Делегація з Пардубицького краю ділилася на Закарпатті досвідом добровільних дружин зі 160-річною історією

У вівторок, 10 січня, у депутатській залі Закарпатської облради відбувся «круглий стіл» з питань організації та діяльності добровільних пожежних дружин за участі делегації громад міст і сіл Пардубицького краю Чеської Республіки.

Делегація з Пардубицького краю ділилася на Закарпатті досвідом добровільних дружин зі 160-річною історією

Чеську сторону представляли поважні гості, окрема сенатор Чеського Парламенту Петр Шілар, голова  комітету з питань безпеки та надзвичайних ситуацій Представництва Пардубицького краю Бідмон та інші.

У ході круглого столу наголошувалося, що за чотири роки співпраці за фінансової підтримки Пардубицького краю уже реалізовано близько десяти спільних інфраструктурних проектів у соціальній сфері Ужгородського та Перечинського районів, кілька проектів ще реалізовується, і їх введення у дію передбачається весною нинішнього року за участі гетьмана Пардубицького краю Мартіна Нетолицького. На реалізацію цих проектів чеська сторона з бюджету виділила близько 3,5 млн. крон. Це дало нам змогу здійснити реконструкцію котелень та інші заходи з енергозбереження у ряді загальноосвітніх шкіл, відремонтувати  кілька дошкільних закладів. Окремі з них гості мали змогу побачити під час теперішнього візиту.

Сенатор Парламенту Чеської Республіки Петр Шілар зауважив, що налагоджена співпраця між краями – це велика, добра справа, «бо нас пов’язують глибокі культурні, історичні зв’язки і ми потребуємо знати, як ви живете, які проблеми тривожать вас і як вам допомогти в питаннях, де ми попереду». Відтак він запросив присутніх представників сільських громад, депутатів облради з приїхати з робочим візитом у Пардубіце.

Про формування, становлення та роль добровільних пожежних об’єднань у системі протипожежного захисту Пардубіцького краю розповів Йозеф Бідмон, голова Комітету з питань безпеки і надзвичайних ситуацій Представництва Пардубіцького краю. Він наголосив, що рух добровільних дружин у Чехії налічує 160 років. На Закарпатті цей рух лише відновлюється. Тому досвід чехів є дуже цінним, особливо у створенні масових добровільних пожежних дружин, в яких бере участь понад 350 тисяч чехів, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.

10 січня 2017р.

Теги: бригади, чехи, досвід, делегація

Коментарі

RevaA 10.01.2017 / 18:48:43
Не втрачають актуальності результати фахового дослідження, проміжний звіт якого дає розуміння факторів сприяння та перепон добровільного об’єднання громад, значимості та особливостей використання збільшених фінансових ресурсів, нових повноважень, недооцінених інструментів розвитку територіальних громад тощо. Детальна інформація та ключові експертні рекомендації, які слід враховувати у 2017-му - http://dif.org.ua/article/detsentralizatsiya-rezulbtati-vikliki-i-perspektivi

НОВИНИ: Соціо

15:55
Тимчасові обмеження руху транспорту через ПП "Солотвино – Сігету-Мармацієй" продовжено на ще понад місяць
14:19
/ 1
У Мукачеві затримали злочинну групу, що торгувала наркотиками й переправляла чоловіків за кордон Фото новина
13:14
/ 2
Перевізників на Закарпатті покарали за руйнування доріг перевантаженими фурами Фото новина
12:20
На ПП «Ужгород – Вишнє Нємецьке» митники виявили 450 вінілових платівок Фото новина
11:13
На Закарпатті відкриють виставку ветерана війни Сергія Лендєла «Барви рідного краю»
10:04
На Донеччині поліг уродженець Ясіні на Рахівщині Іван Ігнатко Фото новина
09:03
Гірські рятувальники надали допомогу матері з дитиною на Говерлі Фото новина
17:41
Дев’ять Героїв Рахівщини увічнені на меморіальних дошках Фото новина
16:37
Folkband “Бабовка” гідно представив Закарпаття в Іспанії Фото новина
15:19
В Ужгороді попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Павлом Саєнком Фото новина
12:42
/ 13
У Мукачеві під час спецоперації затримали 12 наркоділків Фото новина
10:35
На Піп Івані Чорногірському — мороз і сильний вітер Фото новина
08:58
Закарпаття долучиться до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності
21:58
/ 4
На війні з росією поліг Валентин Ряшко з Підполоззя на Мукачівщині Фото новина
21:11
/ 3
Ціна кіловата – Українські Карпати. Сім високогірних хребтів хочуть забудувати вітряками
18:54
У Дмитрівську поминальну суботу прикордонники Чопського загону молилися за полеглих побратимів Фото новина
17:49
/ 1
В Ужгороді суд оштрафував шахрая, який обманом продав "амуніцію" для дронів
17:44
На Сумщині поліг Мирослав Чобаль з Сімерок Перечинської громади Фото новина
17:02
/ 13
Незабаром Закарпатський апеляційний суд отримає 10 суддів, кількох кандидатів ще очікує співбесіда на "пленарці" ВККС
15:34
/ 5
Поліція розслідує випадок жорстокого поводження з собакою в Мукачеві Фото новина
13:13
Вихідні на Закарпатті будуть хмарними та з дощем
11:25
/ 1
У Мукачеві знайшли поранену собаку з вогнепальним пораненням Фото новина
09:19
/ 3
На Закарпатті депутат організував незаконний видобуток у руслі річки Тересва Фото новина
18:20
У Мукачеві затримали водія під наркотиками й без прав Фото новина
17:26
/ 2
На Закарпатті судитимуть організаторів схеми втечі військовозобов’язаних під прикриттям експорту деревини Фото новина
» Всі новини