"Вища рада правосуддя вирішила, що наш проект закону про утворення Антикорупційного суду є "недоцільним"… Коли отримаю текст їхнього рішення, надішлю членам Вищої ради правосуддя більше аргументації юридичною мовою", – написав він у Фейсбуку.
На думку Соболєва, члени ВРП "прикидаються, що не розуміють, чому країні потрібний хоча б один незалежний суд, який даватиме Антикорупційному бюро та Антикорупційній прокуратурі санкції на прослуховування, затримання, арешт та виноситиме вироки обвинуваченим у топ-корупції".
Він переконаний, що вони лише вдають, що не розуміють, "чому для підбору суддів Антикорупційного суду ми хочемо залучити представників США, ЄС та Великобританії, і чому судді Антикорупційного суду повинні отримати цілодобову охорону та максимальну незалежність від нинішніх керівників Державної судової адміністрації, Верховного суду та самої Вищої ради правосуддя".
"Якщо ви спеціальним рішенням вирішили, що такий суд є "недоцільним", значить, точно треба робити. І якомога швидше", – вважає нардеп.
Соболєв нагадав, що член Вашої ради правосуддя Павло Гречківський продовжує працювати попри викриття у вимаганні 500 тисяч доларів півроку тому.
А голова правління "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін вважає, що органи суддівського самоврядування розкритикували законопроект "Про антикорупційні суди", щоб "підготувати ґрунт для порошенківського законопроекту про антикорупційні суди, який, вочевидь, збереже чинну процедуру добору суддів: руками Вищої кваліфікомісії із затвердженням ручної Ради правосуддя".
"ВККС та ВРП – це старі та зручні для всіх політичних кланів кадри, яким не можна, просто небезпечно доручати обирання суддів в антикорупційний суд! Хоча б тому, що ці два органи лишили на посадах 70% суддів, які ухвалювали неправосудні рішення проти учасників Революції гідності!", – написав він у блозі на "Українській правді"
"Чи є у когось ілюзії, що для незалежного і нарваного НАБУ влада не буде створювати такий саме неконтрольований суд, а тому будь-який президентський законопроект зберігатиме чинну процедуру добору суддів? У нас – немає", – зазначив Шабунін.
Він заперечив, що особливі процедури добору антикорупційних суддів суперечать Конституції України через участь іноземців у доборі суддів і порушують конституційний принцип єдиного статусу суддів.
"Єдина особливість процедури добору антикорупційних суддів – запровадження додаткового фільтру у вигляді спеціальної конкурсної комісії, яка проводитиме інтерв'ю з кандидатами. Вона ж складатиме для ВККС список кандидатів", – зазначив Шабунін.
Він нагадав,що закон про судоустрій передбачає різні процедури добору для суддів Верхового суду та місцевих чи апеляційних судів.