Сесія облради: У новий рік Закарпаття увійде під власним прапором?

Як і йшлося в попередніх повідомленнях, сьогодні під головуванням Михайла Кічковського відбулося друге пленарне засідання 12 сесії Закарпатської облради.

Сесія облради: У новий рік Закарпаття увійде під власним прапором?

Порядок денний склало 20 питань. На початку засідання голова облради насамперед проінформував депутатів про кадрові призначення в області. Так, начальником контрольно–ревізійного управління в Закарпатській області призначено Олену Плоскіну, а начальником ДПА в Закарпатській області Тетяну Шаповалову. Далі Михайло Михайлович повідомив, що вилучене на прохання ініціаторів програми „Репродуктивне здоров’я населення Закарпатської області на період до 2015 р“ з порядку денного першого пленарного засідання сьогодні – в числі інших проектів, поданих на розгляд депутатського корпусу краю. Президія облради, далі мовив він, внесла пропозицію зняти з порядку денного нинішнього пленарного засідання і перенести на наступне проект рішення про „Обласну цільову соціальну програму „Школа майбутнього на 2008–2010 рр.“, оскільки під час його обговорення виникло ряд суттєвих питань.

Відповідно до регламенту роботи облради, головуючий оприлюднив депутатські запити. По кожному окремо депутати голосували, окремі з них після жвавого обговорення не отримали схвалення.

Начальник головного фінансового управління ОДА Петро Лазар, інформував про внесення змін до рішення облради від 28 грудня 2007 р. № 204 „ Про обласний бюджет на 2007 рік“ ( зі змінами від 7 березня, 12 квітня, 17 травня, 20 липня, 2 серпня, 23 жовтня, 29 листопада 2007 р.) і отримав депутатську підтримку.

Підтримали депутати й Регіональну програму «Репродуктивне здоров’я населення Закарпатської області на період до 2015 р.“, яку презентувала заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Ганна Романко. Зазначимо: репродуктивне здоров’я – є невід’ємною складовою здоров’я нації в цілому і має значний вплив на демографічні процеси та, як наслідок, стратегічне значення сталого розвитку суспільства. З метою поліпшення репродуктивного здоров’я населення краю депутати облради підтримали ініціаторів програми, які вважають за доцільне здійснити ряд організаційних заходів зі створення відповідних умов безпечного материнства, формування репродуктивного здоров’я у дітей та молоді тощо.

З турботою про молоде покоління депутати схвалили й Програму розвитку регіональної вищої освіти на 2008–2012 рр., яку запропонував начальник управління освіти і науки ОДА Юрій Герцог, виходячи з потреби створити умови для забезпечення доступу громадян до якісної вищої освіти, її інтеграції у європейський і світовий простір, а також зміни до Програми забезпечення загальноосвітніх, професійно – технічних і вищих навчальних закладів області сучасними технічними засобами навчання з природничо–математичних дисциплін на 2005–2011 рр.

Начальник управління культури Юрій Глеба обґрунтував важливість схвалення Програми розвитку культури і мистецтва в області на 2008–2010 рр., яка сприятиме вдосконаленню художньої діяльності професійних та аматорських колективів, інформатизації галузі, зміцненню матеріально–технічної бази установ, підтримці талановитої молоді та дітей, творчих спілок, розвитку бібліотечної справи, поповненню фондів бібліотеки тощо. При цьому Юрій Федорович вже у сесійному залі вніс доповнення, аргументувавши його так: „ Знайдено 18 тисяч записів закарпатських пісень, прислів’їв, приказок, які автор готовий віддати в архів або музей. Для збереження їх носіїв, необхідно винайти 30 тисяч грн.“ Депутати підтримали доповідача, як і саму згадану Програму. Більшістю голосів прийнято й інші програми, серед яких – „Програма правової освіти населення області на 2008 р.“, „Програма діяльності Закарпатського регіонального відділення Пошуково–видавничого агентства „Книга пам’яті України“ та обласної колегії книги „Реабілітовані історією“ на 2008 р., „Програма розвитку транскордонного співробітництва Закарпатської області на 2008 р.“, „Програма „Турбота “ щодо посилення соціального захисту малозабезпечених категорій громадян у 2008 р.“. Внесено зміни до ряду програмних документів. Зокрема,: „Про внесення доповнень до Програми розвитку туризму та рекреації в Закарпатській області на 2002–2010 рр. “ та інші.

На завершення роботи 2 пленарного засідання Михайло Кічковський коротко інформував про роботу, проведену облрадою на виконання рішення щодо прапора Закарпатської області і вніс пропозицію винести на розгляд наступної сесії облради, яка відбудеться 27 грудня, питання про затвердження проекту прапора Закарпатської області з тим, щоб у Новий 2008 рік увійти із символікою краю.

Анна Романенчук, сайт Закарпатської обласної ради
14 грудня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

18:13
/ 1
Рятувальники допомогли туристу з Одеси, який травмувався на Говерлі Фото новина
17:45
/ 1
Патрульні зупинили в Мукачеві мотоцикліста без прав і номерних знаків Фото новина
16:35
/ 1
Ужгород вчетверте за серпень побив температурний рекорд
13:29
В Ужгороді попрощаються із полеглим на війні з росією захисником Володимиром Йорданом Фото новина
11:19
На площі Народній в Ужгороді чоловік влаштував дебош Фото новина
10:26
Троє людей постраждали під час бійки в Ужгороді
18:05
Закарпатські рятувальники допомагають гасити масштабні лісові пожежі у Франції Фото новина
17:10
В Ужгороді 5 серпня перекриють частину вулиці Фединця
16:00
В Ужгороді 5 серпня попрощаються із захисником Богданом Югасом, який два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
15:30
Суд розірвав договір на будівництво автобази в Ужгороді за понад 155 млн грн Фото новина
14:23
На Рахівщині рятувальники розшукали туриста, який дві доби блукав у Карпатах Фото новина
12:15
Через спеку до +40 °C у Карпатах посилили охорону лісів Фото новина
11:09
Підтвердили загибель захисника із Нанкова на Хустщині Юліана Гербея Фото новина
17:29
/ 1
Закарпатські рятувальники врятували грибника, який заблукав у лісі Фото новина
16:23
/ 1
На Петросі турист двічі впав під час походу Фото новина
11:07
У Карпатах за день врятували п’ятьох туристів Фото новина
11:45
Через спеку до +37 °C у Карпатському регіоні посилили охорону лісів Фото новина
09:48
На війні з рф поліг військовий з Виноградова Ігнат Роздяловський Фото новина
16:41
Війна забрала життя 25-річного захисника із Горонди на Мукачівщині Мар'яна Тягура Фото новина
15:16
/ 2
На Закарпатті 82-річний чоловік впав із даху та отримав тяжкі травми
16:56
У Чинадійові на Мукачівщині попрощалися із військовим Ярославом Рущанином, якого понад два роки вважали зниклим безвісти Фото новина
16:20
Спортсмен підкорив шість найвищих вершин Карпат за один день Фото новина
14:53
/ 1
У Мукачеві патрульні затримали дебошира з кастетом і висувним ножем Фото новина
09:37
/ 1
У Солочині на Мукачівщині проведуть в останню путь захисника Володимира Уліганця, який понад два роки був зниклим безвісти Фото новина
09:04
На Хустщині під час земляних робіт чоловік знайшов артилерійський снаряд часів Другої світової війни Фото новина
» Всі новини