Реклама B3

Коли "Апчхи!" у кожній хаті, або в січні 2008 року грип активно полюватиме на українців

Якщо ви весь час лізете у сумку за носовичком, на роботі заважає працювати головний біль, а ввечері здається, що хтось душить за горло, - звертайтесь до лікаря: можливо, це грип. Ці рядки схожі на слова з дешевої реклами, але правди нікуди діти, такі симптоми зазвичай означають, що вам потрібно брати лікарняний — так вважає Леся ФЕКЕТА — імунолог Закарпатської обласної клінічної лікарні.

Коли "Апчхи!" у кожній хаті, або в січні 2008 року грип активно полюватиме на українців

«ХОЛОДНИЙ» ГРИП

Гострі респіраторні захворювання (ГРЗ) є найпоширенішими хворобами людини.

Характерні симптоми: загальна слабкість, температура, нежить, кашель. Для групи ГРЗ основною ознакою є тільки синдром гострого запалення дихальних шляхів, тому досить важко без лабораторного дослідження встановити діагноз, каже Леся Фекета. Ріст захворюваності на ГРЗ починається в холодну пору року. «Переохолодження, сніг, дощ є суттєвими факторами для виникнення однієї із перерахованих хвороб, — розповідає імунолог обласної клінічної лікарні. — Однак далі головним джерелом інфікування є недужа людина. Розповсюджується інфекція повітряно-крапельним шляхом, тому концентрація збудників хвороби збільшується в закритих приміщеннях, а можливість підхопити «апчхи» зростає». Найінтенсивніше недуга поширюється малечею. Тому введення обмежувальних заходів у організованих дитячих колективах є одним із ефективних заходів зниження інтенсивності циркуляції збудників.

Як розповіла лікар Леся Фекета, вірус грипу найбільш поширений і найбільш небезпечний. За статистикою, щороку в Україні на грип і гострі респіраторні інфекції хворіє від 10 до 15 мільйонів осіб, а економічний збиток держави від епідемії грипу становить близько 300-400 мільйонів без урахування особистих втрат тих, хто перехворів. На сьогодні відомі три типи вірусів грипу — А, В, С. Висока мінливість простежується у виду А, тому він майже щорічно змінює свої антигенні властивості. Від інших ГРЗ грип відрізняється передусім більш вираженими проявами загальної інтоксикації, несподіваним початком після інкубаційного періоду тривалістю один-два дні, різким підвищенням температури тіла, слабкістю й ураженням дихальних шляхів, дуже вираженими головними болями з локалізацією в скронях, надбрівних дугах, болями при рухах очима, сльозотечами, сильними болями у м'язах всього тіла. «Грип небезпечний своїми ускладненнями,   — попереджує Леся Фекета, — бактеріальними пневмоніями, отитами, ринітами, синуситами, ангінами, менінгітами, тощо. Найменше грип впливає на печінку, більше на серце, звідси і така тяжка хвороба, як вторинний міокардит». Тому вона радить звертатися вчасно до лікаря, і, бажано, робити вакцинацію у холодну пору року. До речі, за результатами дослідження Міністерства охорони здоров'я, у грудні-січні можемо очікувати на епідемію грипу. Тому...

.„ЧАСНИК ЧИ ШПРИЦ?

Імунопрофілактика грипу ділиться на специфічну й неспецифічну. До першої групи належить вакцинація, яка має і своїх прихильників, і супротивників. Останні аргументують свою позицію додатковим антигенним навантаженням на імунну систему.

Неспецифічні методи оберігають нас вже від групи респіраторних захворювань. Основними критеріями є здоровий спосіб

життя, профілактика психічних навантажень, імунно-стимулююча дієта: вживання білків, молочних продуктів. Наприклад, обов'язковими є жирні сорти сметани, риба, м'ясо. Бажано в «апчихальний» сезон з'їдати кілограм суниць. Не зайвими для організму будуть і біологічно активні добавки: омега 3-омега 6.

