Вже опитано понад 80 свідків обвинувачення, хоча заявлялось близько 250, однак багато з них просто не приходили, суд ухвалював застосувати до них примусовий привід, проте безрезультатно: керівники районних управлінь поліції або давали відписки, що особа за вказаною адресою не проживає, або ж не доставляли і не звітували взагалі.
Окрім працівників правоохоронних органів, інформативних свідків багато не було: хтось був далеко від місця події, але чув чи-то постріли, чи-то петарди, хтось бачив на трасі "Київ-Чоп" різні автомобілі: одні бачили чорні позашляховики, інші - зелені, треті - камуфльовані, а бували й такі, хто бачив БТРи. Кількість теж варіювалась від 2 до 5. Понад те: більшість із них взагалі не були очевидцями події, тож чому їх викликали на допит - загадка.
Працівники правоохоронних органів були вже інформативнішими. Практично всі з них бачили на джипах наліпки з надписом "Правий сектор" або навіть, "із тим їхнім гербом". Крім того, майже всі, хто, за їх словами, стояли за 50-100 метрів, чітко бачили шеврони ПС.
Були і "зіркові" свідки: колишні начальник Мукачівської тоді ще міліції Шимоняк та його заступник Анталовський, екс-начальник та зам обласного управління МВС Шаранич та Русин, колишній в.о. начальника обласного СБУ Гелетей.
Жоден із свідків та потерпілих, опитаних досі, не бачив на місці події жодного із чотирьох обвинувачених. При цьому, в той час вели переговори на місці події і безпосередньо спілкувалися з представниками ПС, Шимоняк та Русин - біля спорткомплексу "Антарес" та біля заправки "Народна" відповідно. Нікого з четвірки там не бачили. А Гелетей був у переговорній групі, що зустрічалась із хлопцями поблизу села Лавки, декількох бачив, але на лаві підсудних немає жодного з них.
Варто зазначити, що кілька десятків свідків та потерпілих розповіли, що чітко бачили, що дорога була перекрита працівниками правоохоронних органів, а Шимоняк підтвердив, що наказ перекривати дорогу у рамках проведення "плану перехоплення" своїм підопічним давав він. Виходить, що бійці ПС дорогу не перекривали, і це ні для кого не було таємницею. Тоді чим керувалась Генпрокуратура, "шиючи" обвинуваченим статтю 279 Кримінального Кодексу України ("Блокування транспортних комунікацій") - риторично задаються питанням у "Правому секторі".
Оскільки зі свідками вважай завершено, суд перейшов до вивчення письмових доказів. І тут колапс: прокурори приносять стоси ксерокопій документів: постанови, експертизи, протоколи. Однак, відповідно до Кримінального процесуального кодексу, суд може брати до уваги виключно оригінали або дублікати документів, при вироку посилатись на копії не можна. Де оригінали - прокуророві невідомо.
Наступні судові засідання заплановані на 14 годину 22-го березня та на 10 годину 23-го, як завжди, в Мукачівському міськрайонному суді, повідомили Закарпаття онлайн у "Правому секторі Закарпаття".
Byby 2017-03-19 / 15:58:41
Награить посмертно...вы это имели ввиду ?
игорь 2017-03-18 / 20:21:36
так может их еще нужно наградить
ужгородець 2017-03-18 / 14:49:56
Та цей процес переливання з пустого в порожнє.
Патріот 2017-03-18 / 08:22:29
А що по Драгобратівській карній справі по Правосекам? Шос тишина гробова
Byby 2017-03-18 / 06:47:36
Складається враження що це не судовий процес " а продовження слідчих дій кримінального провпдження.