За фактами кричущих порушень прав підопічних у Мукачівському психоневрологічному інтернаті розпочато кримінальне провадження

Мукачівською місцевою прокуратурою, за виявленими фактами порушення прав підопічних у Мукачівському психоневрологічному інтернаті внесено відомості до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України – службова недбалість.

За фактами кричущих порушень прав підопічних у Мукачівському психоневрологічному інтернаті розпочато кримінальне провадження

Серйозні порушення прав підопічних у Мукачівському психоневрологічному інтернаті, виявлені моніторинговою групою у складі працівника Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини і регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Закарпатській області, яка в січні 2017 р. відвідала без попередження вказаний заклад.

Моніторами встановлені факти незаконного застосування ізоляції до осіб з психічними розладами у підвальній кімнаті з металевою решіткою на дверях, заборони підопічним знаходитись у власних кімнатах в денний час, залучення до сільськогосподарських робіт недієздатних осіб, яким не рекомендована працетерапія.

Водночас виявлено факти, коли недієздатні підопічні інтернату, які мають опікуна та всупереч закону підписують офіційні документи (відомості) на отримання соціальної допомоги (адже жодного правочину такі особи вчиняти не можуть, так як не мають необхідного обсягу цивільної дієздатності).

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні доручено здійснювати СВ Мукачівського ВП ГУНП в Закарпатській області під процесуальним керівництвом Мукачівської місцевої прокуратури.

Довідка

службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

18 січня 2017р.

Теги: інтернат, порушення, права, підопічні

НОВИНИ: Кримінал

12:21
На Закарпатті викрили спробу переправлення безакцизних сигарет потягом до угорщини Фото новина
16:40
Затриманому на хабарі судді з Воловця Пелиху призначили 1 млн грн застави
15:06
На Хустщині засудили чоловіка, який убив свою співмешканку Фото новина
12:01
/ 2
В Ужгороді "умовно" засудили матір, яка залишила дитину помирати після побоїв вітчима
10:02
/ 5
САП просить суд конфіскувати "необґрунтоване" майно начальника митного поста "Дякове" Вишнюка
09:41
Шахрайка з Закарпаття отримала 3 роки тюрми за видурювання грошей від імені фонду Ірини Федишин
16:13
/ 1
На Закарпатті затримали волинянина, який переправляв чоловіків до Польщі Фото новина
17:56
/ 2
На Закарпатті нетверезий водій, який перевищив швидкість й влаштував смертельну ДТП, сів на 6 років Фото новина
09:24
/ 6
Затриманого на хабарі депутата Іванину з Міжгір'я, який брав "відкати" на посаді директора лісгоспу, "покарали" 51 тис. грн штрафу
09:01
У Чехії затримали українця, якого підозрюють у вбивстві 22-річної закарпатки Фото новина
16:13
/ 1
На Хустщині затримали чоловіка, який жорстоко побив гостя лопатою Фото новина
13:57
Інспектори Мукачівської поліції затримали водія з результатом 3,61‰ алкоголю в крові Фото новина
10:09
На Берегівщині конфлікт за майно завершився замахом на вбивство
08:53
На кордоні затримали угорця, що в заблукав в Україну колією Фото новина
08:26
У Чехії після понад двох тижнів пошуків виявили тіло 22-річної закарпатки Андріяни Офрім
18:08
На Рахівщині юнак розбив двері крамниці каменем і викрав сигарети Фото новина
16:51
Суд на 6 років ув'язнив закарпатця за смертельну "п'яну" аварію в Драгові на Хустщині Фото новина
18:40
В Ужгороді водія покарали за керування у стані сп’яніння Фото новина
15:01
На Закарпатті затримали чернівчанина з контрабандою айфонів на мільйон гривень Фото новина
11:10
Нові викриття у справах про переправлення ухилянтів на Закарпатті Фото новина
13:51
Поблизу кордону зі Словаччиною затримали трьох "ухилянтів" з Вінниччини Фото новина
13:28
58-річний мукачівець отримав 7 років 6 місяців за «схему» втечі через кордон Фото новина
11:50
/ 19
НАЗК викрило закарпатського митника Василя Пупену у незаконному збагаченні на 23 млн грн
18:06
У Виноградові чоловік напав на жінку з ножем Фото новина
17:39
Закарпатські митники зупинили спробу ввезти сигарети на 3,5 млн грн під виглядом гуманітарки Фото новина
» Всі новини