Експерти з Канади розповіли в Ужгороді про поєднання міжнародного та місцевого досвіду задля розвитку Закарпаття

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання на тему «Поєднання міжнародного та місцевого досвіду задля розвитку Закарпаття: відпрацювання операційних програм Регіонального стратегічного розвитку області».

Експерти з Канади розповіли в Ужгороді про поєднання міжнародного та місцевого досвіду задля розвитку Закарпаття

«Я вражена ентузіазмом авторів закарпатської стратегії розвитку, — повідомила міжнародний експерт із стратегічного планування Беата Боврон (м. Торонто, Канада). — Разом ми вже визначили ключові завдання, які обов’язково повинні бути виконані у рамках стратегії». Канадські експерти, які «курують» Проект партнерства Канада-Україна "Регіональне врядування та розвиток" мають практичний досвід стратегічного планування, а також викладають його теорію в університетах. «Ми приїхали не вказувати людям, що робити,  а прагнемо передати українським експертам знання, які могли б бути використані в Україні», — розповіла Б. Боврон.

В Ужгороді вона зустрілася із фахівцями 5-ьох робочих груп, які працюють над пріоритетами стратегії. Якщо минулого року обговорювалося її загальне спрямування, то цього разу канадські консультанти прибули, щоб зосередити стратегічний план (вже затверджений облрадою) на реальних діях.

«Ключові завдання закарпатської стратегії були сформульовані надто широко, — зауважила Беата Бовтон. — А багато пріоритетів означає, що насправді нема жодного. Тому разом із представниками робочих груп ми провели процедуру «рейтингування» пріоритетів».

Наразі українсько-канадський проект сконцентрувався на 3 основних проектах місцевих ініціатив. Це проект «Сім чудес Закарпаття», відродження та збереження місцевих традицій, а також створення Центру планування, який би відповідав за розробку генпланів та власне стратегічне планування.

Одним з важливих аспектів планування є фінансові можливості реалізації ініціатив. Проте фахівці сподіваються не лише на державну підтримку. Як розповіла регіональний керівник Проекту партнерства Канада-Україна "Регіональне врядування та розвиток" Наталія Носа, зараз відпрацьовуються інвестиційні проекти, які стануть предметом угоди на фінансування. «Ми розглядаємо стратегію не лише як документ на фінансування з держбюджету, а бачимо її як настільну книгу для громадських організацій і путівник для закордонних донорів. Не всі програми, звичайно, можуть одночасно бути профінансовані, проте матимемо чіткий план на майбутнє».

«Ми досягли вже значних результатів і перейшли у практичну площину, — розповіла Н.Носа. — В Україні такі речі робляться вперше: на Закарпатті та у Запорізькій області як двох різних регіонах, щоб передати досвід усій Україні».

Одне з головних досягнень проекту, на думку Н. Носа — консолідована співпраця з владою, громадськими організаціями, планують підключити також бізнес. Чи не найважче налагодити співпрацю із громадою, проте отримати зворотній зв'язок буває важко.

Серед конкретних ініціатив проекту, наприклад, школи змішаного фінансування для вирішення проблеми обмеженого фінансування освіти. А також ініціатива створення в Ужгороді українсько-польського центру. Експерти запропонували також укласти каталог фестивалів і свят Закарпаття та навіть традиційних продуктів. Планується також розробити візитну картку для народних умільців.

Щодо зацікавленості Канади у співпрацю із Закарпаттям, то жодного економічного інтересу тут нема, зазначили гості, більшість експертів навіть працюють як волонтери. Натомість у Канаді проживає багато етнічних українців, тож актуальним є питання ностальгійного туризму.

17 грудня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
01:32
/ 4
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 18
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 6
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
02:20
/ 3
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
» Всі новини