На Закарпатті створено ще три органи самоорганізації циганських громад в Закарпатській області (ФОТО)

Сьогодні, 30 грудня, незадовго до початку нового 2017 року на Закарпатті створено ще три органи самоорганізації ромських громад.

На Закарпатті створено ще три органи самоорганізації циганських громад в Закарпатській області (ФОТО)

Три нові органи самоорганізації ромських громад створені в ромських поселеннях в селах Великі Лучки, Павшино та Чомонин.

На реєстрацію першого в Україні ромського самоврядування знадобилось три роки важкої роботи, на створення інших трьох затрачено лише три місяці.

Новостворенні інституції дозволять представникам ромської національної меншини делегувати своїх представників до органів місцевої влади, щоб на якісно новому рівні представляти та захищати інтереси своїх ромських громад.

У наступному році, з метою розширення можливостей ромських громад Мукачівського району в процесах прийняття рішень на місцевому рівні та забезпечення сталості створених інституцій, буде створено мережу з представників органів місцевого самоврядування та членів ромського самоврядування, що надасть можливість налагодити ефективну взаємодію між ромськими громадами та місцевою владою, забезпечить постійний діалог сторін щодо бачення напрямків розвитку ромських громад за участю всіх сторін.

Наразі для підтримки процесів співробітництва, спільного прийняття рішень та щоденного супроводу ромських громад Правозахисним фондом «Розвиток» підготовлені по 2 асистенти на одну громаду (один від ромської громади з числа ініціативної групи та один від Ресурсного центру розвитку ромського самоврядування), які будуть ключовою ланкою між членами органу самоорганізації ромської громади та сільськими радами.

Наступним практичним кроком розвитку ромського самоврядування в Закарпатті буде спільна з головами сільських рад. Члени органів самоорганізації ромських громад будуть включені до координаційних рад, комісій і комітетів при сільських радах та будуть приймати активну участь в обговоренні проектів рішень та розробці сільських цільових програм з розвитку територій де розташовані ромські поселення, повідомили Закарпаття онлайн у прес-центрі Правозахисного фонду «Розвиток».

30 грудня 2016р.

Теги: циганські громади, створення, самоорганізація

НОВИНИ: Соціо

15:12
/ 1
Закарпаття представили на Всеукраїнському туристичному саміті у Львові Фото новина
14:17
У Мукачеві розквітла унікальна двоколірна сакура Фото новина
12:35
У Верхньому Бистрому на Хустщині провели в останню путь воїна Василя Бодню Фото новина
09:03
/ 1
До «Сакура Фест» в Ужгороді підготували безкоштовні екскурсії Фото новина
08:14
Прикордонника із Закарпаття нагородили посмертно орденом «За мужність» Фото новина
19:14
На Тячівщині зіткнулися три автомобілі Фото новина
18:19
/ 1
В Ужгороді на Закарпатській облаштують додаткову смугу Фото новина
17:26
На війні з рф поліг Герой із села Водиця на Ужгородщині Анатолій Фіцай Фото новина
16:19
/ 1
На Закарпатті з початку року вогонь знищив понад 570 гектарів сухостою Фото новина
15:07
/ 1
У пункті пропуску «Тиса» знайшли мікроавтобус у міжнародному розшуку Фото новина
14:34
/ 2
Водій мотоцикла під наркотиками влаштував ДТП і тікав від патрульних Фото новина
13:35
/ 1
Стала відома подальша доля вилучених на Закарпатті стародруків Фото новина
12:33
/ 1
У Білках на Хустщині попрощалися з полеглим на війні з рф воїном Петром Біксеєм Фото новина
11:13
Військовий з Углі отримав почесний нагрудний знак «Золотий хрест» Фото новина
10:13
/ 1
У Велятині на Хустщині повідомили про загибель на війні захисника Юрія Марченка Фото новина
08:56
/ 7
Сьогодні в Ужгороді стартує «Сакура Фест»
00:47
У понеділок у Мукачеві попрощаються з Юлієм Калі, що загинув ще в грудні 2024-го Фото новина
17:52
Після восьми місяців неволі додому повернувся військовий із Хустщини Фото новина
16:53
27 старовинних книг намагалися вивезти за кордон через Закарпаття Фото новина
14:18
/ 1
Рятувальники ліквідували 9 пожеж сухої трави за один день Фото новина
14:16
У селі Залом на Хустщині попрощаються із полеглим Героєм Богданом Мигалко Фото новина
14:12
Понад 30 сімей загиблих захисників отримають допомогу від Ужгородської міськради
13:06
У Тересві на Тячівщині повідомили про загибель військовослужбовця Олександра Шафара Фото новина
13:02
/ 2
В Ужгороді депутати міської ради не підтримали жодну з петицій щодо забудови Ботанічної набережної Фото новина
12:57
/ 2
Лікарню в Ужгороді за 125 млн грн відремонтує фірма, що фігурує у кримінальній справі щодо привласнення грошей під час ремонту поліклініки
» Всі новини