Три роки тому 8-річний Сашко Токар, надивившись мультфільмів про Спайдермена, вистрибнув з третього поверху. І вижив

Хлопчик надивився мультфільмів про Спайдермена
8-річний Олександр Токар із Ужгорода три роки тому вистрибнув із балкона третього поверху. Напередодні хлопчик дивився мультфільми про Спайдермена.

Олександр Токар із матір’ю Оксаною
Олександр Токар із матір’ю Оксаною

Нині Сашко навчається в третьому класі. Живе з матір’ю Оксаною Рущак, 30 років, та молодшим братом Михайлом, 6 років. Батько Руслан, 32 роки, працює будівельником в Ірландії. Додому приїжджає чотири рази на рік. Гостює місяць.

На порозі 3-кімнатної квартири в Новому мікрорайоні зустрічає Оксана. Жінка доглядає за дітьми, а раніше працювала швачкою на швейній фабриці. У квартирі багато квітів. Біля вікна на столі стоїть комп’ютер, до якого прикріплена відеокамера.

— Щовечора спілкуємося з татом, — каже Оксана.

Просить сина розповісти, як він учився літати. Хлопчик ніяковіє й ховається за спину матері.

— Надивився мультиків про Спайдермена і хотів попробувати, — розповідає Оксана Рущак. — Це сталося 25 червня 2004 року. Того дня ми планували поїхати до бабці в Хуст. Напередодні вона інфаркт перенесла. А Руслан саме був у Ірландії. Зранку сини дивилися мультфільми. В обід я поклала їх спати. Сашко мав тоді п’ять, а Мишко — три рочки. Одяглася й вибігла на базар. До нього чотири хвилини ходу. Купила продукти, дітям — йогурти, потім забігла в аптеку. Хвилин за 15 вертаюся й бачу натовп перед під’їздом. Кажуть, якийсь хлопчик випав із третього поверху. Я побігла наверх. Мишко стоїть на балконі й розказує: ”Мамо, Саша скочив униз, а я боявся пригати”. Я вхопила дитину — і на вулицю до Сашка. А його сусідські дівчатка вже до моєї мами понесли. Вона живе в будинку напроти.

— Мені дуже болів животик після того, як я упав, — сором’язливо зізнається хлопець. — Я проснувся, побачив, що мами немає, і вирішив політати. Думав, що вийде.

Через дитячу кімнату жінка веде на балкон, звідки вистрибнув син. Унизу біля будинку немає асфальту — лише трава зеленіє.

— Нам повезло, — радіє Оксана. — Лікарі казали, що Саша в рубашці родився. Після падіння в нього дуже животик надувся. Я викликала ”скору”, відвезли сина в травмпункт городської лікарні. Звідти — до дитячої міської. Сашу обстежили — жодного перелому. Але поклали на стіл. Прооперували, а там — внутрішня гематома, розрив печінки. Пошили його дуже добре. За три роки син жодного разу не жалівся. Через сім днів нас виписали додому.

Наступного дня в Україну із заробітків повернувся батько хлопчика.

— Я зразу подзвонила Русланові, — згадує Оксана. — Він сів у літак і наступного дня був уже в Ужгороді.

Лікарі порадили батькам поїхати того літа на море.

— В якомусь туристичному бюро купили путівку й поїхали разом до Євпаторії. А восени наступного року син пішов до школи.

У школі Сашко Токар навчається добре.

— Дуже легко даються синові гуманітарні науки, — каже Оксана Рущак. — Особливо іноземні мови. А от математика — гірше.

Під впливом серіалу ”Бригада” підлітки вбили сусіда

2003 року в Курській області Росії двоє підлітків під впливом серіалу ”Бригада” вкоротили віку пенсіонерові. Хлопці дивилися фільм у квартирі старого сусіда. Якось посперечалися з господарем і почали бити його дерев’яною палицею. Додивилися чергову серію, забрали телевізор і пішли додому. Слідчим зізналися, що мріють бути схожими на героїв ”Бригади”.

