Міноборони пообіцяло сформувати кримськотатарський підрозділ

Міністр оборони Степан Полторак заявив про готовність розглянути заяви членів громадської організації "Аскер" про включення їх до лав Збройних сил України

Про це повідомляє прес-служба Міноборони.

Це питання обговорювалося у понеділок, 13 лютого, під час зустрічі міністра оборони Степана Полторака та народного депутата, голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова.

"ЗС України готові розглянути заяви членів громадського об’єднання "Аскер", які виявитимуть у порядку, передбаченому законодавством України, добровільне бажання служити в ЗС України", - йдеться у повідомленні за результатами переговорів.

Полторак і Чубаров досягли домовленості, що формування військового підрозділу, до якого увійдуть кримські татари, відбуватиметься з урахуванням віросповідання та традицій особистого складу.

Окрім цього, заявляють у відомстві, будуть створені умови дотримання релігійних потреб віруючих різних релігійних конфесій, а саме – до душпастирської роботи залучатимуться представники різних віросповідань.

По завершенню зустрічі міністр оброни та голова кримських татар дійшли висновку, що інцидент, що стався вночі 13 лютого на Чонгарі, вичерпано.

Як повідомлялося, у ніч з неділі на понеділок на Чонгарі стався інцидент між військовослужбовцями ЗСУ та членами громадської організації "Аскер" – батальйоном ім. Номана Челебіджихана, який формується.

Підрозділ, що входить до складу військової частини оперативного командування "Південь" і виконує бойові завдання в Херсонській області, на кордоні з Кримом, облаштовували за наказом командира бойові позиції.

За словами Ленура Іслямова, представники "Аскера" про це не знали. Вони побачили, що біля них, в безпосередній близькості, люди в балаклавах щось роблять. Виник словесний конфлікт, який в підсумку закінчився псуванням майна "Аскера".

За інформацією УП, батальйону ім. Номана Челебіджихана мають присвоїти номер військової частини, але поки цього не сталося.

Опівдні Чубаров написав у Facebook, інцидент на Чонгарі між ЗСУ та кримськотатарською організацією "Аскер" вичерпаний.

14 лютого 2017р.

Теги: татари, Аскер, Крим

НОВИНИ: Різне

14:12
Підтверджено загибель в травні 2024-го Павла Гринька з Тячівської громади Фото новина
14:01
Де шукати насос для басейну, який справиться з потрібним об’ємом
13:59
5 кавових трендів, які визначають 2026 рік
16:13
Як підготуватися до купівлі квартири - що варто продумати заздалегідь
16:06
Консультація гінеколога - комплексна перевірка жіночого здоров’я
15:05
Двосторонній скотч і температура - як холод і спека впливають на клейкість
19:11
Чому сертифікат на стрільбу це вдалий подарунок для різних життєвих ситуацій - кому він підійде
19:03
Викривлення носової перегородки - коли потрібна септопластика та як проходить операція
18:59
Вібрації двигуна – пора перевірити ремінь ГРМ, ролики й інші приводні механізми
19:15
Які канцтовари потрібні для офісу - практичний гайд з вибору
16:30
Катаракта - коли зір «тьмяніє» і час діяти
16:24
Що подарувати жінці на день народження
20:45
Як контекстне навчання змінює підхід до вивчення англійської онлайн - основні переваги
14:07
Есцитам і серце - чи є ризики для серцево-судинної системи
15:34
Фіточай - користь для здоров’я та як правильно заварювати трав’яний чай
15:06
Угорська опозиція зберігає відрив від партії орбана в опитуваннях серед виборців
15:41
Чому бандаж на руку потрібно мати в домашній аптечці
14:28
Гаражні ворота в Закарпатській області - надійне рішення для дому та бізнесу від Testum-UA
11:51
Вибираємо найкраще захисне скло для мобільних пристроїв
11:25
Попит на авто зі США в Україні зріс удвічі які моделі купували
11:18
Стало відомо, чому рятувальники не користуються ліфтами в Харкові
13:08
/ 1
орбан стверджує, що документ Єврокомісії передбачає членство України до 2027 року
12:29
Таксі Ужгород – Будапешт швидкий виїзд до Європи без прив’язки до рейсів
16:05
/ 1
Будівництво басейну для відпочиваючих туристів - Львівська, Івано-Франківська чи Закарпатська область у пріоритеті
19:00
Як запобігти печії - ТОП-3 способи, які допоможуть
» Всі новини