Закарпатська "Казка" в Чопі приймала фахівців з питань розвитку і функціонування української мови

Уже четвертий рік поспіль на базі закладів освіти прикордонного міста Чопа на Закарпатті проводиться міський семінар з питань розвитку і функціонування української мови. Цьогоріч за сприяння міського голови Галини Цар відбувся черговий семінар на базі ДНЗ «Казка».

Закарпатська "Казка" в Чопі приймала фахівців з питань розвитку і функціонування української мови

Адже нинішньому міському голові, як нікому, близькі питання виховного процесу в навчальних закладах міста. Нині у дитячому навчальному закладі функціонує 11 вікових груп: 3 групи ясельного віку та 8 груп дошкільного віку. Щорічно виховується у ньому понад 200 дітей. Навчають діток тут рідною українською мовою, та з метою задоволення національно-культурних потреб для дітей угорської національності відкрито групи з угорською мовою навчання, де дітей навчають розуміти і елементарно володіти українською мовою.

У дошкільному закладі неабияку увагу приділяють знайомству малюків з національною символікою, атрибутами українського побуту та декоративного ужиткового мистецтва. Адже основна мета у виховному процесі - прищепити дітям любов до батьківщини.

Вивчають з дітьми пісеньки, віршики, лічилки, чистомовки. скоромовки. Діти емоційніше сприймають римований текст, легше й міцніше запам’ятовуюгь його. На занятті допомагає музичний керівник.

Цього разу учасники семінару відвідали відкриті заняття у двох старших групах: «Моя сім'я - моє родинне деревце» - з народознавства та розвитку мовлення «Осінній ярмарок» - комплексне заняття з народознавства, природи, математики. Також переглянули літературний монтаж «Батьківщина в нас одна».

Хочеться зазначити, що у цих групах, як і в інших, навчається 50% дітей із змішаних таугорськомовних сімей. Вихователі вкладають душу у своїх вихованців, готують їх до школи на високому рівні.

Крім, того у всіх групах тепло і затишно, адже у ДНЗ «Казка» зроблено автономне опалення і на початку опалювального сезону відкрито нову котельню. Зроблено це все за кошти, виділені з міського бюджету. Пані Галина Цар відзначає, що майбутнє нашого міста, нашої держави - це наші діти, про яких варто турбуватись перш за все. Тож хай вивчають українську мову і ростуть гідними громадянами нашої рідної України.

Відділ внутрішньої політики Чопської міськради
17 грудня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

12:17
Через байдужість матері на Закарпатті померла дитина
10:24
У Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Максимом-Олегом Порохнавцем Фото новина
09:01
Патрульні Мукачевого викрили водія під наркотиками та без прав Фото новина
18:15
/ 1
Прикордонники врятували від переохолодження ухилянта, який тікав до Румунії Фото новина
17:19
/ 3
На Закарпатті офіцер вимагав $10 тис. за переведення солдата в тил Фото новина
15:50
На Берегівщині рятувальники ліквідували пожежу в житловому будинку Фото новина
14:39
Ветерани Закарпаття відвідали історичні пам’ятки в межах реабілітаційної програми Фото новина
13:18
Американський турист і мешканка Кременчука заблукали під час спуску з Говерли Фото новина
12:33
На Закарпатті засудили диверсанта, який підпалював об’єкти інфраструктури Фото новина
11:31
В Ужгороді патрульні оперативно супроводили автомобіль із вагітною жінкою до лікарні Фото новина
09:49
У Королеві на Берегівщині попрощаються із полеглим на війні з рф воїном Ярославом Гелетеєм Фото новина
08:52
У Мукачеві стартує Відкритий чемпіонат міста з шахів
18:07
На Свалявщині судитимуть дніпрянина, який збував метамфетамін Фото новина
16:48
У Мукачеві попрощалися з полеглим воїном Олегом Полешкіним Фото новина
15:51
На Мукачівщині стався вибух газу — постраждав літній чоловік
14:22
У Виноградові попрощалися з полеглим на війні з рф Героєм — Миколою Гусаром Фото новина
13:30
/ 1
На Хустщині батько смертельно поранив сина під час конфлікту Фото новина
12:23
У Мукачеві згоріла двокімнатна квартира Фото новина
09:56
У Мукачеві триває мистецький пленер за участі 10 закарпатських художників Фото новина
09:04
Будівельники в Ужгороді натрапили на снаряд Другої світової війни Фото новина
22:07
/ 7
Верховна Рада планує розглянути скандальну правку щодо вітряків у горах
18:49
Мандрівка до Скакала: ще один день відкриттів серед лісів і водоспадів Карпат Фото новина
18:06
У Мукачеві судитимуть двох юнаків, які відібрали у переселенки всі її заощадження Фото новина
16:53
У Мукачеві попрощаються з Героєм Олегом Полешкіним Фото новина
15:58
Закарпатські прикордонники затримали «рибалку», який намагався незаконно перейти кордон Фото новина
» Всі новини