Закарпатські податківці беруть участь у семінарі-нараді в Івано-Франківську

В Івано-Франківську відбулось відкриття семінару для платників податків західних областей та всеукраїнської наради з керівниками підрозділів масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян органів державної податкової служби

Закарпатські податківці беруть участь у семінарі-нараді в Івано-Франківську

14 грудня 2007 року у приміщенні конференцзалу обласної державної адміністрації у м. Івано-Франківську відбулось відкриття спільного семінару-наради ДПА України та Всеукраїнської громадської організації „Асоціація платників податків України” на тему „Особливості сплати основних видів податків юридичними особами – суб’єктами господарювання”. На семінар були запрошені близько 400 платників податків з 8 західних областей України, а саме Івано-Франківської, Волинської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської, Рівненської, Хмельницької та Чернівецької областей.

На семінар були також запрошені керівники підрозділів масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян регіональних державних податкових адміністрацій.

Із вступним словом до учасників заходу звернулися Перший віце-президент АППУ Василь Матійчик, директор Департаменту масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА України Віктор Косарчук та голова ДПА в Івано-Франківській області Михайло Смачило.

Привітав гостей Прикарпаття також і голова облдержадміністрації Микола Палійчук.

Діяльність Асоціації тісно пов’язана  з роботою органів податкової служби.

Відтак, налагодження ще більш конструктивної та плідної співпраці між платниками податків та податківцями залишається основним пріоритетом сьогодення, зазначив у своєму виступі Перший віце-президент АППУ Василь Матійчик.

Тому виникає нагальна необхідність у постійному діалозі податківця та платника податків в атмосфері двосторонньої довіри та прозорості.

«Основною стратегією в діяльності податкової служби нині і є зміцнення партнерських відносин з платниками податків», – підтримав Василя Матійчика директор Департаменту масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Віктор Косарчук: «Підтвердженням розуміння обома сторонами необхідності подальшої співпраці і є сьогоднішня зустріч.

Однак, труднощі у роботі все ж виникають. Наразі в сфері оподаткування діє близько 2 тисяч  нормативно-правових актів, окремі з яких не завжди є узгодженими, відтак виникають суперечності у їх трактуванні.

Проте прийняття Податкового Кодексу багато в чому вирішить існуючі проблеми, насамперед, вдасться уникнути подвійного тлумачення існуючого законодавства. А це зробить механізм сплати та нарахування податків більш прозорим та ефективним.

Безперечним  прогресом у співпраці між платниками податків та податківцями стало запровадження  податкової звітності, податкових накладних та реєстрів податкових накладних в електронному вигляді», – завершив думку Віктор Косарчук.

Під час конференції члени Асоціації  активно дискутували на тему вдосконалення податкового законодавства. Зокрема, платники податків пропонують  дещо спростити саму форму подання податкової звітності. До прикладу, звітність щодо сплати за забруднення навколишнього середовища, комунального податку, транспортного збору, та плати за землю об’єднати в один, менш форматний та уніфікований звіт.

Також  Правління обласної  Асоціації вважає, що ведення спрощеного бухгалтерського обліку та звітності,  введення єдиного податку є надзвичайно корисним і перспективним стимулом розвитку  малого та середнього бізнесу.

Загалом, в ході семінару у платників податків виникало чимало запитань до лекторів, на кожне з них вони отримали ґрунтовну відповідь.

Зокрема, про особливості обчислення й сплати податку на прибуток  поінформувала учасників заходу директор Департаменту податку на прибуток та інших податків і зборів (обов’язкових платежів) ДПА України Наталія Хоцянівська, на питаннях щодо оподаткування землі детально зупинилася начальник відділу адміністрування платежів за землекористування та місцевих податків і зборів Департаменту податку на прибуток та інших податків і зборів (обов’язкових платежів) ДПА України Катерина Гривнак.

