ВР у першому читанні затвердила україномовні квоти на телебаченні

Верховна Рада підтримала в першому читанні проект закону про квоти на мовлення українською мовою на телеканалах.

За відповідний проект проголосували 244 депутати.

Не голосували повним складом Опозиційний блок, "Відродження" крім 4 депутатів, і "Воля народу", крім одного депутата.

У "Самопомочі" проголсоували "за"  18 з 26 депутатів.

Проект пропонує встановити для телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення, частки передач та/або фільмів українською мовою не менше 75 % протягом доби у кожному з проміжків часу з 7.00 до 18.00 та з 18.00 до 22.00.

Відповідним телеорганізаціям регіональної та місцевої категорій мовлення проект пропонує встановити обов’язкову частку на рівні 50%;

Окремо законопроектом пропонується встановити обов’язкову частку передач новин державною мовою, а саме не менше 75 % від загальної тривалості всіх передач новин у кожному з проміжків часу з 7.00 до 18.00 та з 18.00 до 22.00.

При цьому в проекті уточнюється, що передача вважається виконаною українською мовою, якщо всі виступи дикторів (ведучих) передачі виконані виключно українською мовою. При цьому допускається використання без дублювання і озвучення репортажів з місць подій,  які не супроводжуються коментарями або іншим текстовим супроводом ведучого, трансляцій виступів запрошених учасників передачі (гостей), а також музичних творів.

Зазначені обов’язкові частки передач державною мовою стосуються тільки телерадіоорганізацій, які відповідно до умов ліцензій здійснюють ефірне та багатоканальне (цифрове) мовлення з використанням радіочастотного ресурсу. 

Під час розгляду проекту в першому читанні депутат Рефат Чубаров наголосив,що проектом не можна завдати удару по кримськотатарській мові. Тому Чубаров закликав створити робочу групу, щоб виписати норми, які б не допустили скорочування кримськотатарської мови. Також, за словами Чубарова,  група має внести зміни до закону про радіомовлення.

Після цього доповідач проекту депутат Народного Фронту Вікторія Сюмар зазначила, що кримськотатарська мова вже зараховується до квоти української мови.

"І ми подумаємо над механізмами, яким чином ми можемо кримськотатарську мову захищати в Україні", - зазначила Сюмар.

У свою чергу голова ВР Андрій Парубій перед голосуванням заявив, що завданням депутатів є "захистити українську мову" і закликав голосувати.

Законопроект після доопрацювання має бути проголосований у другому читанні з поправками, які мають запропонувати депутати.

 

16 березня 2017р.

Теги: квоти, українська мова, телебачення

НОВИНИ: Різне

12:54
Як вибрати квартиру для комфортного життя всією родиною корисні поради
22:55
Як ставлять імплант зуба
22:22
Євролідери виступили зі спільною заявою про мирні переговори щодо України
19:26
Є гірше і за Трампа. Як змінилася довіра українців до світових лідерів та що з ЄС і НАТО
15:25
/ 1
Підпутінський орбан назвав голосування за заборону повернення росактивів кремлю "брюссельською диктатурою"
15:33
Шини Bridgestone – впевненість та контроль для потужних авто
14:30
Петиція про заборону російськомовних версій сайтів зібрала необхідну кількість голосів
15:34
сійярто у москві помріяв про скасування санкцій проти рф найближчим часом
14:06
Як гофрокартон змінює підходи до зберігання та відправлення речей у 2025 році
14:48
Понад 60% американців вважають, що Україна має перемогти у війні проти рф – опитування
18:58
Переваги ЖК в Ужгороді Riverville, про які ви маєте знати
23:42
Свій світ у кожній сторінці - що читають юні мрійники
23:36
Створення сайтів у Києві з професійною командою
22:29
/ 1
Як маркетингове агентство підвищує ефективність бізнесу в digital-середовищі
20:16
/ 3
ЗЕЛЕНСЬКИЙ ЗВІЛЬНИВ ЄРМАКА
09:14
/ 11
НАБУ і САП проводять обшуки у Єрмака Фото новина
07:34
Особливості та переваги планшетів Blackview
10:04
Як і коли починати давати каші малюкам корисні поради для батьків
08:26
ЗМІ: орбан 28 листопада полетить до путіна в москву
13:41
Світ шоу-бізнесу на хвилі останні новини та сенсації
11:02
Заява США та України після зустрічі в Женеві: угоду про мир оновлять, обіцяють повагу до суверенітету
21:16
Опубліковано повний текст пропозицій Європи щодо "мирного плану" США
22:17
Як замовити взуття онлайн і не прогадати
11:20
/ 2
ЗМІ розкрили текст "мирного плану", підготовленого США разом з росією
09:32
Турбонаддув і олива - як зберегти стабільність мастильного шару
» Всі новини