18 вересня у селі Карачин на Виноградівщині високопосадовці двох країн, а також очільник Мукачівської греко-католицької єпархії єпископ Мілан (Шашік) взяли участь у відкритті об’єктів для навчання і дозвілля у Карачинському греко-католицькому ліцеї ім. О.Стойки. На заході були також присутні представники місцевої влади, релігійних, культурних, громадських організацій та ЗМІ.
Урочисте розрізання стрічки та освячення відбулося о 14-й годині у новій будівлі закладу. Угорська сторона повністю профінансувала спорудження спортивного залу, сучасного басейну та нового гуртожитку для для ліцеїстів та педагогів. Для нагрівання води у басейні та обігріву приміщень ліцею установили на даху сонячні колектори.
"Дуже важливими для Угорщини є такі навчальні заклади. Свідченням цьому є те, що всі роботи по зведенню цих будівель профінансовані за рахунок угорського дежавного бюджету. В Угорщині також розвиваються приватні державні заклади у володінні церков, тому що ми маємо таке бачення, що окрім науки та конкурентноспроможності потрібно підтримувати і релігію, адже вона дає той стержень, який допомагає розвиватися, - сказав в коментарі угорський міністр Золтан Болог. - Ми підтримуємо кожен навчальний заклад на Закарпатті, де навчання проводиться угорською мовою, не залежно від віросповідань. Підтримуємо і надбавкою до зарплати вчителям, підтримуємо і забезпечуємо в деякій мірі харчування дітей. Стабільне навчання і розвиток дітей, думаємо, є і в інтересах України".
Заступник міністра освіти України Павло Хобзей подякував представнику Угорщини за підтримку освітніх закладів в Україні та висловив жаль, що чинне українське законодавство не передбачає можливості фінансування приватних освітніх закладів державою. Хоча відповідний проект змін до Закону про освіту уже зареєстрований в українському парламенті і Павло Хобзей, який раніше п’ять років був проректором Українського католицького університету у Львові, закликав присутнього на урочистостях народного депутата Василя Брензовича підтримати законодавчі зміни.
Дійсно прикро, що наша держава поки що не підтримує заклади, засновані церквами, хоча вони також роблять дуже багато для виховання наступного покоління у дусі християнських цінностей. Фінансування державою освітніх закладів, заснованих церквами, це європейська практика. Можемо дійсно радіти, що в цей нелегкий час діти у цьому навчалльнму закладі будуть навчатися у дійсного хороших умовах. Думаю, з допомогою Угорщини та європейських грантів у нас багато буде таких проектів, - сказав народний депутат, голова Товариства угорської культури Закарпаття (KMKSZ) Василь Брензович.
Це один з найкращих спортивних залів і комплексів на теренах Закарпаття. Відрадно те, що тут буде можливість займатися і дітям з інших населених пунктів Виноградівщини. Є незручність через законодавчу заборону фінансування державою приватних закладів, однак з районного бюджету через відповідну програму по мірі бюджетних надходжень допомагаємо і Карачинському ліцею. Районною програмою усі питання не закриєш, тому приємно, що за проект взялися наші угорські друзі, - розповів голова Виноградівської РДА Михайло Русанюк. - А ми, спільно з районною радою та службою автомобільних доріг виділили близько 500 тисяч гривень на поточний ремонт дороги у Карачині, яка раніше була практично непроїзною.
Більше відкриття спортзалу, басейну та колегіуму Карачинського греко-католицького ліцею дивіться у ВІДЕО:
555 2016-09-21 / 11:53:15
Севлюшский, о. Володимир був українцем?
А теперішній священник о. Віктор....
Шановний, думайте, а перед тим як писати, переконатися у фактах...
гуцули 2016-09-20 / 00:07:27
Справа і мрія єпископа Семедія втілюється в життя. Ось вам, шановні, і Мукачівська греко-католицька єпархія зі статусом особливого права, яка не згадує (чи не визнає) в своїх молитвах Верхо́вного архієпи́скопа, Главу УГКЦ, Блаженішого Святослава Шевчука... Щось у нас не так, і щось у нас не те діється в головах, дорогі українці!
патріот 2016-09-18 / 20:40:33
І зверніть увагу на речення, де йдеться про угорську мову. Це теж ціна
севлюшський 2016-09-18 / 20:11:20
Тепер стала очевидною ціна, за яку Шашік усунув в Берегові українського греко-католицького священика і поставив на його місце мадяра.