На Закарпатті у січні щодоби понад тисячу автівок ввозились в Україну в режимі "транзит"

За статистичними даними Закарпатської митниці ДФС, через пункти пропуску в Закарпатській області на територію України протягом січня 2017 року щодоби ввозилось близько 1200 транспортних засобів особистого користування у режимі «транзит».

На Закарпатті у січні щодоби понад тисячу автівок ввозились в Україну в режимі "транзит"

При цьому зафіксовано близько 800 випадків не вивезення таких транспортних засобів у строк, встановлений Митним кодексом України.

У відомстві зазначають, що згадані порушення термінів перебування транспортних засобів іноземної реєстрації на митній території України з кожним роком набувають все більшого поширення.

Так, протягом 2014 року посадовими особами Закарпатської митниці ДФС складено 906 протоколів про порушення митних правил за ознаками правопорушень, передбачених статтями 470 та 481 Митного кодексу України, протягом 2015 року – 1157. Водночас, протягом 2016 та січня 2017 років складено1601 протокол, з яких:

– 1443 протоколи за ст. 470 МКУ (недоставляння товарів, транспортних засобів комерційного призначення та документів до митного органу призначення, видача їх без дозволу митного органу або втрата);

– 158 протоколів за ст. 481 МКУ (перевищення строку тимчасового ввезення або тимчасового вивезення товарів).

Також за вказаний період складено 35 протоколів про ПМП при переміщенні через митний кордон України транспортних засобів особистого користування з іноземною реєстрацією, ввезених громадянами в митних режимах «тимчасове ввезення» та «транзит» на підставі підроблених документів.

Окрім того, складено 7 протоколів про ПМП по фактах вчинення дій, спрямованих на ухилення від сплати митних платежів при ввезені транспортних засобів особистого користування в митному режимі «тимчасове ввезення» без належних на то підстав.

Значна частина з вказаної кількості транспортних засобів, які не були своєчасно вивезені за межі митної території України, пов’язана з виникненням форс-мажорних обставин, у т.ч., скоєння ДТП, поломки транспортного засобу, хвороби власника автомобіля, знищення окремих транспортних засобів під час обстрілів у зоні проведення АТО тощо, про що свідчать щоденні чисельні письмові звернення громадян до Закарпатської митниці ДФС, які не в змозі завершити транзитне переміщення ввезених транспортних засобів у визначені строки.

Наразі проводиться комплекс пошукових та контрольних заходів по виявленню порушень, пов’язаних з незаконним переміщенням через митний кордон України транспортних засобів особистого користування і таких, що знаходяться за даними Інтерполу у розшуку, як викрадені за кордоном. Особливу увагу приділяється автомобілям, які вперше перетинають митний кордон.

У зв’язку з цим Закарпатська митниця ДФС звертається до громадян, які мають намір ввозити автомобілі з іноземною реєстрацією на територію України, з розумінням ставитися до проведення посилених контрольних заходів і не бути жертвами шахраїв.

Одночасно фахівці інформують, що відповідно до стандартного правила 6.1. розділу 6 додатку ІІ Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур (Кіотська конвенція) та статті 318 Митного кодексу України, усі товари, в тому числі транспортні засоби, які ввозяться на митну територію чи вивозяться з неї, незалежно від того, чи обкладаються вони митами та податками, підлягають митному контролю, повідомили Закарпаття онлайн у ДФС у Закарпатській області.

16 лютого 2017р.

Теги: транзит, автомобілі

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 4
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
» Всі новини