Такою технікою в Україні володіють лише півсотні спортсменів. Подружжя Олексій та Олександра одними з перших почали популяризувати телемарк у Закарпатті.
Олексій ДУМА, співорганізатор фестивалю
В 70-х роках хіппі в Америці, які вийшли родом з Новегії сказали ми не будемо як всі. Ми будемо кататися по-іншому. І вони почали це розвивати. Мені подарували лижі, я не знав, що з ни як кататися. Потім хтось в секонд хенді знайшов якесь обладнання. Так в Україні десь 50 осіб катають таким видом.
Основна відмінність телемарку від звичайного альпійського стилю – вільна п’ятка. Вона не закріплена, а це дає можливість бути вільним в рухах, а під час спуску виконувати різні фігури.
Катерина ПОЛІЩУК, учасниця фестивалю (м.Вінниця)
Техніка дуже сильно відрізняється. Потрібно забути все, що ввчили на звичайних лижах. Свободна пятка. Бачите я сідаю і отак ми катаємся, змінюючи одну ногу на іншу.
Альпініст Олександр – один із кращих в Україні спортсменів, які займаються телемарк. Опанував його 6 років тому. Брав участь і у спортивних міжнародних змаганнях.
Олександр ОРИШКО, учасник фестивалю (м.Луцьк)
Катати телемарк фрі-райд набагато цікавіше ніж звичайний альп-стайл. І також це фізичні навантаження на багато більші, відповідно більше втомлюєшся, тренуєшся і отримуєш задоволення
Цьогорічний гірсько-лижний сезон на Закарпатті був найкращий за останні кілька років. Сніг випав рано і ще лежить на високогір’ях. А на найвищому гірсько-лижному курорті Драгобрат зима ще триває.