"Мутні схеми" родинних прокурорів та митників: як конфіскат на Закарпатті потрапляє в руки "своїх" (ВІДЕО)

Український кордон – мов решето. Обсяги контрабанди навіть важко уявити. В деяких заявах фігурують суми в 6-7 мільярдів гривень. Вилучені на кордоні товари проходить довгий та заплутаний шлях. Це великий і прибутковий бізнес для тих, хто в темі і в системі.

Власних складів у митниці немає, тому кожного року вона проводить тендер та укладає угоди на зберігання майна. А от виграють такі конкурси далеко не випадкові фірми.

На сайті ДФС України журналісти 24tv знайшли перелік вилученого митницями майна, яке перебуває в реалізації. Там же вказані підприємства, які це майно зберігають.

10 гривень – це вся сума, яку власники складів отримують за зберігання майна від митниці за цілий рік. Враховуючи те, що вартість оренди 1 квадратного метра складських приміщень варіюється від 25 до 60 гривень на місяць, то виходить, що ці фірми працюють собі у збиток.

За кожною фірмою стоять впливові теперішні і колишні посадовці. Журналісти перевірили засновників і зв'язки фірм що зберігають конфіскат, і обрали кілька найцікавіших.

Одна з областей, де процвітає контрабанда, – Закарпатська. У регіоні, що межує із трьома країнами, а нелегальні товари конфісковуються щодня, офіційно з митниками працює одна-єдина фірма "Ізумруд". Лише вона має право зберігати та реалізовувати вилучене майно.

Відповідно до юридичного реєстру засновником ТОВ "Ізумруд" є Микола Писарчук. Його донька – дружина сина скандальновідомого прокурора Івана Царя, дружина Галина Цар довгий час була мером Чопа. Зять Писарчука – Іван Цар (молодший), нині прокурор обласної прокуратури, а його дядько Богдан Яворський – займає посаду начальника відділу провадження у справах про порушення митних правил управління боротьби з митними правопорушеннями Закарпатської митниці ДФС.

Та, схоже, така монополія має добрячий зиск. Діяльністю фірми зацікавилась військова прокуратура і викрила справжню схему.

Та коли прокурор та його підслідний сидять у сусідніх кабінетах, а до того ще й мають родинні зв'язки, марно сподіватися, що вони відмовляться від спокуси поділитися між собою.

Більше про те, як "мутні" схеми дозволяють набивати кишені "сімейним підрядам", та чому простому українцю не вдасться купити конфісковане майно – дивіться у розслідування журналістів ЦРУ.