Після переходу на автономні джерела енергії закарпатці скоротили споживання природного газу на 30%

Закарпатців закликають скористатися «теплими» кредитами від держави.

Після переходу  на автономні джерела енергії закарпатці скоротили споживання природного газу на 30%

За час дії державної програми «Тепла оселя» закарпатці отримали понад 770 кредитів на придбання "негазових" котлів та більше 3700-от - на енергоефективне обладнання та матеріали. Про це під час брифінгу повідомив директор департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури Закарпатської ОДА Едуард Маляр. Державною програмою в області наразі скористалися і 9 ОСББ (з 412-ти існуючих), які подали заявки на кредитування заходів з енергозбереження.

Після переходу всіх споживачів на автономні джерела енергії, закарпатці скоротили споживання природного газу з близько 550 мільйонів кубометрів у 2011 році до 390 мільйонів у 2015-му, або на 30 відсотків.  «За січень-вересень поточного року населення області скоротило споживання природного газу на 11 з половиною відсотка  у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, промисловість – на 14 відсотків. Натомість споживання електроенергії зросло на 6 відсотків», - каже Е. Маляр.

Нині населення заохочують до енергозбереження шляхом придбання енергоощадного обладнання та матеріалів. Один із варіантів – скористатися «теплим» кредитом та отримати від держави часткове погашення суми позики.

 «Урядова програма з енергоефективності допомагає придбати енергоефективні матеріали та обладнання з частковим відшкодуванням залучених кредитних коштів. Закарпатці, які візьмуть участь у програмі, щоб утеплити власне житло, замінити вікна на енергоощадні, встановити вузли обліку, модернізувати освітлення тощо, отримають від держави безповоротну фінансову допомогу. Така компенсація надається і тим, хто отримує субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, - поінформував Е. Маляр. - ОСББ належить відшкодування витрат на утеплення багатоповерхівки».

Згідно з програмою, держава відшкодовує 20 відсотків суми кредиту на придбання негазових котлів та 30 відсотків суми кредиту на придбання обладнання, матеріалів. Для тих, хто отримує субсидії - 35 відсотків суми кредиту.

Банки-партнери державної програми – «Ощадбанк», «Украгазбанк» та «Ексімбанк». Саме у філії цих установ можна звернутися за консультацією та порадою щодо видачі «теплих» кредитів. Як повідомив  керуючий філією Закарпатського обласного управління ПАТ „Державний ощадний банк Україниˮ Сергій Калій, для початку треба прийняти рішення, який саме енергоефективний захід ви плануєте впровадити. Далі - отримати рахунок-фактуру в магазині на котел або інше енергозберігаюче обладнання, матеріали і його подати до відділення банку. Там перевірять платоспроможність позичальника та, якщо не виникне заперечень, укладуть кредитний договір. Банк перераховує кошти на рахунок магазину, ви надаєте банку підтвердження факту придбання товару - чек, накладну тощо.

Агенство Держенергоефективності щомісяця перераховує банку кошти для відшкодовування позичальнику частини суми кредиту. Відтак банк зараховує кошти на рахунок позичальника для погашення частини суми кредиту.

Директор Закарпатської обласної дирекції „Укргазбанкˮ Вячеслав Дворський закликав долучатися до програми енергоефективності ОСББ. «Економічно обґрунтовані розрахунки доводять, що впроваджувати енергоефективні заходи та брати кредит – це вигідніше, ніж продовжувати платити зростаючі рахунки, - наголосив В. Дворський. - Якщо енергоефективний захід буде окупний, в подальшому він принесе додаткові прибутки у вигляді реальної  економії для кожного співвласника».

03 листопада 2016р.

Теги: економія, джерела, газ

НОВИНИ: Соціо

09:44
Словацькі митники навчали українських колег в Ужгороді
09:17
Лабораторні дослідження показали, що вода в закарпатському Чопі відповідає вимогам
00:39
/ 4
Через невідповідність стандарту ведення лісового господарства принципам і критеріям FSC відкликано і призупинено сертифікати двох закарпатських лісгоспів
19:27
Жителі Павшина на громадському обговоренні проголосували за приєднання до Мукачівської ОТГ
14:40
/ 12
В Ужгороді Купала традиційно відзначили вогняним колесом, пусканням вінків по воді та ходінням босоніж по розпеченому вугіллю
13:08
За 4 місяці на Закарпатті померло 57 немовлят
04:20
/ 4
Попри "приплив" закарпатських угорців, населення Угорщини скоротилося на 6%
01:04
/ 3
На закарпатській Іршавщині розпочався фестиваль ковальства "Гамора"
16:41
/ 5
ФОТОФАКТ. Цигани з Виноградівщині мітингували під обласним управлінням поліції
13:56
Закарпатські школярі писатимуть п'єсу для провідних режисерів та акторів України
10:48
Юні хористи з Києва та Мукачева співали у древньому "Паланку"
10:32
Близько 20 видань представили науковці УжНУ в конкурсі "Краща монографія-2017"
09:30
Закарпаття увійшло до групи областей України з максимальним рівнем інвестиційної ефективності
03:26
/ 2
"Приниженим" учителям української мови у школах з навчанням мовою нацменшин встановили надбавку до 30% і відремонтують кабінети
18:04
Авторитет барона і зухвалість політиків. Як голосують українські цигани
16:57
/ 1
В Ужгороді проходить конференція "Україна – ЄС: коли зникають кордони"
14:18
/ 4
Школяр із Хустщини, що переміг в "Олімпіаді геніїв" у США, поки не має жодного запрошення від українських вишів
09:58
/ 2
Кожен сьомий пенсіонер на Закарпатті отримує мінімальну пенсію
09:56
Діти учасників АТО з Мукачева відпочиватимуть у Хорватії
09:53
У середньому по Закарпаттю на одну вакансію претендують троє безробітних
09:52
/ 1
На засіданні Вченої ради УжНУ вручали нагороди й вирішували конкурсні та атестаційні справи
09:39
Для розвитку гірських регіонів Закарпаття залучать досвід та інвестиції країн ЄС
08:18
/ 20
Під час переатестації голова Апеляційного суду Закарпатської області Г.Фазикош не змогла пояснити статки чоловіка, ВККС оголосила перерву
07:10
ДСА України призначено т. в. о. керівників апаратів новоутворюваних місцевих судів Закарпаття
05:44
/ 2
В Ужгороді на тротуарах вулиці Собранецької пропонують встановити боларди від паркування авто
» Всі новини