Тетяна Добродій – начальник відділу Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПА України розглянула актуальні питання оподаткування доходів фізичних осіб, а Ганна Білоцерківська – заступник директора департаменту - начальник відділу удосконалення законодавства та методології Департаменту податку на додану вартість ДПА України наголосила на основних проблемах, що виникають при сплаті, а особливо при  відшкодуванні податку на додану вартість.

У той же день відбулась нарада з керівниками підрозділів масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян регіональних державних податкових адміністрацій. З доповіддю про результати діяльності підрозділів у 2007 році та головних завданнях на наступний рік виступив директор Департаменту масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА України Віктор Косарчук.

Керівники підвідомчих підрозділів регіональних державних податкових адміністрацій обговорили шляхи підвищення ефективності обслуговування платників податків, розгляду звернень громадян, забезпечення конструктивної співпраці з громадськими організаціями та  визначили основні пріоритети у своїй діяльності на 2008 рік.

Особлива увага була приділена питанням співпраці органів державної податкової служби з регіональними відділеннями державного підприємства „Інформаційно-видавничий центр ДПА України”. Директор підприємства Ігор Сарновський акцентував увагу учасників наради на необхідності продовження ефективної роз’яснювальної роботи з платниками податків, пропаганди офіційного видання ДПА України – журналу „Вісник податкової служби України”.

"Бріз"
15 грудня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

22:45
У Мукачеві відкрили фотовиставку "Янголи у камуфляжі"
19:39
Водицька загальноосвітня школа №1 на рахівщині відсвяткувала 45-ту річницю
17:34
/ 4
У четвер, 17 жовтня суд в Ужгороді перевірить законність "екологічного" висновку по ВЕС на Боржаві
17:09
В Ужгороді святкуватимуть "Бабине літо"
17:03
Берегово готується до фестивалю молодого вина та гусячих страв
14:56
/ 1
В Ужгороді наступного року планують розпочати будівництво дитсадка
13:47
/ 1
На Закарпатті "розширено" обговорили питання стану й утримання доріг
13:35
/ 1
На Закарпатті учасники бойових дій отримали у власність 3 350 земельних ділянок
12:49
Суд в Ужгороді сьогодні перегляне законність відхилення мером Андріївим результатів першого конкурсу по пологовому будинку
12:23
В Ужгороді врочисто зустріли вояків Військової служби правопорядку, що повернулися із зони проведення ООС
12:12
/ 1
У 6 лісгоспах Закарпаття стартував збір жолудя
11:32
Кількість звернень до лікарів з приводу ГРІ на Закарпатті за останній тиждень збільшилася на 12%
11:07
За 9 місяців поточного року на Закарпатті виявлено 149 незаконних мігрантів
09:40
/ 2
В Ужгороді змінили схему руху вул. Минайською
09:28
Найчастіше аварії на Закарпатті стаються у вівторок та п'ятницю, у проміжку між 12:00 та 16:00
00:38
Закарпатців закликали голосувати за проект очищення нацпарку "Синевир" від пластику
23:16
/ 3
Заступник мера Ужгорода Білак каже, що не втікав з прокуратури на конкурс по пологовому
17:52
/ 16
Заступник мера Ужгорода втік із допиту в прокуратурі, щоби провести конкурс на посаду голови міського пологового
16:08
У Мукачеві споживачі заборгували за послуги водопопостачання та водовідведення понад 16 млн грн
14:22
/ 1
Продюсерка культових українських фільмів бачить на Закарпатті потенціал для кіновиробництва
12:15
/ 2
Майже 3 тисячі закарпатців відключили від газопостачання через борги за спожитий газ
12:13
У Мукачеві триває будівництво відпочинкової зони "Комфорт"
10:50
В Ужгороді від сьогодні проводитимуть дератизацію
10:30
В Ужгороді презентують персональну виставку картин Ольги Янович
10:00
/ 8
Сьогодні в Ужгороді – скандальний повторний конкурс на керівника пологового будинку з єдиним претендентом
» Всі новини