В Ужгородському замку обвалилась частина мосту, що "не перезимував" (ФОТО)

У неділю, 12 березня, на вході до Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Тиводара Легоцького, сталась надзвичайна ситуація.

В Ужгородському замку обвалилась частина мосту, що "не перезимував" (ФОТО)

Не витримав 200-річний міст. Відтак, обвалилась його частина. На щастя, унаслідок інциденту ніхто не постраждав.

Як розповів директор Закарпатського краєзнавчого музею ім. Т Левицького Василь Шеба, «Сталося це тому, бо міст старий. Йому уже більше 200-от років. Він увесь зроблений «на глині», там цементу уже зовсім немає. Дощі вплинули на це, зима яка у нас була… Воно потихеньку вимило глину, а каміння впало та й все».

Ремонтні роботи обійдуться приблизно у 100 тисяч гривень.

«Це сталося у неділю, о шостій годині та десять хвилин. Як бачите, ми вже розпочали ремонтні роботи. Думаю, недільки за дві ми відновимо міст. На ремонт приблизно піде 100 тисяч гривень. Обласна влада на це нічого не виділяє, все – за свої кошти», – каже В. Шеба.

Щоб привести до порядку замок, доведеться витратити не один мільйон гривень: «Взагалі проблемних місць у замку дуже багато. У першу чергу, це крівля північно-західної частини замку. Це потрібно терміново робити, однак для цього треба великі кошти. Також потрібно зробити опалення у центральному корпусі замку, але на це треба 10-12 мільйонів гривень».

За словами директора музею, замок виживає за рахунок зароблених коштів. «За 25 років незалежної України влада дала 3,2 мільйони гривень у 2008-ому на аварійну вежу. І все. У принципі, ми виживаємо за рахунок зароблених коштів. У минулому році замок заробив 2,8 мільйонів гривень» – розповів В. Шеба.

За його словами, «Відвідувачам не заважає пошкодження мосту, тобто ніяких нарікань не має. Вони спокійно проходять». І обіцяє: ппід час ремонтних робіт зміцнять увесь міст: «Коли будемо проводити завершальний етап робіт із відновлення мосту, то закріпимо усю його нижню частину, щоб у майбутньому подібних ситуацій не траплялося».

Наразі ж робота музею проходить у штатному режимі. Місце пошкодження належним чином загороджено, тож ризиків для відвідувачів немає.

0312 Відео - УжІнформ

13 березня 2017р.

Теги: міст, обвал, замок

Коментарі

ivo bobul 14.03.2017 / 18:24:59
но а сысь мы набьеме глыноув

Працівник культури 13.03.2017 / 21:51:21
Вони фроловій повезло. Половину собі в карман поставить. Тож треба щоб так дурочці повезло. Вона спить і видить щоб щось розпадалося аби карман собі поповнити. Їй де треба чергову українську сорочку купити бо закарпатські не любить. 4291

Учасник 13.03.2017 / 20:57:49
Робота для двох майстрів -каменщиків , максимум на 6-7 днів , каждому за роботу максимум по 5-6 тисяч , плюс на пісок і цемент 6 тисяч .
І красна ціна на все про все 18- 19 тисяч .

Ужгородець 13.03.2017 / 20:45:08
Який директор такий і замок. Все в карман. З такими темпами і менеджерським підходом взагалі розвалиться

Учасник 13.03.2017 / 20:44:50
100 000 гр.шоб то замуровати ???
Директор ШООО КУРИТЬ ?

Дракулошеба 13.03.2017 / 19:17:11
Хрен вам - мені под восемдесят, а я ще директор супер.... Я даже в потойбічному житті не покину стіни замку...

Жаль 13.03.2017 / 18:28:58
Боже, Боже! То треба дочикувати , поки витри и дощи всьо вимиють и розрушат. Заки мильйони не впадут. Там позолоченое опалення треба.!

Ужгород 13.03.2017 / 15:28:52
Директор Шеба газдує! Ресторани в замку процвітають :)

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

13:58
У зіткненні Skoda та Volkswagen біля Середнього травмувалися 7 людей, з яких 3 – діти Фото новина
13:59
У Нанкові Хустської громади в ставку втопився хлопчик
12:50
На Рахівщині внаслідок зіткнення двох автівок одна перекинулася і впала на дах іншої Фото новина
12:00
У Керецьках на Хустщині згоріли житловий будинок, літня кухня та дровітня під спільним дахом Фото новина
16:00
/ 1
На Берегівській-об'їзній у Мукачеві зіткнулися автомобіль "Нової пошти" і трактор, водій якого – в реанімації Відео новина
15:04
У селі Гать на Берегівщині зіткнулися Renault Master, Mercedes-Benz Sprinter і Dacia Logan Фото новина
11:39
Жінку з Бедевлі на Тячівщині судитимуть за те, що передала мотоцикл підлітку
11:32
/ 1
У Жденієві на Мукачівщині згорів УАЗ-3303
11:21
У четвер і п'ятницю у Лалові на Мукачівщині згоріли два причепи з вугіллям
17:22
У Мукачеві горіли два гаражі в гаражному кооперативі Фото новина
17:15
У районі Петроса рятувальники допомогли підлітку, що хворий пішов у похід Фото новина
00:14
/ 1
На місці зруйнованого мосту між Жденієвом і Підполоззям облаштували тимчасову переправу Відео новина
17:35
В Ужгороді внаслідок зіткнення 3-х авто одне, з двома дітками у салоні, перекинулося на дах Фото новина
17:11
/ 3
Через обвал мосту між Підполоззям і Жденієвом на Мукачівщині 2-річного малюка з температурою 40°С і судомами на руках переносили через річку Фото новина
16:34
У приужгородських Оноківцях вогонь з покинутого будинку перекинувся на сусідську оселю Фото новина
01:06
/ 1
У дозволі для руху вантажівок зі щебенем через міст, що обвалився, було відмовлено, а на місці НП аврально споруджують тимчасову переправу Фото новина
22:26
У Перечині разом з навісом згорів легковий Citroen Фото новина
20:01
/ 8
У Жденіївській громаді вантажівки, що возять каміння для "бюджетної" дороги для вітропарків, обвалили міст Фото новина
15:18
У Розтоках на Рахівщині розшукали зниклого 2-річного хлопчика Фото новинаВідео новина
15:03
/ 1
У Дунковиці на Берегівщині жінка з Мукачева загинула під час спалювання сухотрав'я Фото новина (РОЗШИРЕНО)
11:22
/ 1
У Дунковиці на Берегівщині жінка згоріла, спалюючи сухостій
00:07
У Нижній Апші на Тячівщині у гаражі згорів ВАЗ 2109, а поруч обгорів Ford Mondeo Фото новина
17:23
Уночі між Перечином і Кам'яницею мотоцикліст із пасажиркою травмувалися, зіткнувшись з оленем Фото новина
12:56
У Чорній Тисі на Рахівщині зранку неділі згорів Jeep
11:57
У суботу закарпатські рятувальники тричі вирушали в гори на допомогу травмованим
» Всі новини