В Ужгороді говорили про перспективи "цифрової" демократії (ФОТО)

29 вересня 2016 року у місті Ужгород відбувся Форум "Цифрова демократія та реформа місцевого самоврядування: перспективи Ужгорода", організований Інститутом Республіка в рамках Всеукраїнської кампанії "Активна громада". Під час заходу учасники обговорили стан впровадження цифрових стандартів у містах країни та залучення громадян до місцевого самоврядування.

В Ужгороді говорили про перспективи "цифрової" демократії (ФОТО)

У зв'язку з процесом децентралізації уряд передає на місця відповідальність за надання значної кількості адміністративних послуг. Міста зіштовхуються із значним масивом даних, необхідністю гармонізації внутрішніх процедур, перерозподілу завдань між підрозділами, комунікацією з громадянами, тощо. Завдяки цифровим технологіям влада, бізнес та громада можуть приймати швидко ефективні управлінські рішення та досягати успіху.

Зокрема, керівник управління ІТ Львівської міської ради Іван Коржов поділився досвідом цифрової трансформації громади. Львів'яни задекларували побудову міста з відкритою владою і електронною взаємодією з мешканцями, а також використання потенціалу ІТ в усіх сферах життєдіяльності. Вже на сьогодні впроваджено програми електронного врядування, інтерактивної освіти, розумного транспорту, електронної медицини, системи безпеки та розумного енергоменеджменту. 

Цікавим є те, що на 85% технологічні новації запроваджено коштом грантів або інвесторів. До прикладу, у старій частині міста безкоштовний 15 хв. доступ до Wi-Fi забезпечується провайдером інтернету при умові демонстрації реклами на 4 секунди. Також, підраховано, що запровадження цифрового документообігу заощаджує львівській казні 0,5 млн. грн. щорічно. Програма розумного енергоменеджменту у бюджетних установах дозволяє заощаджувати до 60% коштів на енергоносії. 

В Ужгороді на відміну від колег тільки починають розбудовувати програмні комплекси та інфраструктуру для застосування цифрових технологій. За словами Владислава Паніна, директора КП "Центр інформаційних технологій" на сьогодні запроваджено цифрові звернення та петиції, змінено конфігурацію офіційного сайту. Також готується до впровадження програма "Кабінет ужгородця", що передбачатиме можливість дистанційної сплати штрафів, участь мешканців у розподілі міського бюджету (громадський бюджет), моніторингу е-петицій, запис черги у ЦНАПі, реєстраційних діях на першому етапі. Надалі, очікується надання електронних сервісів за умови належної ідентифікації особи. Позиція керівництва міста досить чітка і однозначна, тому цифрові технології в Ужгороді будуть запровадженні.

Надія Бабинська, експерт Громадянської мережі "Опора" розповіла чому необхідно формувати відкриті дані, і як їх можна вміло застосувати для потреб влади, бізнесу та громадян. Різні міські структури в процесі своєї діяльності накопичують величезний масив даних, який можна систематизувати та опублікувати у доступному для машинної обробки форматі. До прикладу, у багатьох містах США батьки можуть скласти власний рейтинг та обрати необхідну школу для своїх дітей за певних критерієм. Так само можна бачити активність Вашого депутата, його відвідуваність на комісіях чи засіданнях ради, як голосує і з ким кооперується. Можна формувати мапу криміногенності районів, або певних типів захворювань із накладанням на мапу міста. І це насправді не складно, потрібно лишень створити умови для ІТ девелоперів.

За підсумками форуму учасники підтримали необхідність розбудови цифрової інфраструктури, зокрема власних серверів та мережі, запровадити стандарти "розумного" міста, провести аудит відкритих даних та сформувати пріоритети для містян, а також налагодити співпрацю з ужгородським університетом для розробки цифрових продуктів на основі відкритих даних.

30 вересня 2016р.

Теги: демократія, реформи, Ужгород

НОВИНИ: Соціо

12:12
В Ужгороді завершилася перша зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" Фото новина
16:45
/ 1
"Щасливі діти" оголосили на Закарпатті конкурс "Карпатський сторітелінг"
16:42
/ 1
З російського полону повернули ще двох закарпатців
12:36
Четвертий день екотабору «Зелені скарби Карпат»: мандрівки, квести та екотворчість
21:23
/ 1
Внаслідок важких поранень у лікарні помер захисник Андрій Раняк з Хуста Фото новина
21:10
/ 1
Берегівська міськрада повідомила про смерть захисника Йожефа Паски Фото новина
16:23
19-25 червня на словацько-українському автомобільному прикордонному переході "Убля – Малий Березний" буде тимчасово обмежено рух
13:55
"Зелені скарби Карпат": третій день екотабору — пригоди, знання і натхнення
13:55
/ 2
У Іршаві попрощаються з Сергієм Копинцем, що рік вважався зниклим безвісти
21:29
На Закарпатті запрацює програма стентування для пільгових категорій з хронічними ураженнями серця Фото новина
21:11
Другий день екотабору "Зелені скарби Карпат: поїздка на озеро Синевир і до бурих ведмедів Фото новина
11:33
/ 2
Підтверджено загибель у серпні 2024-го Василя Тарканія з Мукачева Фото новина
23:16
На Закарпатті стартував дитячий екотабір у межах проєкту "Зелені скарби Карпат" Фото новина
19:30
/ 3
Зелений водень для Європи ціною унікального високогір’я Українських Карпат?
17:41
В Ужгороді з'явилася можливість безконтактної оплати на усіх міських автобусах Відео новина
03:15
/ 4
На унікальному Свидовецькому хребті без дозволів розпочали попередні роботи для будівництва ВЕС – ЗМІ Фото новинаВідео новина
20:58
/ 6
ВІДЕОФАКТ. Держекоінспекція Закарпаття мовчки спостерігає, допоки полонину Руну нищать?
16:32
/ 2
На Закарпатті функціонують 585 закладів дошкільної освіти на 32,5 тис. місць
02:05
/ 2
Скаргу ЕПЛ щодо скандального будівництва ВЕС на полонині Руна розгляне комісія з розгляду звернень у сфері містобудівної діяльності ДІАМ
16:03
/ 2
У Мукачеві в понеділок попрощаються з полеглим Героєм Денисом Білим Фото новина
14:12
/ 8
Депутати Ужгорода проголосували за створення парку "Чорні озера" (ДОКУМЕНТ)
02:24
/ 2
На війні з росією поліг Василь Плиска з Черної на Берегівщині Фото новина
15:49
/ 7
Забудовник ГЕСів на Тересві в Калинах провалив спробу "таємно" скасувати арешт в апеляційному суді Фото новина
14:32
У четвер-суботу в Ужгороді проводитимуть дератизацію
14:08
/ 1
На Запоріжжі помер 45-річний військовослужбовець Петро Токарчик із Родникової Гути на Мукачівщині Фото новина
» Всі новини