В Ужгороді, згадуючи події та жертв Революції Гідності, переглянули фільм "Зима у вогні"(ФОТО)

У Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка вшанували Героїв Небесної Сотні, слухали учасників Майдану та переглянули документальний фільм «Зима у вогні: боротьба України за Свободу».

В Ужгороді, згадуючи події та жертв Революції Гідності, переглянули фільм "Зима у вогні"(ФОТО)

Вечір пам’яті й вшанування розпочали хвилиною мовчання. Для глядачів свої дитячі патріотичні вірші про воїнів у вогні та Незалежну Україну декламувала дев’ятирічна дівчинка із Краматорська Віра Турлакова, яка в час Революції Гідності почала писати вірші, а нині проживає з рідними поблизу Ужгорода.

Своїми спогадами про вже історію закарпатських активістів на Майдані розповів Віталій Грегор, активіст сьомої сотні самооборони Майдану. Він розповів про перебіг подій, відчуття людей, складність орієнтування в беззбройній ситуації… За словами Віталія, внаслідок протистояння 20 лютого 2014 року серед закарпатців було поранено 13-15 чоловік, пізніше один з них помер. «Короткостроковий план Майдану виконано – режим впав. Довгостроковий – ні. Тоді нас мало було, а в єдності – сила. Не будемо ми говорити – за нас ніхто не скаже», - підсумував активіст.

Відтак розпочався перегляд документального фільму «Зима у вогні: боротьба України за Свободу», знятий режисером Євгеном Афінеєвським. Стрічка показана на кількох світових фестивалях. На міжнародному кінофестивалі у Торонто 2015 він отримав Приз глядацької аудиторії за найкращий документальний фільм. Номінант на премію «Оскар» 2016 року в категорії «Найкращий документальний повнометражний фільм». У фільмі показано українську Революцію гідності на київському Майдані Незалежності взимку 2013–2014 років, викликану насильницьким розгоном мирної демонстрації студентів загоном міліції спеціального призначення «Беркут», що призвело до повалення режиму президента Віктора Януковича. Євген Афінєєвський та його команда брали інтерв'ю у протестувальників, активістів, медичних працівників, митців та представників духовенства, які представляли різні покоління, соціальні прошарки, національності та релігії, включно з 12-річним волонтером. «Зима у вогні» документує боротьбу українських протестувальників, які стояли на своєму, незважаючи на кровопролиття, відчай та тяжкі умови.

Під час півторагодинного перегляду фільму втримати сліз, напевно, не зміг ніхто.

Наприкінці вечора своїми спогадами про події Революції Гідності поділився також керівник госпіталю Майдану пан Михайло, під керівництвом якого працювало 60 хірургів. Після знесення його медпункту 18 лютого перейшов у 28 сотню Самооборони. 

Завершився вечір доброю звісткою, якою поділилася бібліотекар Євгенія Напуда. Четвертокласник-читач бібліотеки після уроків зробив презентацію про Революцію Гідності й попросив виставити на сайті. Цю презентацію опублікувала на своїй сторінці волонтерка і бібліотекар Євгенія Напуда, яка переконана, що за такими дітьми – майбутнє, повідомляють у Закарпатській ОУНБ ім. Ф.Потушняка.

 
 
21 лютого 2017р.

Теги: фільм, зима, бібліотека

НОВИНИ: Соціо

18:06
В Ужгороді вшанували пам’ять загиблого прикордонника Віктора Синька Фото новина
17:03
На Ужгородщині пожежа в гаражі ледь не перекинулася на житловий будинок Фото новина
16:01
У Мукачеві попрощалися із загиблим захисником Петром Будкаєм Фото новина
14:44
/ 1
Голову сільради на Ужгородщині судитимуть за заволодіння землею та легалізацію доходів Фото новина
12:15
/ 3
Мера Мукачева нагородили відзнакою 54-ї бригади Фото новина
11:38
В Ужгороді спіймали водія під наркотиками Фото новина
06:59
У четвер в Ужгороді згадають героя-прикордонника Віктора Синька
18:10
/ 1
У Чопському прикордонному загоні відкрили меморіал полеглим воїнам Фото новина
17:13
На Берегівщині відновили розгляд справи про невиплату допомоги дітям
15:47
У Підвиноградові на Берегівщині підтвердили загибель Героя Івана Демчика Фото новина
14:40
/ 1
До Ужгорода приїхав «Sakura Train» — символ дружби України та Японії Фото новина
13:42
/ 1
На Ужгородщині через підпал сухої трави згоріла дача Фото новина
11:42
Закарпатець сховав в авто контрабанду електронних сигарет і втратив машину Фото новина
09:05
У Бобовищі на Мукачівщині попрощалися із полеглим Героєм Василем Гонаком, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
18:14
Громади Закарпаття отримають гранти на розвиток екотуризму Фото новина
17:09
На Закарпатті розпочинається сезон цвітіння унікальної Долини нарцисів
16:17
В Ужгороді попрощалися із полеглим військовим Артуром Каташинським Фото новина
13:19
В Ужгороді розшукали зниклу школярку Фото новина
12:50
/ 5
Службовий пес на КПП «Ужгород» викрив спробу вивезення $100 тисяч Фото новина
10:17
В Ужгороді можливі ускладнення руху на вулиці Карпатської України
09:09
На Ужгородщині затримали водія, який влаштував ДТП у стані сп'яніння Фото новина
07:06
/ 9
Екскерівник прокуратури Закарпаття Казак зі Швеції через суд вимагає майже 5 млн грн недоотриманої зарплати
17:33
У селі Невицьке на Ужгородщині попрощаються із Героєм Анатолієм Макаровичем Фото новина
10:22
В Ужгороді попрощаються із захисником Артуром Каташинським Фото новина
16:15
/ 8
На Закарпатті поліцію звинуватили у незаконному проникненні до будинку
» Всі новини