Реклама B3

У Закарпатському СІЗО виявили грубі порушення права ув’язнених на медичну допомогу (ФОТО)

Під завершення 2016 року відбувся візит без попередження до Закарпатської установи виконання покарань № 9 у місті Ужгород моніторингової групи.

У Закарпатському СІЗО виявили грубі порушення права ув’язнених на медичну допомогу (ФОТО)

Монітори завітали у складі представника Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини Костянтина Запорожцева, а також регіональних координаторів Уповноваженого Олега Григор’єва та Віри Яковенко.

Головна мета візиту полягала в аналізі стану виконання рекомендацій Уповноваженого, наданих за результатами попереднього візиту, який відбувся 28 березня поточного року.

Встановлено, що попередні рекомендації Уповноваженого керівництвом установи фактично не виконуються.

Зокрема, у деяких камерах підлога бетонна, недостатнє штучне освітлення. Кімнати для проведення зустрічей із захисником (слідчим) перебувають у занедбаному стані та потребують ремонту. Камери слідчого ізолятора залишаються не обладнаними примусовою вентиляцією. Не ведеться журнал обліку телефонних розмов. У приміщеннях збірного відділення не працюють туалет та немає доступу до питної води. В установі відсутні інформаційні стенди, на яких розміщена інформацію про права та обов’язки засуджених, а також інстанції, до яких вони можуть звертатися для захисту своїх прав.

Водночас у ході перевірки харчоблоку були відсутні добові проби приготовлених страв, при цьому під час обіду була відсутня ще одна страва (салат), яка зазначена в меню-розкладці на добу.

В ході моніторингу виявлено суттєві недоліки в роботі медичної частини. Протягом тривалого часу не укомплектовані посади лікаря-психіатра і провізора, вакантні дві посади фельдшерів, а два фельдшери не можуть забезпечити цілодобове чергування медичного працівника в установі. Медичні обстеження новоприбулих належним чином не здійснюються. Диспансерний облік не організований. Щорічні профілактичні медичні обстеження не проводяться. Стаціонар, фізіотерапевтичний кабінет, клінічна лабораторія в медичній частині відсутні. У приміщеннях медичної частини холодно – лише +13оС.

«В установі низький рівень організації надання медичної допомоги ув’язненим, регулярних обстежень вузькими спеціалістами не відбувається, а деякі приміщення медичної частини взагалі непристосовані для надання медичної допомоги», – зазначив Костянтин Запорожцев.

Водночас монітори відзначили належну організацію роботи та відповідний рівень знань медичним персоналом щодо порядку надання відповідної допомоги ВІЛ-інфікованим людям, які приймають антиретровірусну терапію, та наркозалежним, які є учасниками програми замісної підтримувальної терапії. Наразі спеціалізовану медичну допомогу ВІЛ- інфікованим і хворим на СНІД (АРТ, діагностика та лікування опортуністичних інфекцій), соціальний супровід і консультування надає Закарпатський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом.

Члени моніторингової групи зазначили, що будівля слідчого ізолятора була збудована ще на початку минулого століття, що фактично унеможливлює дотримання національних та міжнародних стандартів тримання ув’язнених.

Звіт за результатами візиту з відповідними рекомендаціями буде направлено до центральних органів виконавчої влади та Генеральної прокуратури для вжиття відповідних заходів реагування.

03 січня 2017р.

Теги: СІЗО, візит, монітори, порушення

Реклама B4

Коментарі

кома 04.01.2017 / 07:25:06
обязательно ввести послеобеденный сон,установить в каждой камере биде и свободный интернет.на каждый праздник выдавать по 200 грамм оковитои и соленый огурец./что мы,хуже норвегии/.

Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

15:33
В Ужгороді патрульні зупинили водія, який перевищив допустиму норму алкоголю майже у 14 разів Фото новина
14:26
На Закарпатті за день травмувалися двоє підлітків на самокатах
11:36
На Рахівщині рятувальники знайшли 63-річну туристку, яка заблукала в горах Фото новина
09:18
На Берегівщині 30-річна жінка самостійно народила сина вдома
18:12
/ 1
У Тячеві викрили нелегального пасажирського перевізника Фото новина
13:20
15-річний мотоцикліст потрапив у ДТП у Мукачеві Фото новина
10:38
В Ужгороді попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Михайлом Полянським Фото новина
18:13
/ 2
У румунських Карпатах за тиждень врятували вісьмох українців Фото новина
16:51
У парку Ужгорода дитина впала з гойдалки та отримала травму голови
15:23
/ 1
У горах Рахівщини рятувальники евакуювали туриста Фото новина
14:08
/ 1
На Міжгірщині 15-річний мотоцикліст зіткнувся з Land Rover Фото новина
13:01
/ 1
На Закарпатті виник дефіцит усіх груп крові
12:12
У Перечині попрощаються із загиблим на війні з рф захисником Михайлом Манзичем Фото новина
09:10
Рятувальники допомогли двом туристам, які заблукали в горах на Рахівщині Фото новина
16:31
На Закарпатті спекли найбільший в Україні медівник вагою 750 кг Фото новина
14:17
/ 2
На Тячівщині рятувальники знайшли туристку, яка через темряву заблукала біля карстової печери Фото новина
13:27
/ 1
На Закарпатті серед гуманітарної допомоги виявили 470 пар кросівок PUMA майже на мільйон грн Фото новина
12:24
Підтвердили загибель на війні захисника із Хуста Сергія Андьола, який майже рік був зниклим безвістиФото новина
09:03
/ 21
Лубінець заявив про переслідування свого представника на Закарпатті через викриття порушень у ТЦК
15:56
На Закарпатті прогнозують надзвичайну пожежну небезпеку
16:29
/ 1
Через обміління Ужа в Ужгороді можуть обмежувати подачу води вночі
16:28
/ 1
Через обміління Ужа в Ужгороді можуть обмежувати подачу води вночі
19:51
/ 1
На війні загинув 26-річний військовий із Чинадійова на Мукачівщині Іван Симчина Фото новина
15:38
УжНУ увійшов до топ-15 найзатребуваніших вишів України
13:34
В Ужгороді водій ВАЗ сів за кермо з 1,48 проміле алкоголю Фото новина
» Всі новини