03-19 / 12:38:18
Українці зараз живуть в нехай ще не цивілізованій державі, але в своїй.
Відносно добре жилося в Австрійській імперії, але все зло почалося саме з того часу, коли мадяри вибили собі Австро-Угорщину і Закарпаття перепало Угорському королівству.
Мадяри - страшні шовіністи, і закарпатські українці це добре пам'ятають.
Розподіл Угорщини між сусідами був наслідком дій самих угорців, які воювали на боці Гітлера. І про це на цьому сайті написано достатньо, аби більше не мусолити цю тему з точки зору угорської пропаганди.
Це я 2017-03-19 / 12:30:39
А я і не писав про те, що люди захотіли би до Угорщини. Хоча, хто знає...
Ви припустили, що до Чехословаччині. Хоч жили би зараз у цивілізованій країні.
А те що за тисячу років наїхало з поза перевалу стільки русинів та жидів, не підтверджує вашу тезу про те, що тут жилося гірше.
Це я 2017-03-19 / 11:50:58
до форестер
Я не правник-міжнародник, тому і визначати не можу законності статуса Закарпаття.
Але те що Радянський Союз забрав собі у 44-му силою, у мене немає жодних сумнівів.
форестер 2017-03-19 / 11:50:09
Це приклад подвійних стандартів з боку Угорщини, якій "квазі-референдум в Закарпатті" 1944 року не подобався, а тепер вона по суті є союзником путіна, який "квазіреферендумно" анексував Крим.
Ну і можу вас запевнити, Це я, що якби в 1944 році на закарпатті провели справжній референдум, то приєднуватися до Угорщини закарпатці точно не захотіли б.
До Чехословаччини - так, а до Угорщини - ні.
Занадто проблемною виявилася для українців Закрпаття (та й для євреїв - теж) "тисячолітня дружба" з угорцями.
Це я 2017-03-19 / 11:41:48
Я на звинувачення Джемілева навів дуже близьку паралель. Як за старим сценарієм проводили референдум в Криму. Ті самі.
Але в одному випадку все правильно, а в іншому як болюче.
Яркий приклад подвійних стандартів!
форестер 2017-03-19 / 11:27:58
Я так розумію, Це я, ви піддаєте сумніву законність перебування Закарпаття у складі України?
Це я 2017-03-19 / 11:22:34
Мустафа Джемілєв є депутатом Українського парламенту, а його електорат де факто перебуває в іншій державі.
Тут можна навести паралель, щоб дехто краще розумів. У Криму, під дулами автоматів провели референдум. Результат був прогнозованим. Кримські татари, можливо, не по своїй волі, опинилися у Росії. Україна зміну статусу Криму не визнає, кримчан вважє своїми співгромадянами.
26. листопада 1944 року Москва під дулами автоматів провела квазі-референдум в Закарпатті з метою зробити видимість "законного" приєднання цієї території до СРСР. Окупаційна влада призначила кілька десятків комуністів, які проголосували в Мукачеві за маніфест. У цей час угорці та німці Закарпаття масово депортувалися.
Йоббік в Угорщні не грає важливої ролі, може критикувати уряд, робити різні заяви. Не більше. Такі партії є і в Українському парламенті.
"Україна та Угорщина не мали тісних зв’язків ще до початку війни на Донбасі"
Це так. Але не сказано, що з провини українької сторони. Україна ігнорувала призначення своїх членів до міжурядових, міжпарламентських комісій, робочих груп, зробивши їх таким чином недієздатними. Дуже довго не мала Україна і свого посла в Будапешті. Тому звинувачення не за адресою.
Byby 2017-03-19 / 07:12:37
Правду чоловік говорить ....всі про це знають.