Надія ПОПАДЮК, тренер кінно-спортивного клубу
Тут ми виховуємо малих і дорослих вершників і вершниць, можливо майбутніх Чемпіонів України. У нас є 6 коників гуцульської, торійської породи, а також верховинської верхової. Всі вони навчені працювати з дітками, мають хороший характер і добре серце. Тут ми вчимо перестрибувати через перешкоди – конкур вид спорту. Проводимо також і сеанси гіпотерапії. Коні володіють дуже гарною енергією. Наприклад, якщо у дітей є проблеми з розвитком чи якісь інші проблеми зі здоров’ям, фізичні обмеження, тут іпотерапія (так само як терапія з дельфінами) дуже корисна.
Вихованці всіх вікових груп займаються разом. Спільно з тренером щоразу дізнаються нові тонкощі та специфіку кінного спорту.
Мішель БОЙЧУК, спортсменка
Я вибрала кінний спорт, тому що дуже люблю коней. Займаюся уже три роки. Це моє хобі, яке я буду продовжувати усе своє життя. Хочу досягти мети – це манежної роботи і роботи в полях.
Катерина ОСАДЧУК, спортсменка
Це четвертий раз я прийшла, поки що я вмію, коли тренер Надя веде коня, а я на ньому сиджу, кінь скаче риссю. Хочу стати барейтером, той, хто навчає людей верхової їзди.
Батьки юних спортсменів тішаться захопленням дітей. Кажуть: кінний спорт допомагає гармонійно розвиватися, заспокоює та виховує характер.
Маріанна КУЧІРКА, мама спортсменки
Коли ми дізналися про можливість займатися, що є клуб верхової їзди, кінно-спортивний комплекс. Дитині дуже сподобалося, ми мусіли її сюди водити, тепер вона отримує колосальне задоволення, а ми від того, що дитина щаслива. Третій рік уже займається, але з перервами. Це такий вид спорту, що зимою чи влітку у сильну спеку не дуже походиш, але тепер ми намагаємося не пропускати.
Наразі розвиток саме спортивної складової – на початковому етапі. Дітей вчать основам верхової їзди та сподіваються, що чемпіонські досягнення – попереду.
НАДІЯ ПОПАДЮК, тренер кінно-спортивного клубу
Також ми практикуємо виїздки у ліс, у поля, можемо поскакати галопом, об’їхати найближчі села. Це приносить задоволення і щастя нашим дітям. Це наша мета. Це більше благодійність у нас, оскільки навчання тут є безкоштовним, ми за те, щоб кінний спорт у Закарпатській області розвивався.
Наприкінці серпня відбулися одні із перших на Закарпатті змагання для дітей з кінного спорту. Були показові виступи, конкур та манежна їзда. Крім того визначали і красу костюмів вершників.
Вікторія КУЧІРКА, спортсменка
У мене дві медалі і один орден. Перша медаль за стрибки, інша за наряд. Ми були з Галкою україночки, це ще дуже добре, бо вона гуцулка. Орден отримала за красу.
Вероніка ДОВГАНИЧ, спортсменка
Займаюся уже два роки, тільки раніше на іншій конюшні. Тепер я живу тут близько, та легше ходити. Також у мене є дві медалі, за костюм – як у Вікусі, друга – за стрибки також. Тепер я стрибаю у висоту десь 60 см. Мрію поїхати до Львова, де є багато конюшен.
Закарпатський кінно-спортивний клуб планує у подальшому організовувати Чемпіонати краю серед дітей. Крім того, вихованець Надії Попадюк – кінь Дайміо – є бронзовим призером Чемпіонату України з кінного триборства та готується до етапу Кубка країни.