Ужгородщина долучилася до збору вживаних батарейок у рамках всеукраїнської акції "Батарейки, здавайтеся" (ВІДЕО)

В Україні уже кілька років здійснюється екологічний проект з утилізації елементів живлення. Акція стартувала з локальної у Дніпрі, а потім через соцмережі долучилися й інші міста України.

Ужгородщина долучилася до збору вживаних батарейок у рамках всеукраїнської акції "Батарейки, здавайтеся" (ВІДЕО)

Наразі до цього проекту залучено 22 області України, відкрито понад 1200 пунктів прийому вживаних батарейок. На Закарпатті саме цей проект стартував із села Невицьке.

Володимир ЦИГИКА, регіональний координатор проекту «Батарейки, здавайтеся»

Найкраще збирати у пластикові контейнери, тому що вони не дають потрапити волозі у сам контейнер, аби елементи не окислялися. Наразі 6 пунктів є відкритими у Невицькому, 4 було відкрито у Кам’яниці, і ще один у Кам’яницькій гуті. Ще один є у Перечині, в Ужгороді мною встановлено 3 пункти: в обласній бібліотеці, у Закарпатській філії НТКУ «Тиса-1» і один є у магазині господарських товарів на вул. Фединця. Окрім того, є ще два пункти в Ужгородському районі – Сторожниця і Концово.

У пунктах приймають усі типи та види батарейок – від маленьких пальчикових до батарей та акумуляторів у ґаджети (мобільні телефони, ноутбуки тощо). Зібрані елементи живлення відправляють у центральний склад у Дніпро, де на підприємстві проводять відповідне сортування.

Володимир ЦИГИКА, регіональний координатор проекту «Батарейки, здавайтеся»

У всіх областях є так звані перевалочні пункти, у яких накопичуються зібрані за певний час батарейки. Далі вони відправляються у центральний офіс у Дніпро, на великий склад, де ці елементи живлення зберігаються у належних умовах. Далі вони передаються на завод ГТМ ЛТД. Відповідно до підписаної угоди він займається разом з «Еко Дніпро» експериментальною утилізацією елементів живлення.

Закарпатська обласна бібліотека є однією із перших установ в Ужгороді, що долучились до проекту «Батарейки, здавайтеся». Раніше контейнери для збору використаних елементів живлення були встановлені у великих супермаркетах, тепер ведуться перемовини щодо подальшої співпраці.

Євгенія НАПУДА, завідувачка відділом обслуговування Закарпатської ОУНБ ім. Ф.Потушняка

Це якось символічно: поруч з пунктом збору кришечок – збирати батарейки. Тут ті, хто носить кришечки, може принести батарейки, і навпаки. Люди казали: «як добре, що з’явився такий пункт». Тому що наша бібліотека дуже зручна локація. За 2,5 місяці ми зібрали близько 6 кг батарейок. А саме 5 кг 800 гр.

Як зазначають екологи, в Україні лише 1% використаних батарейок іде на утилізацію. Решта опиняється на звалищах, а токсичні речовини, які містяться у елементах живлення, потрапляють у ґрунт та воду.

Володимир ЦИГИКА, регіональний координатор проекту «Батарейки, здавайтеся»

Одна пальчикова батарейка забруднює 20 квадратних метрів ґрунту довкола себе (якщо викинута у довкілля) або 400 л води. Тож, якщо ми хочемо пити чисту не забруднену важкими металами воду, тоді потрібно обов’язково знаходити пункти прийому і приносити свої вживані батарейки. Будьте певні, далі волонтери зберігають їх у належних умовах і будуть утилізовані так як має бути. Хочу закликати усіх людей, незалежно від статі і віку більше цікавитися такими проблемами. І не думати, що одна маленька батарейка, викинута у сміття, не зробить великої шкоди. Бо так більшість людей думають і тисячі батарейок потрапляють у довкілля.

У рамках проекту «Батарейки, здавайтеся!» волонтери намагаються будувати модель співпраці із імпортерами елементів живлення. Ідеться про відповідальність підприємств за утилізацію — як одну із основних умов вирішення проблеми відходів в Україні.

Володимир ЦИГИКА, регіональний координатор проекту «Батарейки, здавайтеся»

На початку листопада було організовано зустріч з імпортерами батарейок в Україну. З ними говорили про те, аби зробити процес утилізації батарейок загальнодержавним. Було підписано меморандум про співпрацю. І сподіваємося, що наступного року у цьому напрямку буде великий зрух і фінансування так само буде утримуватися від компаній, які безпосередньо займаються імпортом їх в Україну і так само будуть нести відповідальність – і моральну і фінансову — за утилізацію об’єктів живлення.

Про екологічну акцію та волонтерів проекту з утилізації можна дізнатися із офіційного сайту batareiky.in.ua. Там також можна фінансово підтримати ініціативу.

07 грудня 2016р.

Теги: батарейки, акція

НОВИНИ: Соціо

01:32
/ 1
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 18
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 6
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
02:20
/ 3
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
23:30
/ 3
ДЕІ відмовляється надати акт перевірки законності будівництва на полонині Руна, – УПГ
» Всі новини