У Берегові відкриють пам’ятник на честь боротьби 1956 року проти радянської диктатури в Угорщині (РОЗШИРЕНО)

У Берегові сьогодні, 17 листопада 2016 року, о 12.00 годині, міська рада й угорське консульство відкриють новий пам’ятник.

У Берегові  відкриють пам’ятник на честь боротьби 1956 року проти радянської диктатури в Угорщині (РОЗШИРЕНО)

Берегівська міська рада ініціювала створення пам’ятного місця, встановлення пам’ятника на честь 60-ї річниці революції та визвольної боротьби 1956 року проти радянської диктатури в Угорщині.

Про це Закарпаття онлайн повідомили в консульстві Угорщини в Берегові.

Вказана пропозиція була підтримана Міністерством закордонних справ та зовнішньої економіки Угорщини, і консульство у місті Берегово отримало можливість, щоб з джерел, наданих кабінетом урядової уповноваженої річниці 1956 року, пані д-р Марії Шмідт, фінансово внести свій вклад до створення пам’ятника.

Місцем для пам’ятника була визначена площа перед залізничним вокзалом. Вибрали його саме тому, що у 1956 році частину радянських танків із Закарпаття до Угорщини перевозили через берегівську залізницю, а також танки прямували до кордону і по прилеглій головній дорозі.

На відкритті пам’ятника виступатимуть депутат Європейського парламенту Андреа Бочкор і директор Інституту дослідження комунізму м. Будапешт д-р Дьордь Марко.

Короткий опис творіння ужгородського скульптора Михайла Колодка: два металеві могильні стовпи пам’ятника: іржавий, поламаний навпіл символізує жорстке придушення революції 1956 року, а той, що поруч з ним, виростаючий з його основи із нержавіючої сталі – відображає зміну режиму 1989-1990 рр., здійснення вимог 60-річної давнини, новий демократичний світ, і відданість традиціям.

17 листопада 2016р.

Теги: Угорщина. революція

НОВИНИ: Соціо

21:44
/ 1
На Закарпатті відремонтований за гроші міжнародних донорів притулок для біженців віддали в оренду пов’язаному з будівництвом вітряків фонду
18:05
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Андрієм Долгушевим Фото новина
15:59
/ 2
Поблизу Драгобрату врятували двох сноубордистів із Волинської області Фото новина
15:07
Підтвердили загибель на війні захисника з Гаті на Берегівщині Дьердя Комовці Фото новина
14:09
На Рахівщині рятувальники знайшли двох юних сноубордисток, які заблукали через туман Фото новина
08:55
Графік погодинного вимкнення електроенергії на Закарпатті 30 січня
18:00
У селі Ключарки на Мукачівщині попрощалися із захисником Павлом Масаловичем Фото новина
08:43
На Закарпатті оприлюднили графік відключення електроенергії 29 січня
18:34
Прокуратура в суді вимагає захистити 10 тис. га регіонального ландшафтного парку "Притисянський"
15:48
Завтра в Ужгороді відбудеться прощання з воїном Андрієм Долгушевим Фото новина
14:35
Підтверджено загибель на війні військовослужбовця з Рахівщини Василя Веклюка Фото новина
12:43
Туристи з Києва та Молдови заблукали на Драгобраті Фото новина
11:43
У селі Ключарки на Мукачівщині відбудеться прощання з Героєм Павлом Масаловичем Фото новина
09:01
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 28 січня
18:15
/ 1
Поліція відкрила провадження через масову бійку підлітків у центрі Мукачева Відео новина
14:35
/ 9
На Закарпатті посадовиці Пенсійного фонду подарували 2 млн грн на новий кросовер
13:50
Аномальна зима порушила сплячку ведмедів у Синевирі Фото новина
10:42
/ 2
На війні з рф поліг захисник з Оноківців на Ужгородщині Андрій Хічій Фото новина
09:01
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 27 січня
16:50
/ 1
У селі Осій на Хустщині проведуть в останню дорогу воїна Ярослава Кобаля Фото новина
15:54
В Ужгороді водій сплатить штраф у понад 60 тис грн за їзду без прав і під "кайфом" Фото новина
11:21
/ 10
В Ужгороді з’явилася міні-скульптура митника з собакою Фото новина
10:31
/ 1
Підтверджено загибель ще в серпні 2024-го Тіберія Паніна з Букового Виноградівської громади Фото новина
10:25
/ 1
На війні з рф поліг захисник із Обави на Мукачівщині Іван Шпаковський Фото новина
08:56
Графік погодинного відключення електроенергії на Закарпатті 26 січня
» Всі новини