Історію України першої половини ХХ століття важко уявити без подій, які мали місце на Закарпатті у період між світовими війнами. Хоча для багатьох ця сторінка досі лишається маловідомою.
Про політичні і соціальні передумови, які уможливили проголошення самостійності Карпатської України 15 березня 1939 року, міжнародний резонанс і значення цієї події для української історії ХХ ст. розповів Олександр Пагіря, історик, дослідник історії українського визвольного руху ХХ ст.
Олександр Пагіря був науковим консультантом документальної стрічки «Срібна Земля. Хроніка Карпатської України 1919—1939» режисера Тараса Химича. Під час заходу учасники мали можливість подивитися уривки з цієї стрічки.
Власними спогадами про події березня 1939 року поділився Микола Бідзіля, вчений, громадський діяч, один із засновників закарпатської громади у Києві в 1950-х роках.
Пан Микола, зокрема, наголосив на важливій діяльності місцевих осередків «Просвіти», які активно працювали у той час на Закарпатті.
Під час зустрічі присутні переглянули уривки із документального фільму-хроніки Каленика Лисюка про події на Закарпатті у березні 1939 року, повідомили Закарпаття онлайн у Клубі Закарпатської Культури у м. Києві.
Земляк 2017-03-14 / 04:13:21
А де наші славні Балоги? Коли вже скажуть слово за рідний край. Трутні!
Іван 2017-03-13 / 16:15:29
Молодці кияни, не забувають рідний дім!)