РосЗМІ: Ситуація на "віджатих" бойовиками підприємствах ОРДЛО критична

Через тиждень після того, як ватажки бойовиків ОРДЛО оголосили про введення зовнішнього управління на підприємствах української юрисдикції, ситуація на цих заводах виявилася близька до критичної.

Про це пише російське видання Коммерсант.

Всупереч райдужним прогнозам місцевої влади, які обіцяли швидко переорієнтувати виробництво на Росію і забезпечувати до 70% доходів бюджету за рахунок де-факто націоналізованих підприємств, багато виробництв закриваються.

На деяких з них зарплату робітникам ще продовжують виплачувати, але майбутнє більшості  заводів залишається туманним.

Видання зазначає, що сприятлива ситуація склалася лише на Харцизькому трубному заводі Ахметова. 1 березня на цьому заводі, як і на всіх інших підприємствах українських власників на території ОРДЛО, було введено зовнішнє управління.

До останнього дня ніхто не знав, чи будуть робітникам виплачені кошти 7 березня. А якщо зарплата прийде, то чи буде її платити колишній власник або вона буде виплачуватися з бюджету, який дотується Росією. "В результаті вчора дві третини зарплати прийшло нам на картки, як було всі останні місяці", - розповів один зі співробітників Харцизького трубного заводу.

На інших підприємствах в ОРДО ситуація для робітників менш сприятлива. "Остання зарплата була на початку лютого, зараз виробництво заморожено, - розповів співробітник служби вивантаження сировини Єнакіївського металургійного заводу.

"1 березня завод блокували люди з автоматами, всі системи управління були зупинені", - додав він. На думку співрозмовника якщо найближчим часом ЄМЗ не запрацює, то робочим цього містоутворюючого підприємства доведеться шукати роботу за межами ОРДЛО.

Схожа ситуація і на Донецькому металургійному заводі, власники якого оголосили про зупинку підприємства 27 лютого, напередодні введення зовнішньої адміністрації з боку ОРДО.

Уже після введення зовнішнього управління ОРДО був змушений зупинити свою роботу Ясинівський коксохімічний комбінат, розташований в Макіївці, припинив роботу "Укртелеком".

У "міністерстві зв'язку" ОРДО, правда, після цього заявили: всі співробітники підприємства переводяться на роботу в компанію "Комтел" (новий "державний" оператор), а зарплату їм будуть платити з "бюджету" псевдоутворення, який дотується РФ.

Жителі Донецька пишуть в соцмережах, що після появи зовнішнього управління від ОРДО в єдиному п'ятизірковому готелі міста "Донбас палас", який також належав Ахметову, спочатку було піднято прапор бойовиків ОРДО, а потім з готелю почали виносити кавомашини і барне обладнання. Додзвонитися в цей готель не вдалося, зв'язок не працював.

Ватажок бойовиків Олександр Захарченко неодноразово обіцяв, що виробничі процеси підприємств, які бере під контроль, будуть переорієнтовані на Росію, і стверджував, що вони зможуть забезпечувати до 70% доходів "бюджету" псевдоутворення .

10 березня 2017р.

Теги: ОРДЛО, виробництво

НОВИНИ: Різне

09:07
Чому мультиспліт-системи стають найкращим вибором для сучасного житла
08:47
/ 2
Ювелірний етикет - коли ланцюжок доречний поверх одягу, а коли його варто сховати
22:35
Права споживача при поверненні техніки
22:27
Культовий серіал у відмінній якості
22:25
Алюмінієві вікна як інструмент світла й архітектури
16:55
Як технології G-SHOCK змінили уявлення про міцність наручних годинників
16:08
Гінеколог - які обстеження потрібно проходити щороку
15:25
Ринок праці Закарпаття 2026 - місцеві вакансії, прикордонні можливості та онлайн-робота
15:15
Як топи допомагають зібрати легкий гардероб
15:04
Банерна тканина для вулиці - як обрати матеріал, що витримає будь-яку погоду
13:26
Збільшення лімфатичних вузлів - причини, симптоми та коли звертатися до лікаря
23:01
ЄС знову не зміг відкрити Україні два переговорні кластери через Угорщину
13:44
Генштаб ЗСУ очолить Ігор Скибюк
10:52
Надійна транспортно-логістична компанія 7PORT - комплексний супровід вантажів за кордон
10:50
Чому ми дедалі частіше обираємо кросівки замість будь-якого іншого взуття
10:33
Срібні каблучки - як вибрати прикрасу, яку захочеться носити щодня
09:10
Новим головнокомандувачем ЗСУ стане Михайло Драпатий
22:35
Угорщина заблокувала рух України й Молдови до відкриття нових переговорних кластерів
14:10
/ 1
У Києві другий день триває акція на підтримку Федорова
09:05
Колір із доглядом - система фарбування NatureColor Plex від Abril et Nature
09:00
Волонтерські закупівлі - як організувати збір і придбати спорядження для підрозділу
08:53
Повернення померлої людини з Європи до України
17:31
ЄС не даватиме захист українцям, які втікають від служби – попереднє рішення
14:05
Підшивка карниза - для чого потрібні панелі
01:05
Дистанційна освіта для родин Закарпаття - навчання без прив'язки до адреси
» Всі новини