Міністра юстиції просять ліквідувати в ужгородській тюрмі сектор для "довічників", а керівництво УВП – забезпечити права в'язнів

Прокуратурою Закарпатської області неодноразово проводились перевірки з питань додержання адміністрацією Закарпатської установи виконання покарань № 9 вимог кримінально-виконавчого законодавства в частині забезпечення прав ув’язнених, в тому числі осіб, засуджених до довічного позбавлення волі, які відбувають покарання у секторі максимального рівня безпеки.

Міністра юстиції просять ліквідувати в ужгородській тюрмі сектор для "довічників", а керівництво УВП – забезпечити права в'язнів

За їх результатами на усунення виявлених порушень закону вносились документи прокурорського реагування. Однак більшість вимог прокурора керівництвом установи не виконані до цього часу, через що порушення конституційних прав в’язнів продовжують мати місце. 

У грудні 2016 року в УВП № 9 прокуратурою області була проведена комплексна перевірка яка показала, що працівники установи допускають порушення вимог Конституції України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Європейських пенітенціарних правил, норм Кримінально-виконавчого кодексу України, Законів України «Про попереднє ув’язнення», «Про санітарне  та  гігієнічне благополуччя населення», «Основи законодавства України про охорону здоров’я», а також положення Правил внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів Державної кримінально­-виконавчої служби України, та інших нормативних документів.

Керівництвом установи, незважаючи на попередні реагування прокуратури області, до цього часу не вирішено питання щодо приведення камер та інших приміщень слідчого ізолятора, а також сектора максимального рівня безпеки до вимог національного законодавства і європейських стандартів.

Більшість камер установи потребують проведення капітальних ремонтних робіт із заміною покриття стін та підлоги, санвузлів, системи електромережі та опалення, забезпечення необхідним інвентарем, примусовою вентиляцією повітря тощо. Тривалий час у несправному стані перебуває каналізаційна система режимного корпусу установи, в тому числі у приміщеннях збірного відділення.

Покрівля даху Закарпатської УВП № 9 майже вичерпала свій ресурс, у зв’язку з чим стелі камерних приміщень пошкоджуються атмосферними опадами, що призводить до підвищеної вологості повітря у камерах та появи на стінах грибка. 

В установі не здійснюється контроль якості лікарських засобів, які надходять від родичів ув’язнених осіб, а приміщення для зберігання медикаментів не відповідає нормативним вимогам щодо його облаштування, а функцію фармацевта виконує лікар стоматолог. Крім того, в установі відсутній лікар-психіатр, у зв’язку з чим новоприбулі до Закарпатської УВП № 9 взяті під варту особи вказаним фахівцем у галузі медицини не оглядаються.

Потребує негайної заміни наявне у медичній частині установи лабораторне та діагностичне обладнання, перш за все рентгеноскопічний апарат 1968 року (!) випуску, який повністю вичерпав свій ресурс.

З`ясувалося, що в Закарпатській УВП № 9 не розроблені та не затверджені інструкції про заходи пожежної безпеки. Дерев’яні конструкції горища до цього часу не піддані вогнезахисному обробленню. Більшість приміщень установи не обладнані системами протипожежного захисту, в пожежонебезпечних зонах тривалий час використовуються світильники з лампами розжарювання без захисного суцільного скла, допускається експлуатація тимчасових дільниць електромереж.

Про невідповідність умов тримання взятих під варту осіб нормам національного законодавства та європейським стандартам неодноразово відзначали і представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, які відвідували Закарпатську УВП № 9.  

Однією з причин, які призводять до порушення вимог законодавства щодо умов тримання в’язнів є стан матеріального та фінансового забезпечення Закарпатської УВП № 9, яка була побудована у 1926 році та через свою архітектурну особливість не може відповідати сучасним стандартам без значних капіталовкладень.  

