На Закарпатті публічно відбирали газ із перевіркою його якості (ФОТО)

«Закарпатгаз» вирішив провести публічний аналіз якості природного газу, що надходить до споживачів Закарпатської області, а також продемонстрував герметичність маршруту проходження блакитного палива від магістрального газопроводу високого тиску до кінцевого споживача.

На Закарпатті публічно відбирали газ із перевіркою його якості (ФОТО)

До споживачів Закарпатської області природний газ транспортується магістральними газопроводами високого тиску ПАТ «Укртрансгаз». Згодом він потрапляє до системи розподільних мереж «Закарпатгазу», де на спеціальних газорегуляторних пунктах (ГРП) його тиск понижується до середнього та низького. На цьому етапі здійснювати будь-які технічні маніпуляції з паливом неможливо, адже система розподільних газопроводів є герметичною, і втручання в її роботу може призвести до аварії або вибуху.

«У мережах газ постійно знаходиться під тиском. Сьогодні ми побачили весь маршрут – від магістральних газопроводів, газорозподільних станцій до газорозподільних пунктів і, нарешті, до кінцевого споживача, - коментує головний інженер Ужгородського відділення ПАТ «Закарпатгаз» Богдан Библик. Присутні переконалися: впливати на якість газу на етапах транспортування і розподілу неможливо. Будь-яке втручання в роботу мереж може мати трагічні наслідки».

Для перевірки якості блакитного палива газова компанія забезпечила проведення позачергового відбору проби у побутового споживача – мешканки Ужгорода. ПАТ «Закарпатгаз» залучило до експертизи незалежних фахівців з лабораторії державного підприємства  "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації". Результати аналізу незалежні експерти обіцяють надати вже за декілька днів.

Як стверджує фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ «Закарпатгаз» Юрій Ломакін, «Якість природного газу, який постачається споживачам Закарпатської області, постійно контролюється. Ми щотижнево публікуємо інформацію про його компонентний склад та калорійність на корпоративному сайті компанії та щомісячно - у газеті "Новини Закарпаття". Протоколи аналізу проб газу, відібраного сьогодні, під час прес-туру, ми обов'язково оприлюднимо і опублікуємо на нашій сторінці у мережі інтернет».

Нарікання споживачів щодо якості газу найчастіше пов’язані зі зміною його кольору під час горіння. Фахівці газових компаній наголошують, що червонувато-жовте забарвлення язичків свідчить не про погану якість газу, визначити яку «на око» неможливо, а є ознакою його неповне згоряння. В такому випадку потрібно забезпечити достатню кількість кисню у приміщенні, викликати фахівців для прочистки газових пальників та налаштування газоспоживаючого обладнання.

Розвіяти сумніви споживачів щодо якості газу допоможе запровадження системи оплати за спожитий газ не за обсягом використаного ресурсу – у кубометрах, а з врахуванням його калорійності, коли споживач буде сплачувати за одиницю енергії – кіловат-годину, як це давно робиться в Європі. Відповідні зміни на ринку вже плануються держрегулятором НКРЕКП. Зокрема, в оприлюдненій Постанові № 84 від 26.01.2017 р. «Про затвердження змін до деяких постанов НКРЕКП щодо запровадження на ринку природного газу використання одиниць енергії» передбачено, що разом з кількістю спожитого в кубометрах газу, в рахунках буде вказано обсяг використаного ресурсу в енергетичних одиницях, тобто кіловат-годинах (кВт/год), гігакалоріях (Гкал) та мегаджоулях (МДж/м3).

14 лютого 2017р.

Теги: газ, якість, перевірка

Коментарі

ІВАН 22.02.2017 / 09:01:00
Деякі люди надзвичайно люблять "теорії заговору".
Навіть супердорогий газ розбавляють.Газ погано горить і т.д.
НЕПРАВДА!
Вся справа в поганому обслуговуванні облгазом газорегуляторних установок і недотриманні норм низького тиску на вході у споживача.
При низькому тиску котли і газові горілки не можуть видати паспортну потужність і відповідно нагріти квартиру або кастрюлю.

О.Д. 14.02.2017 / 19:37:23
Викривлення дійсності

Дід Микола 14.02.2017 / 17:06:01
мародери, які по трупах дорвалися до владного корита, давно вже навіть супердорогий газ розбавляють, обдираючи українців гірше фашистів під час війни.

тетяна 14.02.2017 / 16:27:04
аферисти і особливо"..ПАТ «Закарпатгаз» ...залежних фахівців з лабораторії державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації"...НКРЕКП... " і інші співучасники...
Зважаючи на".. його компонентний склад та калорійність ...",як велику брехню...

НОВИНИ: Соціо

20:09
В Ужгороді у вівторок призупинять водопостачання у центральній частині міста
11:25
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Василем Чурговичем Фото новина
13:37
/ 1
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Віктором Мургою Фото новина
15:39
/ 1
У Мукачеві в неділю стартують заходи до Днів міста (ПРОГРАМА)
18:43
Тячівський суд наклав арешт на землю під будівництво МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)
11:17
/ 1
Головою Закарпатського окружного адміністративного суду переобрали Ярославу Калинич Фото новина
00:05
/ 1
У Великому Березному проведуть в останню дорогу нацгвардійця Олега Соценка Фото новина
22:59
/ 2
"Вужі на сковороді" пралісів "Шипота"
14:15
/ 1
Підтверджено загибель Артура Ковача з Калин на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти понад півтора року Фото новина
13:33
/ 1
У Рахові поховають сироту-переселенця з Запоріжжя Дмитра Баришполя, який загинув пів року тому на Донеччині Фото новина
21:02
Два КПП на кордоні зі Словаччиною та угорщиною тимчасово не працюватимуть
11:15
/ 1
У Мукачеві в п'ятницю попрощаються з Богданом Магійовичем, який загинув ще 2 роки тому Фото новина
13:18
/ 3
Зупиняючи московську орду на Харківщині, поліг Андрій Алексик з Онока Виноградівської громади Фото новина
11:14
/ 1
У лікарні в Сумах від отриманих на російській Бєлгородщині ран помер Юрій Порошенко з Осою Іршавської громади
14:20
За I квартал 2025 року НСЗУ сплатила 1,1 млрд грн медзакладам Закарпаття за Програмою медичних гарантій
13:15
/ 2
На Донеччині поліг Артем Песик з Берегова Фото новина
19:27
/ 2
Питання про створення парку "Чорні озера", підтримане ужгородцями в петиції, виносять на сесію міськради (ДОКУМЕНТИ)
21:12
/ 2
У лікарні в Ужгороді після важкої хвороби помер військовий із Ясіні на Рахівщині Олексій Боклажук Фото новина
20:22
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині попрощаються з полеглим захисником Михайлом Пауком Фото новина
04:44
ВІДЕОФАКТ. На Закарпатті розцвіла Долина нарцисів
21:52
/ 3
Двоє знайомих "нагріли" ужгородку на продажі 10-ти її квартир на понад 14 млн грн Фото новина
19:16
/ 2
У неділю в Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Володимиром Дубровським Фото новина
16:49
/ 11
Ужгородцеві Роберту Бровді "Мадяру" присвоєно звання Героя України
16:15
/ 3
Ужгородцеві Анатолію Тегзі "Варвару" посмертно присвоєно звання Героя України
10:57
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Зацариніним Фото новина
» Всі новини