1 січня в Пакистані повісився Мубашар Алі, 9 років. Разом із 10-річною сестрою він дивився по телевізору страту іракського диктатора Саддама Хусейна. Діти вирішили побавитися в повішання. Прив’язали до стелі мотузку для білизни. Дівчинка накинула її на шию братові й допомогла затягнути петлю. На її крик прибігли батьки, та хлопчик уже був мертвим.

Сніжана Русин, "Газета по-українськи"
12 грудня 2007р.

Теги:

Коментарі

степан 12.12.2007 / 19:22:00
На Полтавщині (щойно повідомили в теленовинах) - хвиля дитячих самогубств. А тим часом, по "ящику" транслюють фільми жахів з Верховної Ради.

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

13:42
У Лавках Мукачівської громади через піч, залишену розпаленою для приготування їжі, згоріла надвірна споруда Фото новина
11:45
У Чопі в озері втопився 65-річний чоловік
11:40
У приужгородському Минаї у пожежі в будинку загинув 40-річний чоловік Фото новина
14:21
Через незагашену свічку у Греблі на Хустщині вигорів будинок Фото новина
13:58
У зіткненні Skoda та Volkswagen біля Середнього травмувалися 7 людей, з яких 3 – діти Фото новина
13:59
У Нанкові Хустської громади в ставку втопився хлопчик
12:50
На Рахівщині внаслідок зіткнення двох автівок одна перекинулася і впала на дах іншої Фото новина
12:00
У Керецьках на Хустщині згоріли житловий будинок, літня кухня та дровітня під спільним дахом Фото новина
16:00
/ 1
На Берегівській-об'їзній у Мукачеві зіткнулися автомобіль "Нової пошти" і трактор, водій якого – в реанімації Відео новина
15:04
У селі Гать на Берегівщині зіткнулися Renault Master, Mercedes-Benz Sprinter і Dacia Logan Фото новина
11:39
Жінку з Бедевлі на Тячівщині судитимуть за те, що передала мотоцикл підлітку
11:32
/ 1
У Жденієві на Мукачівщині згорів УАЗ-3303
11:21
У четвер і п'ятницю у Лалові на Мукачівщині згоріли два причепи з вугіллям
17:22
У Мукачеві горіли два гаражі в гаражному кооперативі Фото новина
17:15
У районі Петроса рятувальники допомогли підлітку, що хворий пішов у похід Фото новина
00:14
/ 1
На місці зруйнованого мосту між Жденієвом і Підполоззям облаштували тимчасову переправу Відео новина
17:35
В Ужгороді внаслідок зіткнення 3-х авто одне, з двома дітками у салоні, перекинулося на дах Фото новина
17:11
/ 3
Через обвал мосту між Підполоззям і Жденієвом на Мукачівщині 2-річного малюка з температурою 40°С і судомами на руках переносили через річку Фото новина
16:34
У приужгородських Оноківцях вогонь з покинутого будинку перекинувся на сусідську оселю Фото новина
01:06
/ 1
У дозволі для руху вантажівок зі щебенем через міст, що обвалився, було відмовлено, а на місці НП аврально споруджують тимчасову переправу Фото новина
22:26
У Перечині разом з навісом згорів легковий Citroen Фото новина
20:01
/ 8
У Жденіївській громаді вантажівки, що возять каміння для "бюджетної" дороги для вітропарків, обвалили міст Фото новина
15:18
У Розтоках на Рахівщині розшукали зниклого 2-річного хлопчика Фото новинаВідео новина
15:03
/ 1
У Дунковиці на Берегівщині жінка з Мукачева загинула під час спалювання сухотрав'я Фото новина (РОЗШИРЕНО)
11:22
/ 1
У Дунковиці на Берегівщині жінка згоріла, спалюючи сухостій
» Всі новини