Серед осіб підвищеного ризику є такі, котрі мають постійну температуру 37. Причому, вона може триматися протягом двох-семи років. Цим людям Леся Фекета радить такі препарати, як ка-гоцел, манакс, циклоферон, неовір, навіть ехінацею. Однак приймати профілактичні засоби треба обережно, а ще краще звернутися за порадою до лікаря. «Якщо хтось захоче вдатися до антибіотиків, то як імунолог не раджу, — каже лікар. — Бо у більшості випадків вони не виліковують, а приховують симптоми.

Нетрадиційна медицина, за певних сзпуацій, теж має свої плюси: часник, як відомо бага-тьом, є природною вакциною, а ще — ромашка, картопля, цибуля, морква, фрукти... Головне — не експериментуйте. Наосганок Леся Фекета попросила частіше прислухатися до свого організму. Чим швидше ви вловили симптоми захворювання, тим краще. І в жодному разі не переносьте хворобу на ногах, бо організм потребує всіх ваших сил для налагодження імунної системи.

Міа Стрілецька, Ужгород
10 грудня 2007р.

Теги:

FacebookTwitterdel.icio.us
Реклама B4

Коментарі

Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

13:15
/ 2
На Донеччині поліг Артем Песик з Берегова Фото новина
19:27
/ 2
Питання про створення парку "Чорні озера", підтримане ужгородцями в петиції, виносять на сесію міськради (ДОКУМЕНТИ)
21:12
/ 2
У лікарні в Ужгороді після важкої хвороби помер військовий із Ясіні на Рахівщині Олексій Боклажук Фото новина
20:22
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині попрощаються з полеглим захисником Михайлом Пауком Фото новина
04:44
ВІДЕОФАКТ. На Закарпатті розцвіла Долина нарцисів
21:52
/ 3
Двоє знайомих "нагріли" ужгородку на продажі 10-ти її квартир на понад 14 млн грн Фото новина
19:16
/ 2
У неділю в Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Володимиром Дубровським Фото новина
16:49
/ 11
Ужгородцеві Роберту Бровді "Мадяру" присвоєно звання Героя України
16:15
/ 3
Ужгородцеві Анатолію Тегзі "Варвару" посмертно присвоєно звання Героя України
10:57
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Зацариніним Фото новина
21:30
У четвер у Росішці на Рахівщині попрощаються з Героєм, політв'язнем Іваном Мироном, що помер на 97 році життя Фото новина
18:06
/ 8
У Мукачеві за участі голови ОВА і мера відкрили 112-й в Україні McDonald's Фото новинаВідео новина
18:43
З російського полону повернулися п’ятеро закарпатців
11:15
/ 4
У Волосянці на Ужгородщині проведуть в останню дорогу Юрія Швайку, що поліг ще торік у серпні на Харківщині Фото новина
23:54
/ 6
ВІДЕОФАКТ. Біля Мукачева трасою Київ – Чоп гуляв лось
22:20
"Гештеґова" петиція про посмертне присвоєння звання Героя України вчителеві-добровольцю з Ужгорода Габрусю зібрала вже понад 24 тис. підписів
18:17
/ 1
У Собатині Іршавської громади у вівторок попрощаються з полеглим на Донеччині Михайлом Глебою Фото новина
17:49
/ 11
На Апецькій, яку планують знищити вітряками, розцвів унікальний білий еритроній і зафіксували рідкісного лісового кота Фото новина
01:35
/ 11
Новостворений військово-спортивний ліцей у Великому Березному запрошує на День відкритих дверей
17:40
/ 2
Перебуваючи вдома на лікуванні, помер Михайло Довганич з Хуста Фото новина
16:31
/ 1
Унаслідок поранення, отриманого ще в лютому на Запоріжжі, помер Євген Югас зі Стрипи на Ужгородщині Фото новина
15:21
/ 2
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Юрієм Булецою Фото новина
03:52
/ 11
ВІДЕОФАКТ. На полонині Руна екологи зафіксували продовження незаконних будівельних робіт, правоохоронці далі бездіють
14:33
/ 16
В Ужгороді ТЦК і поліція провели масштабний рейд на "ухилянтів" по барах і ресторанах Відео новина
22:16
/ 3
"Атлет" – повний кавалер орденів "За мужність"
» Всі новини