Прокуратура також наголошує, що будівля Закарпатської УВП № 9 розташована в історичному центрі міста, поблизу загальноосвітньої школи та державного кордону України, а тому подальше тримання в ній осіб, засуджених до довічного позбавлення волі, може призвести до настання негативних наслідків. 

До того ж, після пожежі, яка мала місце в установі 01.12.2016, усі камерні приміщення сектора максимального рівня безпеки отримали суттєві пошкодження та подальше тримання у них осіб, засуджених до довічного позбавлення волі, є неможливим.

У зв’язку з вишенавеленим 19 «довічників» 2 грудня були етаповані до Чортківської УВП № 26. Проте, на даний час в Закарпатській УВП № 9 все ще залишилися відбувати покарання 10 засуджених вказаної категорії, які розміщені у 3 камерах сектора СІЗО, що суперечить вимогам кримінально-виконавчого законодавства.

Саме тому прокурор Закарпатської області звернувся до заступника Міністра юстиції України з вимогою ліквідувати в УВП № 9 сектор для «довічників».

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

06 лютого 2017р.

Теги: тюрма, сектор, міністр юстиції

НОВИНИ: Соціо

12:59
Програму підготовки до продажу земельних ділянок погодили в Ужгороді
12:56
/ 1
В Ужгороді визначили "офіційну" зону відпочинку біля річки
12:11
/ 1
Аспірант-айтівець УжНУ розробив новий курс з інтелектуального аналізу тексту
11:31
У Мукачеві запрацював Інклюзивно-ресурсний центр
10:37
/ 1
Завдяки повідомленню від громадян в Іршаві зупинили п'яного водія з кермом Jeep Chеrоkee
10:17
На Закарпатті цьогоріч – 9071 випускників
09:48
Ще одна поліцейська станція на Закарпатті запрацювала на Іршавщині
03:59
В Україні ще цього тижня запустять електрички та поїзди, але Закарпаття це не стосується
02:55
/ 1
Архітектор про ремонт суду в Ужгороді: "Характер будівлі змінюється"
02:41
Навесні до армії призвуть 410 юнаків з Закарпаття та до 20 офіцерів запасу
02:12
З 1 по 6 червня на КПП "Ужгород" тимчасово обмежать рух вантажівок
00:10
/ 3
Голова Баранинської ОТГ "самовільно" відмовив підприємцям у пільзі по єдиному податку на час карантину (ДОКУМЕНТ)
18:01
/ 1
На засіданні транспортної комісії в Ужгороді говорили про облаштування пішохідних переходів, встановлення знаків і обмежувачів
17:01
В Ужгороді пройде Тижневик здачі крові
16:56
На початку червня у пункті пропуску "Ужгород-Вишнє Нємецьке" діятимуть тимчасові обмеження для вантажного перевезення
16:54
/ 1
Анонсованого відкриття ще двох КПП на Закарпатті поки не відбулося
15:11
ФОТОФАКТ. На відрізку дороги між Кам'яницею та Перечином через розчистку дерев заблоковано автомобільний рух
14:50
/ 1
Будівництво спорткомплексу у Невицькому на Ужгородщині – на завершальній стадії
13:56
/ 7
Прокуратура 4 роки зриває судові засідання в справі незаконної "прихватизації" ужгородським суддею двору багатоповерхівки на вул. Володимирській
13:28
У Виноградівську, Тячівську та Іршавську лікарні волонтери передали захисне спорядження для медиків
13:25
На Тячівщині "п'яний" Vоlkswаgеn Jеttа в’їхав у паркан
12:15
/ 2
ОПОРА зібрала інформацію про те, де шукати нардепів Закарпаття і як до них звертатися
12:08
Молодіжні громадські організації Ужгорода запрошують подавати своїх представників до складу Молодіжної ради
09:58
/ 6
Невідомі пошкодили дерева на площі Петефі в Ужгороді
15:32
Закарпаття долучається до проєкту з розвитку культурної спадщини Карпатського Єврорегіону шляхом промоції ремісництва та гастрономії
» Всі новини